bugün

Oglum azicik yaratıcı trolluk yapin lan bari. Ya atatürk ya din ya karı kiz trolu baska bir sey yok. Aynı konuları döndürüp döndürüp yazıyorsunuz.
Makbule hanım mezarı başında gömülmeden önce bazı dua ve sureleri sesli okumak istemiştir. Ancak "o bunu istemezdi." Diyerek mani olunmuştur.

Evet o bunu istemezdi.

Normal olandır. il slienzio eşliğinde kıyamda duruyoruz ya daha ne yapalım.
(bkz: başlık entry nick uyumu)
(bkz: oğlum bak git)
arkasından bırakın fatihayı en az on tane yasin okumuşluğum vardır .

rahmetli zamanında öyle uzun bir boru döşemişki hala çıkaramamaktalar.
halt yemiştir, ilgili önermenin sahibi. bir kere bu önermenin doğrulanması için, 1938'den günümüze kadar yaşamış ve yaşayan her türk vatandaşına, atatürk'e fatiha okuyup okumadıklarının tek tek sorulması lazım. böyle bir şeyi yapmaya götünüz yemeyeceğine göre önerme fostur. tabiki sorduğunuz bunca kişiden biri, atatürk'e fatiha okuduğunu söylerse sıçtınız demektir. ahan da ben söylüyorum: her hatırladığımda kendisine fatiha okuyorum; dualar ediyorum.
Atatürk'ün doktor raporuna göre son sözü komaya girmeden 38 saat önce "aleykümmeselam"dır. Bunun kur'an'daki karşılığı ise nahl suresi 32. Ayet'te açıkça belirtilir. Yani bu kadar islamiyetten anlıyorsanız bunu da bilmeniz gerekirdi ancak yapılan yorumlarla bihaber olduğunuz aşikâr olmakla birlikte tutumunuz da bir o kadar islamiyetle ters orantılı.
Avutma biçimidir. Yanılıyorsun arkadaşım. Günde en az bir iki kere Fatiha okur. Hem ona hem de diğer insanlara yollarım. Her Yasin okuduğumda da peygamberlerden sonra ve kalanlardan once Ataturk'un adını soylerim. Ozetle atasını sayan muslumanlar da var.
(bkz: anıtkabir de hiç mevlüt okunmuyor oluşu)
o halde başta sevgili peygamberimiz efendimize (s.a.s.) ve cümle makamatın ruhları için,

ve hususen özellikle --gazi mustafa kemal atatürkün ve silah arkadaşlarının aziz şehitlerimizin ruhu için -el fatiha-
Muslumanlarin gotunu kurtarmak için kendi hayatini feda eden adama "inançsız" diyenlerin zirvasi.

Nasil muslumansin ki ölenin ardından fatiha okumayi bile pazarlık meselesi yapiyorsun.

Bi de muslumanim demeyin bari. Daha dinden, kitaptan haberiniz yok çıkarcı, sozde müslümanlar sizi.
normal ve doğaldır. mustafa kemal in din hakkındaki görüşlerini bilmeyen okumamış kemalistlerin ardından fatiha okuması elbette gariptir. ya işlerine gelmediği için din hakkındaki el yazmaları ve görüşlerinden bi haberler ya da gerçekten bilmiyorlar. daha geçen yıllardaki can dündar videosunu da mı izlemediniz?

cahil kemalist istemiyoruz.

(bkz: atatürkün sözleri)
Siz nolur okumayın zaten.
Okuyup da atamızın ruhunu kirletmeyin.

Biz okuyoruz her daim.
Fatiha okuyoruz, inna atayna kel kevser okuyoruz, subhaneke okuyoruz.

3 dua biliyoruz ama olsun. Bizimkiler daha makbul.
Atatürk ünde çokta umrunda olduğu durum. Okuduğunuz fatiha süresinin anlamı ne lan. Atatürk ateist ya da deistti sizin gibi gökten indiği sanılan şeylere inanmıyordu.
anıtkabirde okudum. şimdi siktir olup gidermisin sözlükten.
Müslüman olan bütün Türklerin yaptığı gerçeğinin inkar etmeye çalışan, vatansız, milletiz, bayraksız, Arap/Wahhabi/bedevi/ingiliz'in/Amerikalının kucak oğlanı kitlenin palavrasıdır.

Not: Ateistim. Müslüman olduğum dönemde özellikle her 10 Kasım olmak üzere yüzlerce kez okumuşumdur.
başlığı gördükten sonra bir kez daha okudum. sağolasın.
Birinin arkasından fatiha okumak saçmadır ! ve ölen kişiye bir faydası yoktur .

Anlamı
-Tüm övgüler, âlemlerin Rabbi, yarattığı bütün canlılara nimet veren, yarattıklarına çok merhametli olan, herkesin iyi ya da kötü yaptığı tüm edim ve eylemlerin karşılığını göreceği âhiret gününün sahibi, yöneticisi Allah’adır; Allah dışında kimse övgüye layık değildir.
-Yalnız Sana kulluk ederiz ve yalnız Senden yardım isteriz.
- Bize, üzerlerine gazap dökülmüşlerin ve şaşkınlığa saplanmışların yolunun dışındaki, kendilerine nimet verdiklerinin yolu olan dosdoğru yolu göster, bildir!” diye uyar!
Anıtkabir'e gittiğimde okudum. Babam her cuma akşamı (perşembeyi cumaya bağlayan gece) yatsıyı kıldıktan sonra kuran okur. Atatürk'ü çok sever ve minnet duyar. Atamızın ve şehitlerimizin mukaddes ruhlarına yasin, kehf, amenerrasulü'yü (bakara suresi'nin son beş ayeti) hediye eder.

Çirkef, aşağılık, kötü niyetli dinciler kinlerinde boğulsunlar.
Yoo ben okudum.
Atatürk'ün mezarına gitmiştik, Anıtkabir'de.
Külliyen yalan, iftira.
adam fatiha okuyun demiyor izimden gelin diyor. illa okumak isteyen okusun.
milyonlarca insani takib edebilen bir insan dusuncesidir. hero' musun la sen?
benim büyüklerim hep okurdu ben de okurum, evladım da. bu durumda önermenin yanlış olduğunu anlıyorsunuz.
uydurma başlıktır. her gece de dua ederim kendisi için.
burada bikbik edip trollük yapacağına 2 fatiha oku da sevap işle pezevenk diye red edilecek tespittir.