bugün

ben duyarım aga. onun benim inancıma saygı duyması için benim de onun inancına veya inançsızlığına saygı duymam gerek.
kimse kusura bakmasin ama bir müslüman olarak sunu soyleyebilirim ki, tamam mukemmel bir musluman degilim, kendi diniminde esprili sekilde ozelestirisini yapabilirim fakat, seriatcilar ulkeyi ele gecirse korkarim fakat ateistler ele gecirse korkmam, islamafobi basladi isid den sonra bende ve cevremde.
Ateizme değil de, ateistlere saygı duyulması gerektiği bir gerçektir. Senin bu tavrın onlara en çarpıcı gelen şey olacaktır. Zaten dinimizin de ana öğretilerinden biri budur. Saymadan sövmeden ve zorlamadan insanları kurtuluşa çağırmak...
(bkz: Deli gomlegi)

Kim naparsa yapsın lan bana ne.
peygamberinin nasıl yaşadığını ve inançsızlara nasıl davrandığını bilmeyen süzük müslümanların beyanı. ne yapacaksın, öldürecek misin ateistleri?

sen önce tam müslüman ol.
benimdir. sen neye inanmamak istiyorsan, ona inanma. yeter ki, bir-birimize saygı duyalım.
Tanrı bile isteyen inansın isteyen inanmasın derken, insanların karşı çıkması ne haddine. Hz. Muhammed zamanında bile farklı dinlere mensup veya inanmayan insanlar vardı, onlara karşı çıkıp kovdular mı? laf ettiler mi? hayır. şimdi tekrar bi düşünün...
islam birlik dinidir düşünen insandır. nadiren bulunan türlerdendir. korunması gerekir.
ne olursan ol yine gel.
gayet normaldir, tüm dinlerde hoşgorü esastır.
gerçek olmadığını bildiği saçma birşeye saygı duymaktır. bir müslümanın inancına göre ateizim düşüncesi insanları ateşe götüren dinsizlik inancıdır. bir müslüman buna saygı duyuyosa zaten artık müslüman değildir. istediği kadar saygı duymaya devam edebilir. ateiste saygı duyulabilir. çünkü o da allahın yarattığı bir kuldur.
(bkz: yaradılanı yaradandan ötürü sevmek)
(bkz: dinci ile dindar arasındaki fark)
inancından şüphe duymayan, inancı sağlam müslümandır.
gerçek müslümandır, takdir edilesi, eli öpülesidir.çünkü bilir ki dinde zorlama yoktur.
ateizmi sadece müslümanlıkla rabıtalandıran ifade.
ateizm şımarık inkarcılık değildir.
Fikirlere önem veren insandır.
önce acır sonra insan evladı olduğu için saygı duyan müslümandır. saygıdan fazlası caiz değildir.
''yaratılanı severim yaratandan ötürü'' mottosunu benimsemiş Müslümandır.
Ayrıca bu gün ben tanrı tanımam diyen bir insanın nefes aldığı sürece Allah'ın varlığına şehadet etmeyeceğini kim iddia edebilir ki.
Allahu teala bile kıyamet gününe kadar tövbe kapılarını açık bırakmışken biz kimiz.
saygı duysa suç, duymasa yobaz, sussa cahil. Ne alıp veremediğiniz var müslümanlarla?
olması gerekendir, atesitse ateist, " dinde zorlama yoktur." inananlar da inanmayanlar da eşit seviyede insandır. biri olmadan diğerinin değeri anlaşılmaz maalesef.
yobazları sinirlendiren müslümandır. bu zeka özürlüler herkes kendine benzesin isterler. kardeşim günahsa ateist'e günah. beni hiç ilgilendirmez, ben inancımı yaşarım herkesten saygı beklerim ve herkese de saygı gösteririm, doğru olan da budur.
eğer ki din sosyal bir kurumsa ki öyledir, ve içinde hoşgörüyü barındırıyorsa ki islamiyet öyledir, olması gerekendir. bizler allah'ın adaletini yıkmamak için evini yıkmayı yeğleğen hz.ömer'in nesliyiz. elbette her fikre saygı esastır.
dindar bir müslüman olarak ateizme değil ateiste karşi hoşgörülüyümdür. saygı değil.

bir farkla kaçırdığım müslüman
her türlü düşünceye sayısı olan insandır.
saygılı ve sevilen bir insandır.