bugün

Bir ömür içten içe merak ettikleri sorunun cevabını bulacaklar.
Sorunsal sıkıntılı. Canlılar ölünce ölmüş olur. Kastedilen şey öldükten sonra ne olacak ise, doğaya karışacaklardır tüm diğer canlılar gibi.

Eşkıya: Korkma sadece toprağa gideceksin, sonra toprak olacaksın, sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin oradan özüne ulaşacaksın çiçeği özüne bir arı konacak, belki belki o arı ben olacağım."

(bkz: Eşkiya)
Huri olacaklar imanlı Araplara verilecekler..
toprak olur, taş olur, yolunda yoldaş olur.
Herkes gibi sorgu olunur.
Allah'ın varlığına ve ondan başka ilah olmadığına, onun kitaplarına, tebliğ eden peygamberlerine, cennet ve cehenneme, öldükten sonra dirilmeye, hesap gününe inanan biri olarak; Müslüman olarak kendini ifa eden birilerine bakarak ve yine ateist olarak kendini ifa eden birilerine bakarak "ateistler ölünce cennete gidecek" denmektedir.

Kimse inanıyorum veya inanmıyorum diye cennet-cehenneme gidemez.
Din, inanç değil eylem meselesidir.

Sen kul hakkı yiyor, öldürüyor ve zalimlik yapıyor isen; namaz kılmak, inanıyorum demekle cennete gidemezsin.
Maun suresi.

Sen kul hakkı yemiyor, öldürmüyor, ve zalimlik yapmıyor isen; Salih amelli (iyi ve hayırlı işler yapan) takvalı biri olarak (kötülüklerden sakınan) olarak merhameti bol rabbim (Kur'an, cennete kimler girer) seni af eder.
onlar için ortam çok sıcak olacak.
yandım anammm nidaları eşliğinde üç hayırla uğurlanacaklar.
hırsız rüşvetçi ve tecavüzcü dinciler gübre olacak. gübre.
herkese olan olacak, toprağa karışacaklar.
herkese ne olacaksa o. ölücez, biticez, çürüyecez. bir yerlere girmicez. yok öyle sonsuz yaşam falan, acı gerçek bu, kendinizi kandırmayın.
ölüm zaten kendini yeterince açık ifade ediyor ancak insanlar bu netliği anlamakta güçlük çekiyor. ölümün nesnelliği karşısında fikirlerimizin hiçbir önemi olmadığını aynı oranda çürüyecek bedenlerimize bakıp gözlemleyebiliriz.
ha bu yetmez diyorsan o halde senin söylediklerin kendini tatmin etmen dışında bir işe yaramaz fakat ben bu söylemlerle tatmin olmadığım için ölümün karşısında başka bir söylem geliştirmiyorum.
Lobide kalıyorlar.
Toprak olacaklar. Herkes gibi.
ateyiz baba türbesi yapıp çapıt bağlıyacağız.
thebiggraywolf Bu entry'deki Ayetleri iyi oku.

Artık kim îmânı inkâr ederse, bu durumda şübhesiz ameli boşa gitmiştir; ve o, âhirette zarara uğrayanlardandır. Maide, 5.Ayetin son kısmı.

De ki: 'Size amelce en çok zarara uğrayanları bildirelim mi?' Onlar dünya hayâtındaki çalışmaları boşa giden, fakat gerçekten kendilerini güzel bir iş yapıyor sananlardır. işte onlar Rablerinin âyetlerini ve O’na kavuşmayı inkâr edenlerdir. Bu yüzden amelleri boşa gitmiştir. Artık kıyâmet günü onlar(ın amelleri) için hiçbir tartı tutmayacağız. Kehf, 103,104,105. Ayetler

Rablerini inkâr edenlerin misâli şöyledir: Onların amelleri, fırtınalı bir günde rüzgârın şiddetle savurduğu bir küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeye güçleri yetmez. işte (haktan) uzak olan dalâlet budur. ibrahim, 18.Ayet

Şübhesiz ki Allah, kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz; bunun dışında olan(günah)ları ise, dilediği kimse için bağışlar. Kim de Allah’a şirk koşarsa, bu takdirde muhakkak (pek) büyük bir günahla iftirâ etmiş olur. Nisa, 48.Ayet
ila cehenneme zumera. Ama ölmeden iman ederlerse o başka.
Zenginler, fakirlere Tanrı'dan başka bir şey bırakmadılar!
~ Nietzsche
1000 sene önce neydilerse 1000 sene sonra da o.

yok.
merak etmeyin. bize bir sey olmaz.
Gezegen tozu parçacıkları olup dünyaya vitamin salgılayacaklar.
Gün geçmiyor ki böylesine müstesna bir soru daha sorulmasın ateistlere. Konuya duhletmeden önce ateist kimdir, ateizm nedir? Ne değildiri ecúk dillendirmek gerekir.

Ateist:

*Sık sık oradan, buradan çıkan, hadi şu müslümanla dini konularda tartışayím da dinden çıkarayım diyen bir zombi değildir

*Kendi aralarında gerçek ateist ya da gerçek olmayan ateistler diye gruplara ayrılmazlar. inançlı, hafif inançlı, eser miktarda inançlı ateist diye bir durum söz konusu olamaz.

*Sadece dinle ilgili degil bir çok konuyla ilgili genel kültüre sahiptir.

*Diyaloglarinda diyalektik yöntemini kullanırlar.

*Böyle gider bu... V.s.

Ateizm e gelince; metaya bakan, fizikle ilgilenen ve fakat metafizikle ilgilisi olmayan zaten hali hazırda onu yok sayan bir kabul görüşdür.

Var olana bakar, yok saydığına vakit ayırmaz.

Şimdi empati kurun bakalım itikatlı ciglipaflar sizi.
E ateistler ölünce ne olacak?

Derin bir sessizlik.
havası sönüp nefes alamayacak, sonra iddiasıyla yüzleşecek.
Niye ölümü bu kadar basit görüyormuş gibi yapıyorsunuz ki? Oysaki her şeyini hiçliğe, veya ateşe atan biri için çok önemli bir gün.
Bence bu kadar gevşemeyin, zîrâ, ölümü henüz tatmış değilsiniz, kanıtladığınız bir şey de yok.
iddianızda boğulacağınız güne kadar bekleyin...
Kuranda yazıyor. Bu ibneler nasıl yaşarken allahı unutup onunla alay ettilerse allah da onlara aynısını yapacak ve sonsuza kadar cehenneme atacak.
toprak olacaklar. yani yok olacaklar tüm yok olup gidenler gibi.

bize dinlerin masallarını satmayın. tek bir dünya vardır. yalan olan sizin inançlarınızdır. hakiki dünyaya yalan, olmayan bir dünyaya gerçek diyebilecek kadar aşmış insanlara bir şeyler anlatabilmek gerçi zor bir iş.