bugün

Ateistler siyasal muslumanlik sayesinde son yillarda felaket bir artis yapti. Eskiden sadece universite zamanlarindaki genclerde gorurken, simdiki zamanlarda lise 9 lara kadar dustu. Neden diye sordugunda etrafi gormuyor musun her Allah diyen kisileri pesinden gidenleri diyorlar aslinda ve haksiz degiller. Insana kulluk etmiyoruz sukur para icin. Daha gecen sefer bir millet vekilinin youtube da cumhurbaskanini gordum sanki Allah'i gordum diye bunun gibi itici ithamlari gorunce insani itiyor.
ateizim yükselişe sanalda geçti haklısın reel de göremiyoruz bu ateistleri
gelirler burda din düşmanlığı yaparlar sokakta aynı kaldırımda yurusek korkup kaçarlar..
Ateistler daha çok deizme yöneliyor.
doların tl karşısında güneşte kalmış dondurma gibi erimesi gibi bitme noktasına gelmiştir. aynen öyle.

(bkz: puhahahahahaha)
ateizme, deizme , agnostisizme.. geçmekten ziyade milletin herhangi bir inanç kavramını eskisi kadar taktığı yok demek daha doğru. inançlıyım diyen de ve yahut demeyen de evlilik dışı ilişki yaşıyor, kumar oynuyor, içki içiyor, küfrediyor, yalan söylüyor, iftira atıyor, inancı veya ideolojisi için gerekli ritüel veya ibadetleri yapmıyorlar... örnekler çoğaltılabilir. inancının veya ideolojilerinin gereksinimini yerine getirmedikleri gibi hiçbir şekilde inançlarını ya da ideolojilerini sorgulamıyorlar. bunun nedeni galiba artık insanların gönüllerinde ideolojik veya dini görüşlerden daha çok maddi şeyleri barındırması. tabi nedenlerde çoğaltılabilir.
geçmiş dönemlerdeki siyasal ateizm sayesinde rahmetli dedem uyanıp islamı kabul etmişti.
görsel
Türkiyedeki cahiller anca ataizme geçer,avrupadaki ate bilim adamları proflar Müslüman oluyor.
Vahiy mi geldi olm? Şu keneviri bırakın artık yav.
Koşarken nefesim kesiliyor, öksürmeye başlıyorum. islam'a koşmamamın tek sebebi bu, yoksa bende koşacam.
Atletizm bitme noktasına geldi diye okudum. Ateizmi bilmem deizm patladı.
(bkz: rüya görüp başlık açmak) (bkz: hayallerde yaşıyor bazı müslümanlar)

ateizm bir insanın ulaşabileceği en üst noktadır. inançları sıralamak gerekirse; ateizm > agnostisizm > felsefi inançlar > deizm > her türlü tanrılı ve dinli inançlar şeklindedir. ateist olan bir insan sıranın en başından en sonuna geçiş yapmaz.

--spoiler--
sokakta aynı kaldırımda yurusek korkup kaçarlar..
--spoiler--

görsel
resimdeki gibi gözüküyorsan korkup kaçarım tabi.

--spoiler--
türkiyedeki cahiller anca ataizme geçer,avrupadaki ate bilim adamları proflar müslüman oluyor.
--spoiler--

buna da hastayım. gerçekten inanıyor musun bu söylediğine? *
Toplantıda göz ucuyla bakıyordum entry lere, patlattım kahkahayı senin entryi görünce toplantının ortasında)))millet mal mal bana bakıyor.) Sen beni güldürdün, düşen uçaktaki Allah'ta seni güldürsün)))
Asıl durum bunun tam tersi halbuki. Bir arkadaşımızım kardeşi imam hatip mezunu akabinde işletme okudu. Geçen tesadüfen karşılaştığımızda tarzındaki muhafazkardan liberal/sekülere doğru değişikliği sorduğumda “abi boş işler bunlar ben artık anladım.” Cevabını aldım. Bu çocuğun eşi de türbanlıydı başını açmış. 98-99 doğumlu insanlar bunlar. Ve bu arkadaşlar gibi yüzbinlerce var bizim bilmediğimiz. Hükümet de biliyor bunun böyle olduğunu.

Zaten şu; https://www.google.com.tr...-partiden-z-kusagi-plani/

Haberden de anlaşılıyor. Artık ancak aile baskısı ile genç kesimden destek alabileceklerinin farkındalar…ama artık iş içten geçti ne yazık ki. Alman akranın 1 aylık harçlığı ile aldığı ps5 i 12.000 tl ye satmanın, bir biraya 30 lira fiyat biçmenin dönüşü çok farklı olacak.
götünden laf bırakan selefi söylemidir. bugün dinsizlik hiç olmadığı kadar uçuk durumda. artıyor ve artmaya devam edecek.
Yeni Şafak yazarı bile deist oldu.ne bitmesi .
tam bitme noktasina geldi derken bir gulme geliyor, hooooop en basa donuyoruz.
her sene tekrarlayan muhabbettir. en son geçen sene ateizm çökmüştü ateistler paramparça olmuştu 5 sene önce de ateistler parçalandı 10 sene önce de ateizm bitmişti.

sonra ateist olup aile zoruyla türban takan zorla oruç tutturulan insanlar gördük eve kapatılanlar da var korkusundan söyleyemeyenler de sevgiyi saygıyı dışarıda başka şeylerde arayanlar da var ne yapacaksın barış dini sonuçta. bireysel olarak inanılmasından şikayetçi değilim baskı yapılmasına karşıyım anne baba zannediyor ki oğlumuz/kızımız cehennemde yanacak peki kendinizin haksız olma ihtimalini düşündünüz mü ?

şimdi yıldızlı kuyruk heavens gate dinine inanıyoruz farzedelim bir kişi çıkıp "yıldızlı kuyruk belirdiğinde uçurumdan aşağı atladığınızda cennete gitmiyorsunuz" dediği zaman o kişinin aldığı tepki "allah yok ona ibadet ederseniz de etmezseniz de bunun bir sonucu olmayacak" dediğinde aldığı tepki aynıdır.

bir gerçek; aslında senin müslüman sandığın insanların büyük çoğunluğu ateist agnostik veya deist. bir örnek; çevremdeki insanlar arkadaşlarım hariç beni müslüman sanıyorlar.
Ben de boyle dusunuyorum. Onceden cok net bir ateist tartismasi vardi, simdiyse o ateistlerin yerine gelen insanlar umursamiypr dini. Yani din artik gunumuzde kafa yorulAcak bir sey bile degil. Ben de dahil cogu insan dinler olsa nolur olmasa nolur modunda. Yani bu benim hayatimda neyi degistirecek? Ben iyi bir insan olmak icin bir dinin varligina ihtiyac duyacak kadar zayif miyim. Kaldi ki adam kotu olacaksa inaniyor olmasi da bi boka yaramiyor. Ornek turkiye.