bugün

Helâli hoş olsun paşama. Sonuç olarak tüm malvarlığı yine türk milletine kaldı.
Sarayın 2018 yılında "günlük" masrafı 4.5 milyon lira.

https://m.arti49.com/sara...de-45-milyon-1874718h.htm
amk çomarı adam isteseydi padişah olur her şeyin sahibi olurdu.
Hadi diyelim 700. 000 alıyo adam Türkiye'de cb yaptığı sürede kaç tane fabrika açmış kaç tane devrim yapmış sence bu kadar maaş alan bir kişi o zamanın şartlarıyla hiçmi bu paralarla devlete destek sağlamamıştır sence birde şu anda yaklaşık 80.000 alan yüce ilk ve son halifemiz ise aldığı paranın üstüne yatıyor ve kendi kendine zam yaparak hayatını gün ediyor.
He amk o kadar paragöz adam padişahın yanında cebini doldurma fırsatı varken gitsin kelle koltukta kurtuluş savaşı’na girişsin. Yemin ederim mal kelimesi bile size hafif kalıyor.
O maaş Çankaya köşküne veriliyordu..tüm masraflar o maaştan odeniyordu..aynı abd başkanının da olduğu gibi..yani eleman maaşları faturalar araçların atların masrafları yeme içme..

Anladın mı comar ül kebir..

Senin reyiz'in aylık saray masrafı 10 milyon TL ..
eee sonra ! 800.000 çok evet. binali seçilseydi keşke !..
yalancıyı silkmiyorlar ya ?

sarayın 1 günlük masrafı kaç para ?
buraya türkçe yazarak atatürkü eleştirmek fazlasıyla ironi. Nankörlük hat safhada.
Aynen o yüzden savaşlarda halktan mallarının ve evdeki yiyeceklerinin yarısı istendi ve orduya bağışlandı di mi.
Eee dolar akgötün yedi sülalesini zikim zikim zikertince çıldırıyo ve kuduz köpekler gibi oraya buraya havlıyo.
Kaynak baya hoşmuş. Kafanızın çalıştığına kanaat getirdiyseniz sermayesi bir yüzük olan elemanı araştırsanıza. Sonuç tatmin edecek mi sizi?
Kemalcilerin savunmaya geçtiği başlık. Bana bak kemalci gerçekleri çarpıtamazsın mustafa kemalin lüks içinde yaşadığı herkesin bildiği bir realitedir aynı zamanda o dönemde ülkenin fakirliğide. burada rakamlar üzerinden atışmaya gerek yok şimdi hepinizi kınıyorum ve artık gerçekliğe adım atıyorsunuz.
Bizi şaşırtıp beynini kullanmaya çalışsan bir çok saçma tespitinin farkına varacaksın ama ne gerek var dimi başkası söylesin sen doğru zannet ve onu savun yapmayın yazıktır günahdır.
bir merakim var. orospu cocuklugu bunlara sonradan mi geliyor, yoksa dogustan mi acaba?

yedigi ictigi anasinin ak sutu gibi helal olsun. BES mis otv mis bilmem neymis milletin sirtindan calip almiyormus ya.
Ulan kac kisi yazmış o paranin tamami direkt atatürk'ün cebine girmiyordu bunun icinde köşkün, personelinin, koruma polislerinin, yurtiçi gezilerin, araclarin, koskun iaşesinin ve davetlerin parasi vardi diye hala sığır sığır konusuyorlar. Biri de tutmus anıtkabir'e kufretmis. Dikkat et sutunlarini monte etmesinler bi yerlerinize. Digerleri yazmis bi de ben yazayim su maaş meselesini; şimdi aptal kafali it surusu, hz. Sığır ve deyyusu ekber şerefsizler olay şu. diyelim ki sen c.baskanisin. cagiriyorlar seni ve diyorlar ki al bu 700 bin lirayi 1100 odali sarayin elektrik su dogalgaz faturalarini öde. Personelin maasini ver. Bu sarayda yenilen icilen tüm seylerin parasini burdan öde. Araclarin bakimini ve yakitini al. Gezileri bu paradan finanse wt kendi maasini da bunun icinden al.... merak ettim baktim internete o 1100 odali sarayin sadece elektrik yillik gideri 9.672.000 tl. Aylik gideri ise 806.000 turk lirasi. Hani siz cok meraklisiniz ya 100 yillik hesabi bu gune tasimaya bak o kocaman dediginiz maas sarayinizin bir aylil elektrik faturasini bile odemiyor. Al simdi maasini da ense trasini gorelim.
hiç sevmem ama ismail türüt duygulara tercüman olmuş...
https://www.youtube.com/watch?v=oHDWe1OxqW4
iddia sahibi yobaz, çankaya köşkünün tüm personelinin maaşının o maaş içinden ödendiğini de yazsa eyvallah...

üstüne sucukçu muhasebecisi'nin saray ve personel masraflarını ve de aptülhamit han'ın masraflarını yazsa...

tabi bunlardan adam olmalarını, dürüst olmalarını bekleyemeyiz.

bunlar böyledir... gidinin çıyanları...
Helal-i hoş olsun.
kazandırdığı ülke, bayrak, itibar, çağdaşlık, medeniyetin karşısında az bile almış paşam. hakkı parayla ödenemez atamın.
sizin gibi köpekler yıllar boyunca böyle havladı ve her dönem de havlamaya devam edecek.

hoşt amk çocukları.
Bu kadar cahilik fazla. Beyni sadece sex için çalışan bir insansın sadece.
lalalalalaaaalala
görsel
Sayıştay raporlarına bakınca sarayın masrafları yanında devede kulak kalan miktardır.
isviçre bankalarının sermayesine katmadı nihayetinde ve tüm mirasını bağışladı. bugünün liderlerini de göreceğiz. örtülü ödenek altında milyarlar harcandı. kilosu bilmem kaç lira olan çaylardan içildi. neyse ki atamın bir rakısı bir de türk kahvesi vardı.
tamamen safsatadır.

bu zaten külliyen yalan da, tüm varlığını vasiyetinde hazine bıraktığı için hiç sorun teşkil etmez.

bir uzun adam mesela, aynısını yapabilecek tıynete sahip mi? merak ediyorum.

(bkz: at yalanı sikeyim inananı)