bugün

ardından harçlık kaygısı yaşanacak durumdur.
genelde araba da babanız sağ taraf da oturuyorsa, kaçınılmayacak hadisedir. üstüne şeker hastalığı varsa direk kaçın.
Olay gerçekleştikten belli bir süre sonra yaşandıktan sonra hafızada olay tazelenir ve ne kadar olgunlaşıp olgunlaşılmadığı mevzusu hakkında bir yorum yapılır. Tatmin edilen bir olay gerçekleşmişse şayet güven verir.
-lan baba..
+babanın avradını...
Ergenlik ve lise caglarinda kolay cozulen tartismadir. Ben babamla her kavga ettigimde, 1 gun konusmayiz 2 gun konusmayiz daha sonra babam git ekmek al da gel falan der. Ya da sofrada beni guldurmeye calisir.
sıkça yaptığım eylemdir asıl olan kavga etmek değil kavga da söylenen sözlerdir.örnek olarak ben liseyi dışardan bitirmiş bir adamım bu yıl dershaneye gidiyorum ancak gittiğim dershaneyi beğenmedim bunun üzerine kavga ettik liseyi dışardan bitirmek ayıp değil mi dedi bu beni yaraladı sonra bu zaman kadar yaptığım iyi bir şey yok mu dediğim de yok dedi,sonuç olarak kavga değil sözleri yaralar umarım babam gibi babanız yoktur...
üniversiteyi bitirip baba ocağına dönen kızların sıklıkla içinde bulunduğu durum. babalar kızlarının büyüdüğünü kabullenemiyor maalesef.
Araya anneyi koymak gerekir aksi takdirde babayla ara daha da açılabilir ve size regl olmuş kız tribi atar.
pişman ettirendir.

anneyle yapılan kavgalara alışıktır insan; çünkü annenin her şey için söyleyecek, kızacak, karşı çıkacak bir şeyi vardır.
baba, çok fazla konuşmadığı için, onunla yapılan kavgalar daha acemicedir.

babam, sesini yükseltebilen biri olmadığı için, eğer bağırıyorsa gerçekten ciddi bir şey var demektir.
biz ne zaman babamla kavga etsek, cevap vermek için uğraşmam. bir iki savunma cümlesinden sonra susar, dinlerim sadece.
konuşur, anlatır, bağırır, susar. ben de odama kapanırım.

bir kaç defa yaptığımız şiddetli kavgalar sonucu genelde evden kovulduğum için susuyorum artık.
gitmek mesele değil de, benden ziyade o pişman olacak. yaşatmak istemiyorum.
Ardından babanın gene size kıyamaması durumudur. Haksız da olsanız yardım etmeye çalışır...
Halı desenlerini inceleme serüveni.
Dayağın hasını yemek için idealdir.
Ailesiyle kavga etmemeli insan. Ama yine de araya tat olsun diye tartışacaksa önce bir düşünmeli yakın zamanda işim düşecek mi diye.
özellikle erkek çocukları hayat şartları, işsizlik, özgür olma düşüncesi gibi nedenlerden dolayı baba ile pek anlaşamazlar. kavgalar olur. ama sonradan pişmanlıklar ile barışılır.
kavga eden kız çocuğuysa bütün ilişkiyi alt üst edecek bir kavga olur. evden siktir ol diyemez çünkü kız çocuğusun. dövmekle tehdit eder ama anne araya girer. hiçbir bok olmaz yani. kız ağladığıyla baba yola getirdiğini sanmasıyla kalır. para da kesilir tabi anne çalışmıyorsa. uzun vadede en kötü etkisi o.

ama ayaklarımızın üstüne sağlam basmayı öğrenmedik mi? öğrendik. sağol baba.
neresinden baksanız saygısızlık olan bir ergenlik dönemi aktivitesidir.

anne babanın değerini büyüyünce anlarsınız.

ama onları kırdığınızla kalırsınız.
Dertlerinizi anlamaması ya da anlasa bile umursamaması sonucu yapılan gereksiz eylem.
Yapmayın olm ağzınıza odunla vurur.
Bağırışma bittikten sonra 5 saniye kıpırdamadan durma sanatı.
Üzücüdür.

geçen gelmiş kızım sen neden böyle oldun diyip bağırıyo. Neymiş neden ygs'de barajı geçememişim. Ee geçemedim işte napiM. Ölim mi yani. Bu böyle diyince ben de sinirlendim gittim duvara kafa attım. Başım falan kanadı. Ama değdi. Beni rencide etmicekti...
Gereksizdir ergen kardeşlerim hemen atılırlar ama gerek yok susun ölü taklidi yapın yeterli.
Alttan almayı bilmemek yüzünden ortaya çıkar. Babada ve çocukta biraz psikopatlık yoksa olacağını düşünmüyorum. Nitekim gereksiz saçma sapan bir eylemdir ama bir kere oldu mu ne kadar pişman olunsa da yine tekrarlanma ihtimali fazladır.
oluyo ara sira. istemesem de.
tartışmadır o. kavga olsa duramazsın.
%85 kavgayı baba başlatır. Bitmiş bir konuyu yeniden canlandırır, gereksiz yere konuyu uzatır, size laf atar cevap verirsiniz küfür eder. Allah kimseye şerefsiz baba vermesin.