bugün

story ye yüklenmeye sebebiyet verir. imdada story yetişir.
instagram özelinde konuşursak, programı kullananların gerçekten büyük bir çoğunluğu şekilde düşünüp paylaşım yapmıyor. ne yazık ki arkadaş ortamında dahi az beğeni alanlarla dalga geçiliyor, farkında olmadan insanları eziyorlar. böylelikle beğeni sayısıyla topluluktaki konumun belirlenmiş oluyor. story bu kesim için bir kurtarıcı olsa da programı yapanlar için yeterli gelmiyor. çünkü gerçek parayı o büyük kesimden kazanacaklardır. bu yüzden belirli ülkelerde denemeye başladıklar "beğeni sayısını gizleme" özelliğiyle amaçlarına ulaşacaklarını düşünüyorum. farklı mecralarda okuduğum yazılar da bu düşüncemi destekliyor. mesela kanada'da birkaç aydın beğeni sayısı gözükmüyor, bir kullanıcının yazdığına göre "artık daha çok paylaşım görmeye başlamış." fakat ülkemiz için bu biraz tehlikelidir. çünkü, ne yazık ki çevremde de gördüğüm ve tanıdığım insanlardan biliyorum, beğeni sayılarını görüp, başkalarıyla yarıştıramadıkları zaman ciddi manada hastalanacaklarını ve psikolojilerinin bozulacağını düşünüyorum.

sanırım çok konuştum. beğeni sayılarını boşverin, gönlünüzce paylaşım yapın.