bugün

eğer varsa, cevap için sizi bürosuna davet edecek olan meslek grubu.
(bkz: rs ne ayol/#20929249)

(bkz: rs ne ayol/#20943755)
olmak istenilen fakat hayallerde kalan meslek.
yalancı, vicdansız, katil denen meslek olmasına rağmen bu hakaretleri edenler bokunuzu yiyeyim avukat bey sen ancak beni kurtarırsın bu işten diye ayaklarına kapandığı meslek insanı.

Gayet saygın ve yüksek entelektüel bilgi isteyen bir meslek olur ayrıca.
Emaille birşey danışamayacağınız tüm danışmalardan sorulardan para alan meslektir.
suçu savunması, suçluları aklama çabalarında bulunması sebebiyle suç sayılması gereken vasat meslek grubu. tanıdığım en entelektüel avukat bile 4 işlemi parmaklarıyla yapıyordu.
işine gelince hukuku savunan güruhun o savunduğu hukukun temelini oluşturan "masumiyet karinesi" nedeniyle herkesin savunulmaya hakkı bulunduğunu, bunun da mevcut durumda ancak avukat aracılığı ile sağlandığından bihaber cahillerin anlamayacağı kadar komplike meslektir avukatlık. buna istinaden savunma yaparken suçluyu aklıyor diye avukatı suçlamak, hastalanınca ilaç olarak "zayıflatılmış mikrop" olan antibiyotik veren doktora beni hasta ettin demekten farksızdır. lütfen cahilce davranmayalım o nedenle.

edit: avukatlar parmak hesabına da ihtiyaç duymazlar zira uğraştıkları sayılar parmakla hesabı yapılamayacak kadar büyüktür.
Mesleki deformasyondan olsa gerek çoğunun hayata bakış açısı "hallederiz ya".. Hayır, halledebilseler zaten sıkıntı kalmayacak ama bunu genelde geçiştirmek için kullanırlar. Bir iş de beceremezler ama sorsan dünyayı onlar idare ediyor. Adalet duygusu ile yetişmiş olması gereken bireyin bazı davalarda suçlunun bazı davalarda ise masumun yanında olması ve bu tutarsızlığın ortasında yer alması kişinin psikolojisini bozuyor olsa gerek. Sağlam bir avukat şimdilik tanımadım. Bu arada özel hukuk fakültesinde okuyup, 1. Sınıftan kendini hakim, savcı ilan eden tiplere de kıçımızla gülüyor buradan selam çakıyoruz. Avukat dediğin adama vekalet veriyorsun, bir nevi geleceğin hakkondaki bir kararı yönlendirmesi için ona yetki sunuyorsun ama bakıyorsun ki yetki verdiğin adam/kadın elinde kürk mantolu madonna ile kültür dağıtıyor. He yavrum he oldun sen. Birkaç üniversite dışında verdiği mezunlara zerre saygı duymadığım bölüm.
Bankacıların en sevdiği meslek erbabı.
En büyük düşmanı hakim savcı vey karşı taraf değil bizzat müvekkili olduğu, çetrefilli,bir daha dünyaya gelinse olunmayacak meslek.
sanılanın aksine en büyük düşmanı müvekkili değil meslektaşı, en büyük ikinci düşmanı müvekkili olan yargılamanın asli unsurlarından biridir.
avukatlık, haklıyı savunurken tetikte kalmak, haksızı savunurken rahat içinde yaşamaktır. eğer tetikte kalmazlarsa arkasından vurulur, araba çarpar, evinin içinde yanar, ama haksızı savunurken arkan sağlam, korkmazsın. sakın yanlış anlamayın ha, haksızı savunun demiyorum, ama olacaklar budur. saygılar.
parası olan herkesin maşası olan meslek. bugün düşmanını savunur yarın parayı verirsin seni savunur. yeni avukatlar falan öyle çok para kazanamaz ama meslekte 10-15 yıl tecrübe kazananlar iyi para kazanır.
(bkz: serbest meslek)
bazı arkadaşlarımın mesleğidir. sanıldığının aksine çok para kazananlar meslekte isim yapmış tecrübeli kişilerdir, hukuktan yeni mezun olmuşlar fazla kazanamazlar.
Bir nevi sahtekarlik başka bir şey degil. 5 kuruşluk değeri olmayan meslek. Meslek bile değil uğraş.
eylül ayında üniversiteye girersem ilerde ki mesleğim olacak iş.
sayıları gereksiz sayıda çok artmış meslek. herkese hukuki bilgi verilmeli fakat herkes avukat olmamalı. en kritik bi kaç meslekten birisi olması sebebiyle sayıları dikkatlice ayarlanmalı. her özel üniversitede açılıp kalitesiz avukatlar yetiştirilmemeli.
iNTERNET ÜZERiNDEN BiRiNE SÖVSEK, HAKARET ETSEK NE KADAR TAZMiNAT ÖDEYECEGiMiZi BiLEBiLiRLER Mi ACABA!
hukukçulardan.

dava başına 10 bin lira alan hukukçulardan.

hey maaşallah!
yaptırdığı her işe, gittiği her doktora, aldığı her hizmete para ödeyenlerin; para ödemeyi gereksiz bulduğu meslek grubudur. bu meslek grubundakiler büyük bir şansa sahip olup da vekalet ücretinin küçük bir kısmını alabildiyse gece 2 de bile aramayı kendine hak gören biriyle uğraşacaktır. normalde herkesin küfrettiği, işi düştüğünde yüzüne gülerek arkasından küfretmeye devam ettiği türden insanlardır. hayır yani bir dilekçe yazıp birkaç dakika duruşmaya giriyor diye bide para istiyor ahlaksızlar. halbuki suyla çalışıp herhangi bir emek harcamıyor olmaları gerekirdi.
en iyi yalan söyleyenin, en iyisi olduğu meslektir. çok konuşanların hep doğruları söylediğini hiç görmedim.
insanların hakkını söke söke almasına yardım eden bazende kendi hakkını söke söke alan insanlar
bunların bir üstü savcılardır.
kök söktürür insana
savcı olmayı çok isterdim tam benlik meslek adamın donunu bile alırım adalet hak hukuk yanım çok baskındır söke söke alırım
bitsin okul belki bir hukuk neden olmasın diyorum gözüme cazip geliyor
avukatlık güzeldir okuyun okutturun imkan dahilinde tabi.
bok değerinde bir meslektir.

"yarın bi gün işin düşer zaaa" cılara; benim de işim düştü, fikrim aynı. bokun şu evrendeki ve ekosistemdeki yeri daha kıymetli.
müşteki ve sanık temsilcileri olarak ceza davalarında müdafii olarak görev yaparlar.
En iyi avukatlar hakim ve savcılarla birlikte takılırlar ve akşam yemeklerini onlarla beraber yerler ve bunda kanunen herhangi bir sakınca yoktur. Tabi ki herhangi bir dava ile ilgili bir istekte bulunmadıkları sürece.
Avukatlar için bazı kesimler, kişiler çantalı hırsız derler ve bu kesinlikle doğru bir isimlendirme ve hitap şekli, yakıştırma değildir.