bugün

(bkz: karamsar)
çevresindeki insanların zaman içerisinde değişmesine adapte olamayanlardır. bu insanlar "e ben değişmedim, neden onlar sevdiğim günlerdeki gibi kalmıyorlar ki?" deyip deyip düşünmekle meşguldür.
Birde mutlu etmeyi bilmeyen insanlar.
Yapmak isteyip yapmadıkları şeyler için başkalarını suclayanlar
Hayır,gerçekten isteseydin elinden geleni yapar ve amacına ulaşırdın. Gerçekten istemedin, yapmadın ve başkalarının bu başarısızlığa sebep olduğunu söyleyerek vicdanındaki yükü atmak istedin.
Kendiyle yuzlesemeyen insanlar mutlu olmayacaklar. Hatalarınızı ve yanlışlarınızı gün yüzüne çıkarıp savaş verme vakti çoktan geldi.
yaptıkları kötülükleri aklımın bile almadığı insanlar var. bu insanların mutlu olacağını düşünmek istemiyorum. hak etmeyenler onlar.

onun dışında kendi kendine yapanlar var bi de. her durumda bütün yükü, sıkıntıyı üstüne alıp her an kendine kızmaya, küsmeye hazır insanlar var mutlu olamayacak.
Şükür etmeyen insanlar.

Eline ne kadar geçse de yine memnun olmaz. Bir ömür aç gözlülük ile geçer.
Prozac a verilecek parayı camus a , sartre ye,schopenhauer yahut nietzsche ye yatırmış; hakiketler silsilesi tarafından da etrafı sarılmış kişidir.
Lakin hedonistlik de güzeldir, iki depomin bi endorfin ruha şifa, dertlere deva gelebilmektedir
ah almis insanlar.
Küçük şeylerle mutlu olmayı öğrenmelisiniz. Kimse sizin bebek bakıcınız değil. Yoksa asla mutlu olamazsınız.
Kendisinden çok etrafındaki insanlarla ilgilenen, onların mutsuz olmasını bekleyen, kalbi kararmış olan insanlar.
Hayatın çekilmez olduğu düşüncesine kendini kaptıranlar, denilesi.
mutluluğu zorlaştıran mutsuzluğu basitleştiren bir çağda yaşadığımızı düşünüyorum ve bir çoğumuz belki hiç mutlu olamayacağız.

geçmişte yaşamaktan, düşünmekten, üretkenliğin getireceği mutluluğa üşengeçlikten, beklentilerden kurtulamazsak mutsuz oluruz.

asla mutlu olamayacak insan kendini boşluğa vermiş insandır. uzak durulması gereken insandır. azıcık mutluluğu içinde tutan insana da zarar veren insandır.
benim, çok da kafaya takmıyorum şu 2 paralık dünyada.
Türkiye'de çoğunluğu ilgilendiren bir durum değil.
Onlar hep mutlu.
Mutsuz mu oluyor?
O zaman da Başkaları yüzünden olduğu için ve kıskanılan oldukları akıllarına getiriliyor, söyleniyor ve onlar yine mutlu oluyor.
(bkz: Yengeç Burcu)
dürüst insanlar; hissettiği, düşündüğü, inandığı şeyi çatır çatır kendince mantıklı sebeplere dayanarak konuşan insanlar; kimseyi üzmek istemeyen insanlar.
ve bu üç insan için hayat zor ve de bol kayıplı geçecektir.
hadi kolay gelsin.
Nankor, sabirsiz, doyumsuz canlilardir. Bazen bu durumun yanlis oldugunu bildigi halde kendini tutamamalari iclerindeki daha fazla duygusu bastiramamalarinin sonucudur.

(bkz: baldizim perdeyi takmayinca ben baldizima).
(bkz: tahta yapıcılar)
içten içe arkadaşlarının başarısını ve mutluluğunu kıskanan hödüklerdir.
etrafına bakmalı negatif enerji yayan potitif enerjinizi emen kişiler varsa mutlu olamazsınız. birde şu devir mutlu olmak çok zor.
küçük bir tebessüme bile mutlu oluyorum şahsen.
derdimi tasamı alıp götürüyor.
asla mutlu olamayacak insan, kötüdür, kördür ve sevgisiz kalmıştır.
doğanın güzelliklerine gözlerimizi açma zamanı.***
mutluluğu uzaklarda arayan insanlardır.

çevremde çok var böyle insanlardan. yakın müşterilerimden de gözlemliyorum. zannımca sıkıntı şu. mutluluğu elimizde olmayanlarla veya çok uzun vadede olacaklarla değerlendirmemiz. mutluluk elimizdekilerle mümkündür. hayal güzeldir lakin kendini kandırmakla hayal arasında çok ince bir çizgi var. o eşiği atladığımız zaman belki de hayatımız boyunca elimize geçemeyecek bir şeyi hep hedef yapıyoruz ve mutluluğu ona endeksliyoruz. hedefe ulaşamadıkça veya hedef bizden uzaklaştıkça önce kendimizi sonra da ailenin diğer üyelerini üzüyoruz, rahatsız ediyoruz dolayısıyla mutsuzlaşıyoruz.
mutluluk ancak elimizdekilerle mümkündür. iyi değerlendirmeli ve kıymet bilmeli. mal, çocuk tüm varlıklarımız birer imtihandır. yarına garantisi yoktur. kıymet bilip şükredersek maddi manevi değer katlanacaktır.
Doğaçlama değil hesaplı yaşamak.biriyle tanışırken,yeni bir işe bir ortama girince herşeyi hesap etmek.
Mutluluğun peşinde koşarken, hayatı ıskalayanlar..
arından beslenen, ordan oraya laf taşıyan, yüzlerine güldüğü insanların arkasından başarısızlıklarından nemalanan kıkır kıkır gülen, mutlu ilişkisi olan arkadaşlarını sevgililerine karşı gazlayan insanlar.
iyilerdir, hak edenler değil.