bugün

sosyal ol(a)mama durumu olunsa bile rahat ol(a)mama durumu. 13-18 yaş arası gençlerde % 20-30 arasında yaygınken 25 yaşından sonra bu oran % 3-4 lere düşüyor. aşılmayacak şeler değil az çıkın hava alın bişiyiniz kalmas.
hayatımın geri kalanını boyle gecirecegim. insanları tanımayınca bi nebze sevebiliyosun da taniyinca imkansız.

tanim: sosyal olmama durumu.
Yaz gelse de yapsam dedigim şey. Her gun zorunda olarak disarda omaktan daha beteri yok. Evde durup kitap okumak, dizi film anime izlemek istiyorum sadece.
Zeki insanların içinde bulunduğu durum.
insanların ne olduğunu anladıkça tercih edilen durum.
tek açıklaması bu adamda daha üstüne yazılmaz devangelinc.
24 yaşında adamım, üniversiteye başladım; ama asosyallik çok zorluyor. Her Taraf 99-97 arası doğumlu öğrenci. Hemen her öğrenci ile Aramda en az 5 yaş var.

Cidden kimseyle konuşasım yok. Hedefim okula gidip gelmek. Kimseyle takılmamak.
Ben.
Alışıldık insan tiplerinden nefret ettiğimden.
insanlardan kaçtığımdan değil !
Kendinize en azından 1 kanka tarzı yakın arkadaş bulunması durumunda yenilebilecek olan özelliktir. Böyle bir arkadaş yok diyorsanız spora yazılım derim orada mutlaka olur.
Asosyal kardeşlerin moralini bozmak istemem ama hiç tarzım değil böyle olsa bütün gün sıkıntıdan patlarım.
(bkz: dirilis yarinlara kaldi) kullanıcı adlı arkadaşa sonuna kadar katılıyorum.

Kafa dengi birini bulunca Tarihe gömülen soru .

En azından bende öyle.
kendime işime ve uykuya daha çok zamanım var mutluyum.
= kızlar için çirkinlik/ erkekler için tipsizlik.
Yaz, oytunkaran.
Psikologlara göre sosyallikten uzak duran insanlar “asosyal” olarak algılanmamalıymış. Genelde her 8 kişiden 1'i “Sahteliğe tahammül edemediğinden” yalnızlığı tercih ediyormuş.
Emile Ajar'ın da dediği gibi: “Rol yapmazsanız; asosyal, uyumsuz veya sinir hastası damgası yersiniz.”
yani nasıl desem onla solunulan hava bile sıkıcı bunaltıcıdır. Adı melike'dir.
boş iştir, yalnızlığın bir tık ileri taşınması, kendini dünyaya kapamadır. bahaneler hep aynıdır, yok hayat sahtedir, yok insanlar bencildir, kısmen olabilir de elbet, herkesin bir kusuru vardır ama kendi yalnızlığına kaçmak da biraz fazlaca bir bencillik alameti değil midir? hülasa i kelam; iyi kötü paylaşmak, sosyal olmak daha iyidir, çabalayınca olumluluklar olumsuzluklardan daha fazla olacaktır.
paşa keyfim asosyal olmak istiyor. benim tercihim.
sosyalitesini tamamen kendine yönlendirmiş ve değişik tüketim alışkanlıkları olan kimselerin de içinde sanıldığı durum.
obezite kadar ölümcüldür. normal falan da değildir, havalı da değildir.
her türlü asosyalsindir ne yani kafeye gidip 2-3 kişiyle oturunca sosyalmi olunuyor evet.
bahse girerim ki asosyal insanlar, sosyal insanlardan daha adildir. hayatlarının yalnız geçmesi uğruna insanlardan vazgeçmişlerdir. bu büyük bir bedeldir elbette ama bence buna değerdir. asosyallik kendine hak ettiği değeri vermekten geçer.
sosyal insanlar tarafından sağlıksız bireyler olarak görülmektedir hayır değildir asosyallik bir seçimdir ve asosyaller bile insanlarla ilişki kurar bokunu çıkarmadan tabiki çok fazla arkadaş edinmezler sadece bir tane iki tane felan yeterli iletişimsizlik diye birşey söz konusu değildir bazı insanlar asosyalleri hayatlarında birşey başaramamış insanlar olarak görürler yine yanlış ben asosyalim ama benimde sevgilim oldu bende üni bitirdim bende o tarz ortamlarda bulundum bende kavgaya girdim ben asosyalliği gereksiz sosyallikten kaçınmak için kullanıyorum peki sen ne için kullanıyorsun?
günümüzde çok abartılan bir problemdir eğer bir insan çevresindeki insanları sevmiyorsa genel olarak diğer insanların hal ve davranışlarından hoşnut olmuyorsa asosyalliği seçebilir bundan daha doğal ne olabilir ki hayat öylede böylede devam ediyor.

fakirlik
görsel
parayı nerden bulup yaşadıklarını merak ettım ınsanlardır.