bugün

Boşanırkende senin parana ihtiyacım yok der. Ama her ay nafaka almaktan geri durmaz. Sefildir. Yalancıdır. Sürrealisttir.
Türk dizisi zehirlenmesi yaşayan kızdır acilen bir doktora gözükmelidir.
Kuru ekmek bir motif değil mi ya? Karnımıza bir şey girsin yeter demek isteyen kızdır. Böyle kızlar var bu arada ve bence aşk kalp doyurur sonrasında bir şekilde karın da doyar. Sadece siz cüzdan severlere denk gelmişsinizdir.
yalancının ön de gidenidir amk.
bekar hayatında sık sık kuru ekmek yiyen birisi ise güvenebilirsiniz. aksi takdir de inanmayın çünkü hayatımız bir yeşilçam filmi değil. aşk kimsenin karnını doyurmuyor. canım cicim ayları bitiyor ve gerçekler tokat gibi çarpıyor yüzünüze. evlenecek durumda değilseniz beyler evlenmeyin. ve eğer evleneceğiniz adamın durumu iyi değilse evlenelim diye gazlamayın.
Nesli tükenen türlerdir kendileri arada bir çıkması inşadan nedensiz mutluluğa neden oluyor .
Eski bir gelinlik,bir bakır bilezik yalnızlığı sunmayı unutmayın. Onlara da tamamsa razıdır.
Topukların götüne vurarak uzaklaş. Koş. Kaç.
yalançıdır. bunu söyleyeni deneme amaçlı ilk buluşmada alın tavuk dönerciye götürün. o günün akşamında telefondan falan engeller sizi. bir arkadaşım yapmıştı oradan biliyorum *
Üç gün sonra her buluşmamızda simit sarayına gidiyoruz, içimde simit ağacı çıktı der.
yalanlarının amına koyim mi? denecek kişidir.
kız olduğundan emin miyiz ?
Hiç bu kız olamadım. Çünkü neden olayım?

Ayakları yere basmalı insanın.
Kimse en azından temel ihtiyaçları karşılanmadan mutlu olamaz.
Yarın öbür gün oturup aşkınızı mı yiyeceksiniz, giyeceksiniz?
Boş romantizme gerek yok. Romantizm ana yemek değil, olsa olsa yemeğin tuzu olur.

Bir de kendinizi neye layık gördüğünüze, neyi isteyip çağırdığınıza dikkat edin şu hayatta.

Bakın durduk yere kızı çulsuz kocaya kaçan ana gibi nasihat ettirdiniz kendinize.
evlendikten 3 ay sonra her ortamda pişmanlığını dile getirecek olan kızdır. tabi evlilik olursa. çoğu daha nikah masasını görmeden cayıyor.

ben de duydum bunu bir kere. askerden yeni gelmişim yeni çalışmaya başlamışım. daha 1-1.5 sene olmuş en fazla. sevgilim acele ediyordu bir an önce evlenek falan diye. makul şekilde anlatmaya çalıştım bir süre işleri rayına oturtalım önce ananın babanın karşısına nasıl çıkarım böyle diye. bişi olmaz eşyaları falan sonra alırız beraber çalışıp diyordu. sonra annesi öğrenince karşı çıktı tabi evi yok arabası yok parası yok diye. 1 ay sonra baktım kız da aynı anası gibi konuşmaya başlamış. sordum ben sana bunları söylerken bana böyle demiştin diye cevap verememişti.

velhasılı biz erkeklerinde duygularının olduğunu unutmayın. birçok kıza göre biz odunuz öküzüz ama gerçekte öyle değil bu işler. yalanlar söyleyip sonradan çark ederseniz bize de bir şeyler oluyor yani. hayatta her şey de para değil. gerekirse sıkıntı çekeceksiniz. malum bu ülkedeki erkeklerin yarısından fazlasının kazancı belli. zorluğa gelemeyip "ben babamın prensesiyim sıkıntıya gelemem" diyorsanız hiç bu işlere girmeyin. gerçekten sevip seviliyorsan her şeyin üstünden gelirsiniz beraberce. lafa gelince "eşitiz" deyip sonra her şeyi erkekten beklemek de tuhaf.
Default kezban yalanı. Kaç kaç kaç.
görsel
Yalan parayla olsa kredi çeker yine söyler bu kız.
Vardı bizim de böyle bir domates hayalimiz. Neyse
Böyle bir şeyi en fazla sevgiliyken söyler o da çocuğun okuduğu bölüm çok iyidir gelecekte sorun yaşamayacaklarını bilir yatırım amaçlı çocuğun fakir öğrencilik zamanlarına bu şekilde katlanır. Ama ömür boyu katlanmaz buna.
O nesil neredeyse tükendi. *
Yok düğün salonunu beğenmedi
Yok altınlar az geldi
Yok anası razı olmadı
Yok kadrolu değilmiş
Yok maaşı düşükmüş

Küfür edesim geliyor böylelerine
Sözde kuru ekmeğe razı olurlar ama iş ciddiye gelince kıymete binerler.
Parası olan adama söylenen yalanlar..
görsel
Bu lafı kendi bile inanmayan evlendikten sonra evde israf çıkartan kişidir.
Bu zamanda helal olsun.