atatürk'ün batılılaşma uğruna dininden vazgeçmesi söz konusu olabilir. yani denizde, havuzda, yatakta, karda, kışta, kıyamette, savaşta, bayramda, düğünde, arabada, ormanda tabiri caizse tüm mekanlarda ve tüm eylemlerde bulunurken fotoğrafının olması ancak namaz kılarken olmaması enteresandır, düşündürücüdür. açık ve net.
"KiME NE?" dedirten cümle... bir müslüman olarak diyorum; herkesin sevabı, günahı, dini kendine...
Senin varmı dedirten başlık.
Ne gariptir ki benim de yoktur, atatürk'le ortak noktam olduğu için çok mutlu oldum.
Dini toplumsal yapıya devlete karıştırmamıştır. Ornek bir davranıştır.
islam gösteriş dini olmadığı içindir.
(bkz: namaz selfiesi)
gösterişle namaz olmazda ondan.
Namaz kilarken fotografi olan kac kisi vardir acaba, merak ettim.
Göz boyamak için ibadet etmiyorsa demekki.
36 padişahın hiç birinin namaz kılarken fotoğrafının olmamasından farklı değildir..
riya olmasın diye gizli kılmıştır.
inönü'nün kızı özden toker öyle demişti.
''babam riya olmasın diye cumaları evde kılardı.''
Hiç kimseyi ilgilendirmeyendir.
rükuda bi selfie çekseydi halbuki. normaldir.
Nedense sizi hiiiç ilgilendirmedigi için olabilir.
Gösteriş meraklıları insanların fotoğraflarına bakıp tatmin olabilirsiniz.
Fotosu olanlardan ne Hayır gördün ki.
senin var mi amina kodugum dedirten yazar beyani.
Benimde hiç namaz kılarkene fotom yok. Ne varki bunda? Öyle bir foto olsa 72 adet huriyi üstümemi atacaklar cennette?
Tam rukudayken cek demesini mi bekliyorsun.
Dimizde ibadet diğerlerine örnek olma amacı, imkanı veya ortamı (mesela duruma göre zekat verdiğinizi duyurabilir yada namaza giderken diğerlerine haber edebilirsiniz) olmadığı sürece ibadet gizli yapılır.
(bkz: para ile imanın kimde olduğu belli olmaz)
Namaz kılarken hiç fotosu yok ama dini inkar ederken videosu var, konuşma metni tbmm.gov da mevcuttur
Adam ne yapsın aq "ismet al şu makinayı namaz kıldığım esnada beni çek mi" desin, korkunç bir cehalet vardır.
yıl 2016 konuda bir adım ilerleme yok vallahi bravo.
Benimle ayni durumdur.
Fotoğrafı olanları da gördük.

Bir elinde kuran bir elinde bayrak yapmadıkları hırsızlık kalmadı.

Dini kullanan insanlar hep kazandı bu kafayla giderse hep de kazanacak.