bugün

Yaratan güç adına doğru yolda olan insandır. Zaten ülkemizde Atatürk'e tapmak değil, saygı ve sevgi duymak sözkonusudur.
Ama bir de eski başbakanımıza götünün kılıyım diyenler var TV'lerde. Bak, onlar da Atatürk'e tapmıyor dikkat edersen.
atatürk insan, tanrı ise ilahi bir varlıktır. karşı karşıya getirmek son derece saçmadır.
aymazlıktır.
Modern olmamaktir. Çağdaş olmamaktir. Görgüsüz ve yobaz ve cahil olmaktirhaahahahaa.
bir şeylere tapan insan kesinlikle aşağılık sürüngendir. tapmak, insan onuruna aykırı ve evrimsel bir hatadır.
yobazdır.
adı el hübalamün el mıymıy'dır.
Özgürdür... Ne olacaktı lan, kendisi gibi bir homo sapiens sapiens olan Atatürk'e mi tapacaktı? Atatürkperest mi olacaktı? Tabii ki hayır.

Atatürk de, muhammed de, recep tayyip erdoğan da bizim gibi bir ''insan'' idi. onları putlaştırmaya ne hacet var?

ha atatürk çağının ötesinde bir insandı, o ayrı. ha muhammed'in çok güzel bir ahlakı vardı, o ayrı. Ha Recep'in çok güzel bir... neyse siktir et ehehe.

uzun lafın daha da uzunu, kimseyi putlaştırmayın güzel insanlar. kimseye reaya olmayın ulan, bu kadar basit. tabi kendi iradeniz dışında kaba kuvvetle size efendilik taslayan bir ibnetor varsa, ona diyeceğim bir şey yok. Benim lafım kendi özgür iradesi ile birilerine kulluk yapan aptallara, yanlış anlaşılmasın.

Ortadoğu'da en büyük sorunlardan birisi de insanların ''birey'' olamamaları. Bunun en büyük nedenleri ise beyin yamyamı din adamları ve sahtekar politikacılar.

Ezberci, doğmatik bir zihniyet ile hiçbir şekilde gelişemezsiniz, bu yüzden öncelikle sınırların kaldırılması lazımdır. dini istismar ederek halkı sömüren din tüccarlarına karşı mücadele vermeliyiz. Özgür düşünceye ve bilime önem veren bir millet oluşturmalıyız. 'yurtta sulh, cihanda sulh' anlayışı ile barış için mücadele etmeliyiz.

iyi hoş da, bu dediklerimizi nasıl hayata geçireceğiz?

papağan gibi, mustafa kemal'in döneminin sorunlarına hitap eden düşüncelerini fanatikçe ve yobazca taklit ederek mi, yoksa mustafa kemal gibi, değişen koşulları ve dönemin yapısını gözardı etmeyerek yeni fikirler üreterek mi?

Atatürk olsa hangisini tercih ederdi?..
Garibandır. Fakirdir.
Puta tapmayan insandır.
Atatürk'ü putlaştıran gavatlardan ölesiye nefret eder. Ateist bile onlardan iyidir ona göre.
Girdapdadır.
recep tayyip erdoğan'a tapması gerekir. açık ve net.
Ebleh insandır. Ben ateistim ama bir şeye tapacaksan da bu allah değil atatürktür.
bu söylemlerle insanları Atatürk'ten soğutmaya çalışan şakirt başlığı.
biri yaradan biri yaratılan neyle neyi kıyaslıyorsun ey şakirt, inandığına ters düşme...
akgöt kafasıyla düşünmeyen her insan. atatürk e tapan atatürkçü yoktur ama bütün erdoganistler erdogana tapma durumunda neredeyse.

çoğu da gavat anladığım kadarıyla, twitt bile olsa normal bir adam, "ben kadınlığımı cumhurbaşkanıma hediye etmek istiyorum" diye twitt atan bir kadına arıza çıkarır, nası böyle bişey yazarsın, der...ben derim. akgöt demiyo bunu. garip.
herhangi bir şeye tapan veya herhangi bir görüş paketini tamamen kabul edip benimseyen her insan kadar saçma insandır.
Saçma sapan konu açıyorsunuz.
Atatürk'ü ilahlastıran yok.
Ama siz sürekli bunu yaparak böyle bir algı ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz.
olması gerekeni yapar .
doğru yolda olan insandır. olması gerekeni yapan insandır.
Tedavi olmalıdır.
Halâ Kemalist olmamış bir insandır.

Yav 21. Yüzyıldayız halen var mı böyle tipler?
kıyaslama ya bak çay demle. doksanlardan klişe olmuş espriler yaptırıyor başlığı açan kamil.
Umarım ironidir.
aklıyla zoru olan insandır.
tapınma her haliyle insan onuruna aykırıdır. insan olarak neye tapındığından çok tapınmanın kendisine direnmeliyiz. bizim parti programımız budur. ama partimiz yok orası farklı bir şey.