bugün

Olmayan birşey.
Olmayan birşey.
kimine göre hayatta bir kez olan, kimine göre olmayan, kimine göre ilk görüşte olan, kimine göre zamanla olan enteresan bir şey.
Hissedilen kişiye karşı olan her türlü duyguyu zibilyon kat fazla hissetmenize neden olan duygu.

Mutlu mu etti? aman allah'ım şu yerdeki köpek boku bile kalp şeklinde!
Üzdü mü? Duvardan bile acı fışkırıyo lan, oha bi' dakika şu araba lastiği de mi ağlıyo? Hass...
Güven probleminiz mi var? Sıçtınız. Tek bir şey korkularınızı tetiklemeye yeter, delirmiş gibi hissedersiniz, geleceği düşünmeye korkarsınız. Sonrası: "Yarın yok zaten hıa-neyse."

Hem güzeldir hem kötü, hem yaradır hem yara bandı.
görsel
insanlarin begendigi yuz ve vucut hatlarina, istedikleri kisiligi yakistirip, ona sevgi besledigini sanmasi ve onu elde ettikten sonra, onun sahip oldugu ozellikleri degistirmek icin cabalamasi.

baska bir yonden ise; sex yapma isteginin olusturdugu garip duygu.
görsel

aşk bu kadar basit değil elbette. sadece komik geldiği için paylaştım.
Çok ciddiye aldığınız duygu. Aşk ne amk hayatta çok daha değerli duygular var. Sizin Orhan Veli şiirciliğinize ayağım girsin.
aşk birisine seni mahvetme yetkisi vermek ve bunu kullanmayacağına güvenmektir.
freud aşk yok libido vardır der.
bence de mevzu tamamen bu. ayrıca yine freud der ki " erkek arzularsa aşk yoktur, aşıksa arzu yoktur". buradaki arzu, cinsel olarak karşıdaki kişiyi istemek. freud burada çok keskin çizgilerle çiziyor bunu ama düşününce öyle. ben deli gibi aşık olduğum kızdan cinsel çekim almıyordum. sonra sonra almaya başlamıştım.
Cennet görünümlü cehennemdir.
sevdiğimdir. sevgilimdir. sevmek istediğim insandır. hayat sevince güzel. aşk sevgi ister emek ister saygı ister demeyeceğim. ama ask olsun demek istiyorum. aşk benim sevgilimdir.
bile bile tutsaklıktır.

saygılar sunuyorum azizim...
'' aşk nedensiz sevmekmiş. ''
'' ...aşk kötü bir şaka. ''
Sadakattır.
Araştırmaya göre, aşk, beyinde güven , inanç, haz duyma ve ödüllendirme fonksiyonlarını etkinleştiriyor. Aşık olanlarda oksitosin ve vazopressin maddeleri fazla salgılanıyor ve bu da karşıdaki kişiye olan bağlılığı artırıyor. Tek eşli kadın ya da erkeklerde daha çok oksitoksin salgılanıyor. Aşıkken depomin ve norepinefrin artıyor. Depomin motivasyon artışına , mutluluk , heyecan , uykusuzluk , kalp çarpıntısı ve nefes darlığına neden oluyor. Norepinefrin de heyecan ve enerji düzeyini artırırken , uyku ve iştahı kaçırıyor .yani aşk bi hastalık.
Yaşayamadığımdır. Yaşatmamışlardır. Hep yarıda bıraktırmışlardır. Sanırım hakikatten sorun onlarda degil de bende.umutlandırıp utandırmışlardır.
salaklıktır,bana uğrasa inanabilirim ama.
ahmet ümit in de deyişiyle aşk köpekliktir. hemen olumsuz düşünmeyin aşıklar köpekler sadıktır ve sadakat isterler.
Beğendiğiniz bedenlere, hayalinizdeki ruhları koyup aşk sanıyorsunuz...

William Shakespeare.
#poyrazkarayel aşık olmak nasıl birşey biliyor musun?gökten bela yağdığını düşün, seninde kaçacak saklanacak bir yerin olmadığını düşün.
Günümüzde olmayan, bulunmayan gençlerimizin haftada bir partner değiştirerek yaşadığı saçmalık.
kalbinizin ritmini hicbir müzisyenin taklit edemeyecegini düsündügünüz ana karsilik gelen duygu.
Hiç bitmeyecek gibi başlayan ölümlü bir duygudur.
Kesinlikle gerçek olmatandir. Belki çölde gördüğünüz ufak bir seraptir belki tatlı bir rüya ama kesin olarak inandığım bir şey var ki kesinlikle gerçek değil. Ben artık böyle bir şeyin varolabilcegine inanmıyorum. Bana kanitladilar sizi bilemem. Belki böyle bir şey var belki gerçekten bir şeyler hissediyor insan ama gerçekten bir duygu aglayinca geçiyorsa taniminda bir yanlışlık vardır belki.