bugün

daha fazla maçta görev yapmaya ihtiyacı olan kaleci olduğuna inanmaktayım. önce kendisine güveni gelmeli ki bizlere ve takım arkadaşlarına da o güveni verebilsin...
kariyerinin belli dönemlerinde devamlı kendisine şans verilmişdir fakat bu yetenekli eleman(dalga geçmiyoru hakkaten yetenekli) hiçbirini hakkıyla kullanamamışdır.
devre arasında sözlüğü okuduğundan şüphelenmeye başladığım kaleci.
* Gs'ye geldiği güne
* kadroya girmeye başladığı güne
* transferindee emeği geçenlere
* dünyaya gelişinde emeği geçen ailesine
* kendisine 11' de şans veren reykart'a
* yeni bir kaleci almayan yönetime...

yaşamımın her anında, her Gs maçı izleyişimde, göğsünde sarı kırmızı amblem olan o formayı bu adam üstünde her gördüğümde lanet ettiğim kişiliktir.
5 ağustos 2010 ofk belgrad galatasaray maçında yediği basit golle maça heyecan katan kaleci. sağ olsun gol yemediği maç yok. bir de seviyeyi iyice düşürdü, olmadık şutları bile içeri alıyor.
galatasaray'da yedek olarak kalması gereken kaleci.
nezih ali boloğlu bu adamın Antrenörü.
nezih ali boloğlu hayrettin' in yedeği.
hayrettin galatasaray taraftarının çilesi.
aykut hayrettin in yedeği tarafından çalıştırılıyor.
başka söze ne gerek var.
senden bi halt olmaz aykut, söylemedi deme.
1 kez "off ne golü çıkarttı" dedirt be, 1 kez..
çirkef volkan demirel'den kat be kat kalitelidir.
bir kalecinin ölü top organizasyonun da ön direği tutmaması gerektiğini 14 ağustos 2010 sivasspor galatasaray maçında yediği 1. golle göstermiş galatasarayımızın gelişim göstermeyen kalecisi.
galatasaray'da oynar mı bilinmez ama hopaspor'da oynayamaz.
19 ağustos 2010 galatasaray fc karpaty lviv maçı'nda acınası durumunu sürdüren bostan korkuluğu. insanda azcık gurur olur, utanma olur kendi çeker gider kulüpten ama aykut'tan bahsediyoruz yıllardır aynı takımda oynadığı adamların emeğinin içine eden bir faciadan...
bu harifi kaleye sokan adama kale direkleri girsin ya.

arkadaşım bunca yıl yedek bekledin bi bok öğrenemedin mi? aykut yazık sana be yemin ediyorum biraz haysiyetin varsa çek git şu takımdan.
(bkz: gol yemek benim işim)
çok güzel gol yiyor.
kaleyi boş bıraksa daha az gol yememize sebep olacak oyuncu.
iki yıl önce steaua bükreş maçında bizi şampiyonlar liginden eden adam... o maçı sadece biz mi izledik bu yönetim izlemedi mi, iki sene sonra aynı tas aynı hamam... Bu adamın yeterli olmadığı iki sene önce anlaşılmıştı... de sanctis geldi, leo franco geldi, bu adam iki yıl yedekte beklerken kaleciliği mi öğrendi de bu sene temcit pilavı gibi getirip yine kaleye koyuyoruz?
1 tane gol olma ihtimali olan topu çıkar, şu kellem sana feda olsun..
gs'nin yeni sezonda kalesini koruyan kaleci...
tribünleri hareketlendirmeye çalışırken kameraya takıldı ve beni gülme krizine soktu.

(bkz: verdim şukunu)
(bkz: armut)
(bkz: köfte)
yan topu sıfır olan gs kalecisi.
artık savunulmaması gereken kaleci. onlar kadar olmasa da az biraz biliyoruz futbolu. bu adam fundamental olarak eksik. yani temel bozuk. bazen über kurtarışlar yapıyor ama kesinlikle güven vermiyor. kısacası galatasaray'ın ancak 3. kalecisi olabilir. bekleyelim dedik, sabredelim dedik, şans da verildi kendisine ama yok hacı olmuyorsa zorlamayacaksın.
yıllardır çıkış yapması beklenen ama bir türlü beklentileri karşılayamayan kaleci. bütün maç harika kurtarışlar yapsa da taraftara güven vermiyor maalesef. geçen sene leo franco'nun yedek kulübesinde olduğu haftalarda bu tür bir maç oynamıştı. maç boyunca harika kurtarışlar yapıp uzaktan çekilen bir şutu elinden kaçırmıştı ve rakip oyuncu tamamlamıştı. galatasaray da berabere kalıp zirveden uzaklaşmıştı. yani ne yapacağı hiç belli olmuyor aykut'un.

bir kalecinin gerçek performansını göstermesi için sürekli kalede kalması gerekir denilir ama aykut'un artık kredisi kalmadı. yıllardır taraftar bir beklenti içinde ama aykut da 28 yaşında oldu artık. bir çıkış yapması imkansız bence.

rijkaard'ın aykut ısrarını da yadırgamıyorum aslında. şu anda elinde olan kalecilere bakınca bu sonuca varıyorum. ufuk ceylan'ın tecrübesi yok ve rijkaard aykut'a şans vererek güvenini yerine getirmek istiyor. ama maalesef aykut, galatasaray'ın kalesini koruyabilecek kapasitede değil. galatasaray yönetiminin yapması gereken ilk işlerden biri iyi bir kaleci bulup getirmek. ama kuşkusuz kaleci bulmak, bir forvet veya orta saha bulmaktan çok daha zor.