bugün

Edit: anlamayan arkadaşlar için (bkz: ironi)

bizim bir akadaş var Halil diye. Müslüman çomarın teki. Bu böyle eskiden dindar değildi aslında hala değil. Arada imana geliyor beni zorla cumaya falan götürüyor bu yaşa kadar götürmedi şimdi götürüyo ne kuyruk acısı varsa artık. Siyasi bir haber gördüğünde sorgusuz sualsiz, kayıtsız şartsız Reis'inin yanında oluyor. Bana eskiden Türkiye'nin geri cahil salak dolu olduğunu, yokluk içinde yaşandığını anlatıyor. Şimdiyse bir dünya deviyiz ona göre. Azıcık bişey demeye kalksam sen müslüman değil misin diyor beni azarlıyor.

işte bu baskıların uzunca sürdüğü bu süreçte ben arkadaşlarımın tavsiyesi ve twitter yardımıyla doğru yolu buldum, ateist oldum. Youtube'da videolar izledim ve herşeyi biliyorum. Ateist olduğumu Halil'e söylemiyorum. Çünkü söylersem hiç iyi olmaz benim için. Halil bana demokrasiyi nasıl savundu ama halk diye çıkışıyor. Ben de demokrasinin ne demek olduğunu biliyorlar mı acaba diye mırıldanıyorum. Halil sus konuşma, bişey bildiğin yok diyor. Ve ateist olduğum için şükrediyorum.

işte ben 16 yaşında Yeni Türkiye'deki aydın bilim insanlarından biriyim. Lütfen sözlükteki abilerim Halil gibi yobaz olmayın. Daha fazla yazmak isterdim ama starbucksa arkadaşlarım çağırıyor.
aileden gerekli dini bilgilerin alınmamış olması.
Ne biyim.
Kuran'ı baştan sona okuyup anlamak.
kutsal kitapları okumak olduğunu söylerler kendileri. hatta ve hatta büyük iddialarıda: "dünya üzerindeki herkes kutsal kitap sayılan kitapları baştan sonra okusaydı, ilahi din denen kavram ortadan kalkardı." dır. oldukça meşhurdur.
ateist olduğum için şükrediyorum diyor brad peach. kime sukrettigini merak ediyorum. gece gece sesli güldüm yahu.
özgürleşmek istemek. bir şeye bağlı olmanın inanılmaz rahatsız edici olması.
kibirden kurtulup gerçekleri görmek.
Ateist olduğu için şükretmek. Ayrı bir fantezi..
Yüzde doksan alevi kökenli olmak. Yavşak imamlar, din tacirliği. Yukarda kur anı okumak sebep olarak gösterilmiş.

" biz o kur an la iman edenlerin imamlarını, küfredenlerin küfürlerini artırırız "
su comarlara bi bak insan zaten allah midir neydir ona diyor ki "bu dingilleri yaratmis olamazsin". hop ateistsin.
görsel
haha çomarlar hala ateizmle ergenliği aynı görüyo ya hahaha. çomar olunca kafa bu kadar çalışıyo adamlarda.
her insan ateist doğar, yeni doğmuş bir bebeğin dini bir inancı yoktur. yani ateist olmanın değil, ateist olmamanın bir nedeni vardır.
Bir müslüman olarak soruyorum neden ateist oldunuz? neyi aradınızda bulamadınız? yada sırf yaptıklarınızdan sorumlulu tutulma olayından dolayımı herşeyi inkar etme yolunu seçtiniz? lütfen hakaret içermeden kimse dalmadan, kimseyi incitmeden cevaplayın.
(bkz: sen neden müslüman oldun)

ya manyak mısın evren ne güzel zaten islam süper kuran felan yani edebi eser bi kere yani namaz kildınmı fişek gibi oluyosun. en huzur islamda yani.

hiç kuran okudun mu?

islam tarihi bilin mi?

mitoloji okudun mu?

neden sünnilik? şii değilsin?

ben söyliim mi çünkü konyada doğdun adın mahmut baban da ahmet annen de fatma.
soruya soruyla cevap vermek huyum olmasa da yukarıdaki her şeyi inkar? kısmına takılmadan yapamadığımdan ben soruyorum. buradaki her şeyi inkar nedir? belli ki bir cevap almak niyetinde değilsin, ya da alsanda anlayacak kapasiteden yoksunsun.
(bkz: bize ne)
dinciler, yobazlar yüzünden.
(bakın müslüman demedim: zira yobazlık diğer dinler de var. hatta bazı yerlerde yobazlığın dik alası var)

kendi halinde inançlı bi adam olmama rağmen ben bile tiksiniyorum dincilerden amk.

aziz nesin gibilerin vebali hep bu din simsarlarının boynuna işte...
dur dur. comarin en merak ettigi kisim "yaptiginizdan sorumlu tutulmama olayindan dolayi mi?". niye? cunku bu muslumanciklar baya bi ortami dagitip suc islicekler de allah korkusu bunlari tutuyo. iyi boyle. siz allah a inanmaya devam edin. insan haklari, kanun, hukuk, rasyonalite falan anlatamazsin bu adamlara.
Hiç düşündünüz mü?
Biraz empati kurmayı denediniz mi yargılamadan önce?
Cehennem varsa ona da var Allah varsa ona da var.
Kimse keyfine var olanı inkar edip kendini yakacak kadar aptal değil.
Bir düşünün acaba mı deyin.
Düşünmek ile düşünmemek arasında ayrım var.
Doğuştan kimse ateist olmuyor ancak doğuştan herkes Müslüman değiştiriyorsa vardır bişeyler.
Elit görünüp kız tavlayabilmek için.
Gerçi tavlayıp ne yapacağımı bilmem. Kadınım ben. Kızları o gözle görmüyorum.
Bir de yaptıklarımdan sorumlu tutulmamak için. Çünkü inanmazmış gibi yaparsak sorumlu tutulmayız diye tuhaf bir mantık yürüttüm.

Afsddfjkfjck. Bunlara inanmaya devam edin. inanmak sizin işiniz.
başta herkes ateisttir zaten. sonra oyunun hilelerini öğrendikçe bazıları ateist olmaktan vazgeçer. zira ateist olmak zordur. toplumla yaşanan uyumsuzluk, çatışma, gereksiz münakaşa filan. hal yolcuların bu soruyu sorması normal tabi.
Bu kadar din tuccarinin oldugu yerde, bunca yoz insan bir aradayken ve dinim gerçeklerini goremedinleri sürece e tabi kitabinda biraz karmaşık olmasiyla birlikte ateistlesmesi pek doğaldır.
imandan nasibi olmadığı için.
nankör olduğu için.