bugün

(bkz: azeri televiziyası)
(bkz: azerbaycan devlet televiziyasi)
23 nisan'da aliyev'i ziyaret eden çocuklarla ilgili aynen şöyle bir haberi yayınladıklarını gözlerimle gördüğüm kanaldır;
"aprilin 23'ü münasebetiyle, yeni yetmeler pırezidentimiz aliyevin gonağına çıktiler" . ayriyetten bir belgeselde fil yavrusuna fil balası hatta bazen de balacan diyerek beni dağıtmış kanaldır.
Kullandığımız türkçenin ne kadar dejenere olduğu gerçeğini suratımıza tokat gibi çarpan televiyonudur. Siz değerli muharirlerin nazarına çahtırıram.
yayınladığı bir filmde robert de niro'nun "johnny..beni tani misen?" dediği rivayet edilen televizyadır.

(bkz: ata demirer)
(bkz: tek kisilik dev kadro)
nedense başlayan her filmin oyuncularının isimlerinin hatta yönetmeninden ışıkçısına kadar tüm kadronun okunduğu azebeycan televiznyası...
izlerken kelimeleri anlayıp yabancı bir dili anlıyormuşuz gibi sevindiğiniz sonra da kendi şapşallığınıza güldüğünüz kanal.
izlemelere doyulmayan televizyon kanalı.mel gibson kapıdan girer ve seslenir:
ben gelmişem.
buradan yetkililerine teşekkür gönderdiğim kanal.
kısa zamanda popüler olmuştur. pek çok kişi tanımakta ve izlemektedir.

çalışanlarının ve azerbaycan halkının türkiye türkçesi ve azerbaycan türkçesi nin farklı seslerinden dolayı, alaya alındıkları sanrısına, asla düşmemeleri gerekir.

türkiye de lehçeler ve bir yöre halkı üzerinden espri yapmak çok doğaldır ve asla alaya almak anlamına gelmez. aksine bir sıcaklık yaratır. her ortamda ilgi gören insanlar olurlar.
bunun en güzel örneği karadeniz fıkralarıdır.

hepinizi seviyoruz.
aztv 1'den secmeler:

polis konusmama hakkına sahipsin diyecek.

-susmak istersen sus. bu senin öz işindir.

haberler

-gardas ölke türkiye'nin ali prezidenti ahmet necdet sezer,tütün içimligi yasasını geri depti...

ipana reklamı

-yeni yetmelerinizin, körpelerinizin dislerini ipana ile didikleyin.
bir türkün izlemesi halinde karizmatik hollwood aktörlerinin karizmasını çizen televizyon daha doğrusu dil.
türk birliğine katkı yönünde çok güzel programlar hazırlayan izlenesi televizyondur.
onbirinci türk kurultayından sonra bu tür programlar daha da artmıştır.
cumartesi 16. civarında turan adı altında çok güzel bir program yayınlamaktadır. bu duruma sevinen biri olarak, kendilerine naçizane bir tavsiyem olaraktır.
turan ın artık ekonomi, bilim ve sanat alanında gerçekleştirilmesi gereği sık sık vurgulanmalıdır. önümüzde güzel bir avrupa birliği modeli vardır.
izlerken gerilim yaratmayan kanaldır. diğer kanalları izlerken görülen kan, gözyaşı ve her kafadan bir ses çıkması durumuna rastlanmaz.

-polis teşkilatlarına 132 bmw alınması.
-köprü açılış töreni gibi tatlı haberler vardır.

izliyorum huzur buluyorum. *
"çimirem çıkıram çimirem çıkıram ricoys yahşi şampuandı" diye reklamları ile ünlü azerbaycan televizyasıdır.
ne zaman logosunu görsem abazalar için kurulmuş bir kanal olsa anca bu isim verilirdi dememe sebep olan komik kanal.
abim sayesin de izleme mecburiyetim olan kanal. yalnız holivud filmlerini bir de burda izleyin derim. o kasım kasım karizmaların nasıl kasımpatı olduğunu görün derim.. ntv'de ispanya ligini uydudan sebeb izleyemeyenler için de takip edilebilecek kanaldır..
an itibariyle john travolta'ya ayrı bir karizma katan kanaldır. *
"azerbaycan televiziyası şanslı nömreyi açıklıyir" diyerek piyango sonucunu verir, güldürür...
Bruce wills'in bile karizmasını yerle bir etmiş tv kanalıdır.
yaran televizyondur. azeri arkadaşım sayesinde devamlı izleyebildiğim, insanın içini karartan televizyondur aynı zamanda. canlı yayında beyaz çorapları gözüken ve burnunu karıştıran insanlara rastlanabilir. filmler 3 dilde oynanır genelde, berbat bir dublaj vardır. asıl filmin ingilizcesi alttan duyulur, bir de altyazı geçer; üzerinden de azerice dublaj yapılır, o derece karmaşıktır.

futbol maçı izlenmelidir ayrıca az tv'de. kesinlikle. kervan - neftçi maçını hala hatırlıyorum. kervan mıydı lan o takım?
(bkz: azeri televiziyası)
gelişmesini hızla sürdüren güzel tv kanalıdır. azerbaycan müziğinin en ağır örneklerini uzunca müddet yayınlar. zevkle dinlenir.
eleştiriyi türkiye den bir gözle değil türk dünyasından bakarak yapmalıdır. onlara da türkiyedeki pekçok tv ve program komik gelebilir. lakin onlar kırıcı insanlar olmadıklarından bunu dile getirmezler.
gerçi getirselerde kardeş kardeşe kızmaz. bir müddet sonra bunlar tatlı takışmalara dönüşür. gülünür eğlenilir.
azeri futbol ligini naklen yayınlayan televizyon kanalıdır.
(bkz: trt süper lig maçlarını yayınlasın kampanyası)
futbol maçlarını eğlencelik şekilde sunan kanal. spikeri kimse helal olsundur, bir keresinde şöyle bir şeyler demiştir:

"kerimov, pasını attı, topu tekrar alir vuruşuu, top ormana gaçir..."
kardeş ülke azerbaycan'ın kablolu tv'ler sayesinde izleme fırsatı bulduğumuz kanalı. vizyon filmlerini izleyeyim derken dili yavaş yavaş anlamaya, tom cruise'un oruçlu olmasını garipsememeye başlarsınız."kuchelere su serpmişem yar gelende toz olmasın" şeklinde türküler mırıldanmaya başlarsınız.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar