bugün

iyi ki ayrılmışız deyip yola gönül rahatlığıyla devam edilir. Saygısız pezevenk, sinirlendim gece gece..
Hatırasını kendi elleriyle parçalara ayırıp şahsını "yaratık" eden insan. Askeri jargonda anısı ve anası ile anılanlar vardır. Anı ve ana kelimelerinin yakınlığı, yoksa analara laf yok. Yaratıklar için ana doğurdum der, onlar kendilerini sıçılmış olarak karşı tarafa iletiyorlar.

Öyle bir ayrılık ki kırk birlikteliğin kıskandığı bir ayrılık olsun. Şeref ve haysiyet herkese lazım.
Kadirşinaslık denen kavramın zerresine sahip olmayan insanlardır. Dün seviyorum dediği kişiye bütün hakaret edebilecek kadar yüzsüz ve adi olabilirler. Hatta küfür bile edebilirler ne yazık böyle insanlara onca şeyini paylaştığın güzel bir insanı terk ediyorsun küfür edip ve nihayetinde geriye iyi bir şey kalmıyor elbette.
Benim de yaptığım bir hatadır. Yapılmamalıdır!
Öncelikle kendine saygısı olmayan insandır...
Her ne yaşanmış olursa olsun, erdemli duruşunu bozmayıp, asaleti ile yaşamayı ilke edinmiş insanların, ellerinden, gözlerinden öpüyorum!
Yaşam ve insan olma kavramı, onlarla daha bi anlamlı...
hiç değer vermemiş olan kişidir. çok kolay vazgeçebilir. dönmeye ya da bir daha konuşmaya değmez.
insanın aslında kendine yaptığı hakarettir.çünkü sen seçtin,sen sevdin,sen güvendin .
hakaret etmesine sebep olan şey her ne ise eylem gerçekleşmeden sorun çözülmelidir.
genelde kişi benden ayrılana kadar sabırla beklerim, ayrılınca da kendi adına "mission failed" olduğu için gerçekleri söylerim. bu hareket sayılmaz. süreç boyunca kendini üstün zanneder en sonunda çapıcı gerçekle yüzleşir.
(bkz: medeniyetsiz)
Öyle abi bu işler.
ikinci evlilik yapmaya çalışan bireylerin genellikle içinde bulunduğu durumdur gördüğüm kadarıyla. çok yıpranmışlar ve saygıyı unutmuşlar sanırım. kötü be.
kürttür, akp lidir, vurduruyordur, yolludur, pkk lıdır, türbanlıdır.
bir insanı tanımak için ayrılın. sonraki davranışları onu anlatır.

eğer kırılan kolu, yen içinde bırakmıyorsa, çirkinleşiyorsa ayrılığınız hayırlıdır.
hiç olmadım böyle birisi. dahası, hakaret edenlerede karşı durdum.
yok efenim, senleyken canım cicim gittikten sonra yok şöyleydi yok böyleydi.

biz böyle gördük, öğrendik..
Sizi değil aslında sizin ona hissettirdiğiniz duyguları sevmiş insandır ayrılmanız isabet olmuş. Gerçekten seven insan ayrılsa dahi (ki ayrılma sebebi zaten genellikle başka faktörlerdir) karşıdakinin iyiliğini ister onun kendisine hissettirdiklerini değil bizzat onun kendisini sever.
güncel Önemli Başlıklar