Aşk, elma şekerine benzer. Tatlı tatlı yalarsın ama sonunda elinde sapı kalır.
https://youtu.be/h_TCqKqlgqM
1999 yılına ait bir Deniz Seki şarkısı.Harika bir şarkıdır.
insanlara sabahın köründe durduk yere "şu an içimde karşı konulmaz bir sırtını sabunlamak isteği var" diye mesaj attırma potansiyeli taşıyan bir çeşit duygu yoğunluğu.
içinde ölmese keşke...

fakat- neyse ya.
5 duyu organımız ile algılayamadığımız duygu. demek ki 6. bir duyu organımız daha var: kalp.
Yok oyle bişey çıkar onu aklından.
Karşılıklı olursa süper olur dediğim duygudur.

Aşık falan olmayın lan. Siz manyak mısınız?
Canınız yanar geceleri yorgan altında ağlar durursunuz.

Sakın bak, demedi demeyin.
Benim de entry giresim geliyor ama yazacak bir şey bulamadım şimdi kusura bakmayın canikolar. .s.s. insan aşık olmayınca aşkın tanımını kendisi yapamıyor. Anca araklıyoruz sağdaki soldaki tanımları işte.*

Bir duygu. Tarif edilemeyeninden.
Yalnızlıktır. Böyle yanarken sen yalnız yanarsın başkası olmaz yanında tek başına kendi kendine. Bir de devamlı taşınır o kor sol tarafta.
Deliliğin toplumca kabul görmüş versiyonu.
Var olduğunda, yok olduğun hissiyatına aşk denir.
Başımıza gelen onlarca hadisenin müellifi. Zira o olmasaydı bambaşka olurdu dünya. Belki dönmezdi bile.
selçuk sami cingi'nin 28 mayıs 2009 tarihinde doğan müzik yapım aracılığıyla çıkmış kendi kendine albümünde yer alan şarkısı.
elif şafak' ın bir romanının ismidir. aşk.
nefretle birlikte bir insana beslenebilecek duygu. galiba yakalandım bu illete sözlük. ama bendeki sorun kronik. her sene tekrarlanan alerji gibi. tam iyileşiyorum, unuttum diyorum, başka insanlarla oluyorum ama ondan bir "merhaba" bende game over etkisi yaratıyor, kaset başa sarıyor. yokmu bu derdimin çaresi ey doktorlar. ben aşık olmak istemiyorum. en azından o'na.
Çok kısa bir süre öncesine kadar pek inanmadığım hala bu büyülü duygu seline kapılmadığım doğrudur.
Fakat bu kadar şiir, şarkı, roman ve filmlerin boşa yapılmadığı sorunsalı ile karşı karşıyayım ve beni tek tek kırdılar artık Aşk'a inanan bir insanım.
Saygılarımla...
kavuşursan meşk kavuşmazsan aşk.
ilk anıda son anıda psikoloji bozar.
kişinin kendini peşkeş çekme arzusudur, tüm kırılganlığıyla.
nedense her gördüğümde, mevlana ile şems' in aşkını hatırlatıyor bu kelime.
imkansızındansa geçmişler olsun dedirtir. hayatta herkes şanslı olamayabiliyor maalesef.
http://www.kitapyurdu.com...boyle-yazilir/247184.html
etkisi beyinde uyarıcı etki yapan kimyasal bir reaksiyondur. sevilen kişilerin aşk için tarihte aldatılmışlığı tonlarca olay vardır ve olacaktır. Bir zaman sonra kendiliğinden geçer. 3 sene ömrü olduğu söylenir.
Acıya Şikayetsizce Katlanmak.
not : artık şikayet ediyorum.
Eh işte fena değil değişik.