bugün

beni bu sözlükte daha çok korkutan bir başlık olmamıştı. dilerim, düşmanım dahi böyle bir şey yapmaz. belki mantık açısından örneğin maddiyat ya da aşık olmadığınız halde sizi ona bağlayan, evliliği düşündüren şey size güzel görünse de, her şeyin rayına oturabileceği, belki aynı koşullara sahip olamayacak ama türlü alternatifler sayesinde daha çok keyif alabileceğiniz aşık olduğunuz birini bulabileceğinizi unutmayın.
Belki bir süre sorun çıkmayabilir fakat ileride ikisi de birbirine tahammül edemeyecek seviyeye gelecektir. Anılar düşünüldüğünde kalbe hoş gelen anılar bulunamayacaktır, kalbe hoş gelecek anılar oluşturulamayacaktır.
Unutamadığınız ama affedemediginiz kişiye intikam için bile yapan var.
Aşk olayını kafanızda çok büyütmeyin o kadar mühim bir şey değil. içinde aşk olsa da olmasa da evlilikler boşanmayla bitiyor nasıl olsa.
mantık evliliği yapmaktır. öğretmenler ve sağlık personelleri arasında çok sık görülür, ''5 bin tl ben alsam 5 bin tl de hanım alsa ohooo etti mi sana 10 bin tl'' hesabı yaparlar. kim ne yapsın aşkı sevgiyi, devir mantık devri, şöyle bir çevrenize bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.
O ömür geçmez.
Aşık olduğun insanla evlenirsin sonra o aşk sevgiye evrilir, sonra tutkuya, daha sonra da alışkanlığa, dostluğa, yol arkadaşlığına.
Tabii şanslıysanız olur bunlar değilseniz adamın dediği gibi mutlu değil ama filozof olursunuz.
Neyse, O da bişey!
Aşık olduğum insanla evlenmem büyük ihtimalle. Evlenemem.
sanırım başıma gelecek hadise. insan hayatta bir defa aşık oluyor, ben bu hakkı yıllar önce kullandım.
Yapmayı düşündüğüm evlilik türü.
Çevremdeki tüm aşk evlilikleri bosanmayla sonuçlandı ama mantık evliligi yapanların hala sürüyor.

Zaten gün içinde hepimiz sevmedigimiz insanlara katlaniyoruz sevmedigimiz işi yapıyoruz sevmedigimiz bölümleri okuduk aşık olmadığımız biriyle evlenmek de çok zor olmasa gerek.

Mantik ve maddi değerler çok daha önemli hayat pembe dizi değil.
Yüzyıllardır yapılan evliliklerin çok büyük yüzdesini oluşturur. Aşk bitiyo diyolla.
Muhtemelen yapacağım evliliktir.
Mutsuz bir evlilik olur. Sevmedigin biri ile bir omur gecmez.
hayatın sonu veya intihar sebebi değildir. zamanla aşık olunabilir.
Evlilik de aşkı öldürüyor diyorlar bu durumda ters psikoloji yapılmalı ve aşık olmadan evlenip aşık olunmalı ...
Bence olur yani...
tecrübeleriyle ve ön yargılarıyla bir ilişkiyi devam ettirecektir evlendiği kişiyi sevmeyen bir insan. dünyanın en kötü şeylerinden biri. evindeki insana aslında yabancısın. kalbinle değil aklınla hareket ediyorsun.
insanın midesi bulanmadığı müddetçe, evleneceği kişi mantığına yatıyorsa doğru karardır.

aşk evliliğinden hiçbir hayır görememiş biri olarak söylüyorum bunu.

aşk karın doyurmuyor.
aşk mutlu etmiyor.
aşk evliliğe yetmiyor.

çok başkaca şeyler lazım evlilik için.

aşkı bi' geçin.
aşık olmanın sonucu olarak ayrılacağını bilen, aşık olmadığınla da evlenip ileri de bir gün severim demektir. Yapacağım eylemdir.
ağır bok yemektir. lan oğlum doğru düzgün piyade tüfeğimiz bile yok ne aşkı?
Askın bir ömrü var. Asık olup evlenende belli bir süre sonra ask kalmayacak o nedenle arkadas olabileceğin biri ile evlenmek daha mantıklı gelmiştir hep bana.
(bkz: mantı evliliği)
yemek bile sevgi ile yapıldığında tadı lezzetli olur,istenmeden yapılan bir yemekte
tad tuz aranmaz. Aşık olmadığınız biri ile yapacağınız evlilik hayatı zindana çevirmektir.
günün birinde patlak vermesi muhtemel olay...
zaman kazanmaktır. nasıl olsa kısa zamanda kişi kendisini aşık olmadığı bir kişi ile başbaşa bulacaktır.
Nikahta keramet vardır sözüne inanan insan.
aşık olunan biri mevcut değilse 3-5 gün sonra da mutlu olunabilecek evliliktir.
(bkz: eli yüzü düzgün beni taşıyabilecek birini arıyorum)