bugün

(bkz: republic of gamers)

asus'un oyun bilgisayarları ve güçlü bilgisayar bileşenleri serisi. tek tuşla overclock yapma özelliğine sahip oyun bilgisayarları mevcuttur.

http://rog.asus.com/

(bkz: asus rog tytan 8580)
tasarım ve renklendirmede aşmış seri. kırmızı-siyah anakartlarına özellikle ilgi duyuyorum ama laptopum var ve taşınabilirlikten vazgeçemiyorum ama bir tane anakartını alıp duvara asıcam tablo diye bu gidişle.

edit: aslında bu cumhuriyete oyun bilgisayarı serisi değil de bilgisayar oyunları için üretilen parçalar demek daha doğru olur gibime geliyor.
asusun canavarı.

yeni almış bulunmaktayım, 1070 ekran kartı 16gb ram bok püsür bunları biliyoruz.
gs752vs kodlu bu cihaz tam bir canavar.

bazı sorunlar yaşadım, lakin bu sorunlar windows 10 un mallığıyla ilgiliydi. yoksa asus canavar gibi çalışıyor. denediğim herhangi bir oyunda problem yaşamadım.

ışık sızması denen nane bu pc dede var. bu ips ekranların ortak kaderi gibi bişi bu. amma velakin sadece aşırı siyah kısımlarda belirgin oluyor, çoğu zaman farketmiyorum bile takıntılı adamsanız bulaşmayın derim.

peşinen söyleyeyim bu cihaz pek mobil bir cihaz sayılmaz. ağır, 3.9 kilomuydu neydi öyle bir şey.
ve büyük. ama çok hoş.

tavsiye ederim. alalı henüz 1 ay oldu olacak, yaşadığım sorunlar;

1-torrent çalışmadı. bildiğin çalışmadı. aradım taradım windows 10 mallığı imiş. eski bir sürümünü bulup onu indirdim şimdi çalışıyor.

2-battlefield 1 her açmaya çalıştığımda "battlefield 1 çalışmayı durdurdu" hatası veriyordu, 10 denemeden 1 inde açılıyordu. bu da kısmen windows 10 un hatası yine, sonic studio isimli programı kapatınca çalışıyor.

3-bitmek tükenmek bilmeyen windows 10 güncellemeleri. bildiğin bitmedi lan. 2 hafta geceli gündüzlü güncelleme yaptı köpek anca bitti.
en iyi oyun bilgisayarında ilk 3'e bile giremeyecek olan pc.

edit: alienware kullanıcısı.