bugün

Hayali varlıklara inanmayacak kadar beynini kullanabilen insanlara verilen isim.

Doğrusu için: (bkz: ataist)
oğlum bunlar ramazanda fırından pide almıyor mu?
alıyordur. e o zaman?
yenı moda ,cool gosterılmeye calısan ergenlerın agzına yapısmıs eylem.
arap sen sorma bokunu çıkarıyon.
Önemli olan inanç degil.
Bir süre kendisi ile meşgul olup deizme geçtim.
Doğru söze ne denir ki.
Her türlü olumsuz özelliği içinde barındıran çoğu konuda zırcahil ancak felsefe ve bigbang türevi konularda aşırı bilgililerdir. (E ateist forumlarindan ezberlediği üç beş totolojiyi uzun uzun yazıp bilgili görünürler, sosyal ortamda anlatırlarda dinleyen olmaz.) iyisi az bulunur (adam enayi değil ya madem ahiret yok niye iyi olsun hesap vermeyeceğini düşünüyor şahsen ateist olsam hiçbir kötülükten geri durmazdım şuan iyiyim demiyorum ama frenleyici bir Allah korkum var.)
Bazıları ölümüne loser olur hayattan bıkmıştır ama öldüremez kendini o cesareti bir türlü bulamaz. Bazıları olumsuz hayat şartlarından isyan edip ateist olmuştur. (Bana göre bunlar en akılsızları çalışıp para kazanıp şartları değiştirmeyi değil hemen ateist olmayı, varsaydıkları Allahı yoksayınca zengin mi olacaklarını düşúnüyorlar ne.)
Diğer dinlere karşı çok hoşgörülü çok ılımlı olmalarına karşın dertleri birtek islamiyet ve müslümanlarladır.
Kendilerini aşırı elit, toplumdan aşırı yukarıda sanarlar. (Yahu ağzın kokuyor açlıktan birde kendini rothschild ailesinden gibi görüyor, rockefeller gibi konuşuyorsun diyesi gelir birde ben vurmayayım diye demezsin bunlara.)
işte böyledir sözlük yazacak daha daha birsürü şey var ancak boşuna yazmaya gerek yok tavsiyem uzak durun hatta toplumdan soyutlayın bunları iyisi kalitelisi yok mudur, elbet vardır. (Hatta sözlükte bir arkadaş vardı nickini tam hatırlayamadım.)
Fakat genel görüşüm bu bunlar gibi olmayanları tenzih eder hidayete ermelerini dilerim.
Bayram namazına babasının zoruyla giden ve ilgi çekmek için Allah'a söven ama gece tövbe eden ilgi çekme amaçlı davranan ergen kişisi.
çocukluğunda attaya gitme kavramı bilinçaltında yer ettiği için büyüdüğünde ate fikrine bağımlı olan kişidir. zaman içinde aradaki t lerden biri yok olmuş sondaki a da incelerek e ye dönüşmüştür. zaman çok şeyi değiştirir iki harfi mi değiştiremeyecek?
çocuk palavraları yerine gerçeklere güvenen kişidir.
Tercih ve özgür iradedir. Başkasına zarar vermeyen her türlü inanca ve iradeye saygım var.

Ayrıca şu da ilginçtir ki toplum bireyi dindar olmaya zorlayabilir ama bir ateistin başka bir bireyi de zorla ateist yapmaya çalıştığına hiç şahit olmadım.

Lütfen siz de saygılı davranın.
https://www.instagram.com/ateistecevap/ arkadaşlar ateist olanlar ya da kafası karışanlar bu sayfaya sorularını sorabilir. ön yargısız bir şekilde. sayfa tüm soruları sorabilirsiniz diyor.
inançlı biriyim. Ama bunlar da çok mantıklı konuşuyor, şahsen saygı duyuyorum.
Sayelerinde dindar olduğum düşünme özürlü kişiler.

Din ile pek işim olmadan yaşayıp giderken ama Allahı severken onların fikirlerini takip ettim, geldiğim aşama elhamdülillah Müslümanım. Yolculuğum tam olarak bu şekilde başladı.

Sanırım zararları kendilerine.
Allaha inanmayan kişi. Başka da bir şey değil.
mantığın çelişmezlik;a=a ilkelerinden yola çıkarak dinlerden kurtulabileceğini zanneden kolaycılar.epistemolojiyi ve din felsefesini küçümseyip düz adamlık yapmayın
Akilli adamin yasama seklidir.
bazısı dinsiz olmasına rağmen ateizmi tebliğ eder adeta bir dindarmış gibi. bunun vesile olduğu tenakuz da tanrıtanımazlığa dair insanı derin düşüncelere sevk eder haliyle. trajikomik...
tarihte yeryüzündeki en büyük katliamlara sebebiyet vermiş şahısların inancı/inançsızlığı.
deprem olunca imana gelen kişilerdir. evet.
Uçak düşerken hafız olduğunu farkeder.
0:00 0:04
birazcık okuyan her ergenin bir dönem giydiği formadır.
bir takım çevrelerce atayiz olarak da bilinmektedir.
güncel Önemli Başlıklar