bugün

bulaşıklar, çamaşırlar yığılınca, çöpler kapıdan taşmaya başlayınca keşke dersiniz.
aile üyelerinin karşı çıktığı, arkadaş grubunun destek olduğu istek.
en geç 30 yaş sınırından sonra, imkanlar da el verirse yapılması gerekendir.
Devamlı yoklayan istektir. Ailen ayrılma yaşı yavaş yavaş yaklaşır, kimseye hesap vermek istemezsin çünkü.
Kiralara bakarsın sonra. Acıbadem, moda, suadiye, kadıkoy civarlarından. Ümraniye çakmak mahallesinde ev bakmanın olumlu yanı yok tabii. Bakarsın işte, sonra kapatırsın. Soguk su içersin, eve çıkma hayalleri de tuz buz olur. Arabayı bile daha uygun taksitlerle alabilecekken ne gerek vardır eve. Bir de çamasır katla, bulasıkları hallet, yok dogal gazın suyu. Çekilcek çile mi? Otur kuzum otur ana evinde.
Ee noldu eve çıkma hayalleri?
aile ekonomisi güçlü olan öğrenciler için harika olan durumdur.
nerdeyse 17 yaşından beri ailesinden ayrı yaşayan biri olarak hiç tatmadığım istek. erken yaşta sorumluluk yükler adama ev nasıl çekip çevrilir öğretir, iyidir iyi. fırsatını bulan uçsun.
yapilmamasi gereken olaydir. yemesi ayri dert iÇmesi temizligi ayri dert. Üniversitede evde kaliyorum hersey cok keyifli ama eve geliyorum yemek yok yemegi yaptik bulaşik yika bulaşigi yikadin yerleri süpürgeyle Çek. saat 11 de evde oluyorum desem 1 de işim bitiyo hafta iÇi siz düşünün. fatıraları saymiyorum bile hepsi ayri dert 340 tl doğalgaz geldi. rusya bizim evden az doğalgaz tüketiyodur bence 340 ne lan.
lise ve sonrası tüm gençlerin yapmak istediği şey. Lisede hayali kuruluyor üniversitede gerçekleşiyor.
aileyle ya da her kimle yaşıyorsanız, ayda en az 1000 tl kenara atabiliyorsanız çıkın. Tabii bu maddi boyutu, temizlik işleri, yemek işleri vb var. Totoşunuz yiyorsa çıkın. Yemiyorsa, başınızdan atmanız gereken istektir.
zenginlikte karşılık alabilecek istektir.
fakirlikte "ayrı oda"
18 li yaşlarda başlayıp 30 yaşlara yaklaştıkça kaybolmalmaya yüz tutan istektir.
bir tür sıkkınlık bıkkınlık belirtisi.
aileden ayrı yaşamanın zorlukları vardır ama bunlar hep basit ve halledilebilir sorunlardır,
eğer bir insan ailesinden ayrı yaşamak istiyorsa vardır bir huzursuzluğu; insanın mutluluğu ve huzuru her şeyden önce gelir.
varsa böyle bir isteğiniz, maddi yeterliliğiniz durmayın derim.
kendi parasını kazanan, ayakları üzerinde durabilen ve herşeyden önemlisi de hayatla mücadele gücünü kendinde bulanların isteğidir. ailelerin karşı çıktığı ve gençleri anlayamadıkları bir durumdur.
genelde çabuk pişman olunsa da bazen yararlı da olabilen bir istektir. çünkü tekelleşmeyi önler, bu sayede yeni yeni sözlükler kurulmuştur...
özgürlük ve kendi ayakları üzerinde durabileceğini kanıtlama isteğidir.
ergenlerde sıkça görülür.
ailenle aynı evde kalınca, ailenin bulunduğu ildeki üniversitede okuyunca hayal olan bir istek.
başlarda full gaz istenecek fakat eğer yalnız yaşanıyorsa kötü patlayan durumdur. ama ilerleyen yıllarda düzen oturunca çok tatlı bir olaydır. benden tavsiye çok küçük yaşta yapmayın sonra biriyle uyuyamıyorsunuz.
güzel gibi görünür. Ayrı eve çıkınca anlarsın. şimdi sölesemde ben nasıl olsa yaparım dersin.

(bkz: nah yaparsın)
özgürlük isteğidir.
çok daha fazla sorumluluk isteği.