bugün

kötü sesleri daha da kötü hale çeviren bir ses programıdır, hayır anlamadığım kısım autotune nasıl insanların hoşuna gidiyor? ıvır zıvır hurda gibi bir ses çıkıyor adamdan ben bunun neresini sevebilirim ki?

(bkz: rezalet ötesi)
türkçe rapin katilidir.
şimdi auto-tune'um var lan!
bak, bok atanım çok
bütün rapleriniz çöp, hepsi bana göre adi

auto-tune'um var lan!
bok atanım çok
yedi tokadımı jok, aga ben daha n'apiyim?
(bkz: patron)
amaç kulağa güzel bir ses ulaştırmak ise, çok da sikimde olmayandır. sia başta olmak üzere sesi güzel olan bir çok şarkıcı bu teknolojiyi kullanıyor.
Bir orospu çocuğunun çıkardı plug-in. Hande yener'i Demet Akalın'ı Nicki Minaj ı dünya ünlüsü yapan programdır. Azıcık kulağınız varsa çok rahat fark edersiniz. Sesler daha robotic çıkar ve kulağa güzel bir tınıyla gelir. Günümüzde newschool mc lerden Vice ve Enes Alperin de sık kullandığı program. Genel Türk müziğinde kullanımı ise;

1- Stüdyo ya girilir ve vocalist tripleri başlar
2- Saçma sapan yazılmış sözler kötü bir vokal eşliğinde söylenir
3- Daha sonra stüdyodan çıkılır ve ses mühendisi gariban kardeşlerimize '' Bir kaç aksaklık var siz halledersiniz '' diyerek ses mühendisi kardeşlerimizi 3-4 gün stüdyoya kapatıp o lanet sesi düzeltmesi beklenir. Ve hit singleınız hazır.
"I'm going craaağğeğeeğeğğağğazyyyy" şeklinde dijital sesler duyduğunuz şarkılarda kullanılmıştır. 80'lerin şarkılarını dinlemekten bütün sözlerini ezberledim amına koyim.
günümüzde şarkıcı olmanın ne kadar kolaylaştığını gösteren plug-in.

benim istediğim bunu skype vb. gibi programlarda konuşuyorken kullanabilir miyiz? var mıdır böyle bir olay?
bunu hangi pezemeng icat ettiyse bir daha çıkarmamak üzere götüne soksun. insanda müzik zevki bırakmadınız bre deyyuslar! milyon dolarlar harcayıp albüm yapan ancak tüm parçaları auto tune okuyan cibiliyetsiz şarkıcıların da müzik hayatları bitsin amk! will i am hariç alayı tez vakitte teneşire gelsinler.
benim gibi karga sesli birine müziği, şarkı söylemeyi ve karaokeyi sevdiren olay...
kötü bir sesi güzel bir sese dönüştürüp güzel şarkılar üretilmesini sağlayan program. nasıl mankenler photoshop kullanıyorlar. şarkıcılar da auto tune kullanılar. fotoşoplu manken fotoşopsuz manken ayrıldığı gibi auto tune'lu şarkı ile auto tune'suz şarkıcı ayrılır.
t-pain vs. mclerin kullandıpı plug-in.
http://www.antarestech.com/ isimli siteden demo versiyon indirebilirsiniz.