bugün

Müthiş bir duygu.
Yaslan göğsüme sevdiğim
Benim gönlüm gök gibidir açık deniz gibidir
Pas tutmaz benim içim yeryüzü gibidir
Toprak gibidir
Sen ki bulut gibisin
Ay gibisin güneş gibi bazen

Erdem beyazıt aşk risalesi şiirinden.
doz aşımı olmadığı takdirde dünyadaki her hastalığa çare olan en etkili ilaçtır.
Boş iş, çoluk, çocuk işi.
görsel
gerçek aşıklar her zaman sessizdir çünkü kaybetmekten korkarlar bazen karşısındakinin haberi bile olmasa sessizdirler kalp kırmak istemezler kimseye kötü his yaşatmamak için susarlar sonra kendilerini derin bir yalnızlıkta bulurlar.
hakkında 15.686 entry girilmiş, herkesin hayatına bir kere dahi olsa bile uğramış veya uğrayacak olan duygu yoğunluğudur. bu kadar kişi birşeyler yazmışsa fazlasıyla acıttığı bellidir. önce zirveye çıkarır sonra çakılırsın en dibe aşkta. aşk yakar, savurur, ağlatır. aşk öldürebilir hayattayken.
Siktir et aşkı napacan. Sinirlenmeyim diyorum gece gece neyse sakin.
Merhabalar, merhabalar. 
Sizlere bir insanın uykusuzlugunu göstermek istedim. 
Aşk parmaklarla sayılabilecek kadar masum değil sevgili okuyucu. Keşke öyle olsaydı ve bir çocuk bunu parmaklarıyla sayabilseydi. Hesap kitap olmayan şeylerin masum olduğunu zannettik ya. O yüzden söyledim. 
Anlamadiniz di mi?
tedavisi olmayan bir hastalıktır...
belki akılsızlık,
belki duyguların en aktif olduğu tek evre,
belki insan ruhunun açlığı, yada en doygun halidir.

ama kesinlikte insanların anlattığı gibi üç günde bir tekrarlayacak yada üç günde geçecek bir durum değildi.

bir arkadaşım anlatmıştı, 'onu ilk gördüğümde sanki bin yıldır tanıyordum' dedi.

aşık olmak işte o bin yıldır bulamadığını bulmaktır.
ne tam olarak "aşk kötüdür , boktur, kakadır, ehtir, pistir," öyle böyle diyip kötülememek ya da "aşk en güzel duygudur," "aşk şöyledir", "aşk böyledir" deyip yüceltmemek lazımdır, "aşk yağmurda yürümek gibidir, çok güzeldir, ama tehlikelidir", dikkat edip üşütmemek lazım.
aşık olduğunu sananların %80 nin yaşamış olduğu olay , tamamen kişiye karşı oluşan psikolojik takıntıdan ibarettir .

sen aşık olmayı o kadar kolay mı sandın ballisi ?
Aşk dediğin nedir ki
Tenden bedenden sıyrık
Çocukların içinde
Yaşadığı bir çığlık

Aşk dediğin nedir ki
Histen nefesten varlık
Umutsuzluk içinde
Karanlığa son ıslık

Ahmet hamdi böyle yorumlamış.
insanı masumlaştıran bir duygu. acı ama güzeldir.
görsel
görsel
Aşk kavuşamamaktır.

Bilinen bütün büyük aşklar iki taraf içinde kavuşamamak olmuştur.

Romeo ve juliet
Leyla ile mecnun
Aslı ile kerem
Yakin tarihten kurt seyit ve şura.

Büyük olması ve aşk olarak tanımlanması sevdiği halde iki tarafın da kavuşamamasidir.
Bırak fotoğrafına bakarken utanmayı seni düşünürken, aynaya bakarken bile utanıyorum ben. öyle bi şey işte.
Ferhat gibi şirin yardan ayrılmayı bilmektir aşk.
intikam kokan çiçek.
Benim yaşımda aşk kimin kollarında öleceğine karar vermektir. Aslında her yaşta öyledir.

En sevdiğim romanda bu şekilde tanımlanan hede.
Bokluk. Uzak durulması gereken duygu.
aşk bitti, aşk aptallıktır.

bir de sigarayı bıraksam,

kimse tutamaz beni artık.

mor ve ötesi - daha mutlu olamam
Karşılığı yok bu nanenin.
Ne yaşıyorsanız içinizde...gerisi tıraş hanımlar beyler.