bugün

Tıbba tekrardan saygılarımı sunduran ilaç. Apseden dolayı davul gibi şişmiş yanağımdaki mikroplarla savaşmaya başladı, bugün 3. Yü içtim Şişlik indi. Yan etki de hafif bir mide bulantısı.
Promosyon Kupaları var evde. Son yuduma dogru kupanın dibine yazılmış bu markayı okuyoruz kahve içerken.
Dün kullanmaya başladığım ilaç.
aile hekimlerinin bakkal edasıyla ekmek gibi verdiği ilaç.
akp li değilim ama bu konuda hak teslim edeyim.

2003 fiyatı 38 lira idi. yaklaşık 25 dolardı. şimdinin 80 90 lirası

en son 1 sene önce yasaklanmadan evvel 13 liraya aldım. 5 dolara falan geldi.

ulan ne zikmişler milleti be.
muadilleri arasında en iyi ilaç. muadillerinden bir de klavon vardır ki, bakterileri ancak kahrından öldürür.
Penisilin alerjisi olan kişilere önerilmemelidir. Ek olarak kutunun üstünde yazan bid sözcüğün anlamı "bis in die" latince günde iki defa demektir.
en baba diş ve diş eti iltihapları için birebir.
1000 mg olanı adamı maymuna çevirir. Sersem gibi geziyorum lan.
deposilin'in yerini tutmasa da güzel bir ilaç, biraz sersemletiyor ama etkileri gözle görülür derecede. yan etkileri cabası.
Augmentin 1000 mg i hiçbir eczane reçetesiz vermiyordu dün 3 eczaneye girdim vermedi.

Bugün girdiğim eczaneden reçetemi kaybettim rererö diyerek aldım kadın inandı verdi.

400 tl muayene ücretim cebimde kaldi 13 tlye karlı çıktım doktora gitsem de yine bunu verecekti nasıl olsa.
Hap şeklinde ilk kullandığım zamanı hatırlıyorum, bronşit olmuştum, 11 yaşımdaydım. Koca hap amına koyim. Yutamadığın zaman ağızda eriyip de bıraktığı o iğrenç tat var ya sonra da annenden yediğin dayak. Bu iş böyle olmuyor, iğneye geçiş yaptım 4 gün götümden 2 kez iğne yemiştim ama bir iyileşme görülmedi. Sonra Acile kontrole gittiğimiz de Zatürre başlangıcı olduğunu söylediler. 10 gün hastanede yatıp iyileşmiştim.
Şimdi 17 yaşımdayım uzun süredir hastalanmıyordum ki bronşit olmuşum. Doktor yine yazdı bu sefer rahat yuttum 3 güne de iyileştim bıraktım ama 2 hafta sonra tekrar başladı bronşitim. Kontrole gittiğim de Macrol yazdı, Augmentine bağışıklık kazanmış mikrop. Neyse Macrolle ilgili olanlara baktım, bırakmadığı yan etki yokmuş. Akşama tok karna atıcam bi tane bakalım neyin nesi.
ismi ürkütücü ilaç fakat her içtiğimde iyileşiyorum.

Not : doktor yazmadan kullanmayınız.
hey gidi, rahmetli dişimi çektirmeden önce birkaç haftada bir rutin yazıldığım antibiyotikti bu. karaciğerimin falan amına koyardı, ama cidden çok etkili ilaç.
ben bunun adını agumentin sanıyordum hep. ayrıca sabah, öğle ve akşam şeklinde kullandım bir kutusunu. görünürde bişey olmadı ama barsaklarda sağlam bir tane yararlı bakteri sağ kalmamıştır sanırım.
1 gramlık preparatını günde 3 kez kullanmanın sakıncalı olduğu antibiyotik. günde 2 kez lütfen. hastalar arasında agumentin diye bilinir tabi.
doktorların 'ögmentin' diye telaffuz ettikleri her derde deva ilaç. her derde deva çünkü en çok bunu yazıyorlar. yani bu olmasa, doktorlar ne yapacaktı merak ediyorum.
ayi zibartan olarak bilinmektedir (bkz: domdom kursunu)
Çok testisli bir antibiyotiktir. Arada cırcır yapar deri döküntüsü yapar mide bulantısı yapar çok şeetmeyin. yutun gitsin.
içinde penisilin barındıran, antibiyotik bir ilaç. Genellikle KBB uzmanları ve diş hekimleri tarafından tercih edilir. iltihabın şiddetine göre ilaç dozu belirlenir.
Yav kardesim bunu insan yutacak insan insan. Of ya. Valla bu antibiyotigi gorunce ben bi iyilesiyorum daha icmeden.
Diş apselerinin korkulu rüyası.
Yutması epey zor fakat etkisi bir o kadar fazla antibiyotik.
Bademcik iltihabı şikayetim üzerine doktorum verdi. Penisilin vb ilaçlara alerjim olmadığı halde asla faydası olmadı. Içtikçe ateşlenmeye ve boğazımdaki iltihapların ağzıma yayılmasına kadar gitti. Artık su bile içemiyor ve ağir eklem agrıları çekıyordum. Öksürdükçe ağzımdan iltihap fırlıyordu. Iğrenc günlerdi.
Bilir kişi degilim ama kullanmayın ya cidden.
Beni kurtaran ilaç sefklav oldu bu arada. Daha ilk dozdan 3 saat sonra ayağa kalkmıştım. Ama çok ağır hastalık geçirmedikce kullanmayın.
insanda derman bırakmayan bir antibiyotik.
Hep bunları kullana kullana bağışıklığımızı kaybediyoruz doğaya karşı.