bugün

Şükürsüz insanlar.

Elindekini değil de başkasında olanı isteyen birisi asla mutlu olamayacaktır.
Çok düşünen, her şeyi kafasına takan insanlardır. Çok yakından biliyorum ne yazık ki.. asla demeyelim takıntı derecesinde bi umut da besliyor bu insanlar tabii ki.
ince çizgilere basarak yürüyenlerdir.
mükemmeliyetçiler.
varoşlardır,
başkalarının hayatına bakarak kendi hayatında sürekli eksik bulan insandır. başkasını kendine hudud bilir ve kıskanç olursan, binbir çeşit güzellik bulursun moralini bozacak halbuki asıl mesele, kendi güzelliğinin farkına varabilmektir.
Olaylarda üzülecek bir şey bulabilmenin yanında hiçbir şeyde mutlu olacak bir detay bulamayanlar. Varlığı içinde zıt düşmekten yorulduğu için hareket etmeye mecali kalmayanlar. Zihninin huzursuzluğuna yenilerek çok düşünen, ince hareket eden şanssızlar. Sadece kendime söylüyorum, üzerinize alınmayınız.
Hatayı hep başkalarında arayanlar,hayatın sillesini yemişim modunda takılanlar,aşk meşk burç olaylarına kendini kaptiranlar.
Kendisinden fazla çevresindekileri düşünen insan mutlu olamaz. Ben merkeziyetçilik iyi birşey değil ama biri feda ederken birileri kâr ediyorsa orda mutluluk olmaz. işte bu sebeple herseyde ölçülü olmalı ki insan aldığı kadarını versin verdiği kadarını alsın.
Acısı olan insanlar olabilir mi acaba.Kim Mutlu ki bu hayatta? çoğumuz mutluyu oynuyoruz aslında yukarıda yazmışlar yok doyumsuz yok düşünceli,hedefi olmayan falan filan...
Kendiyle bir türlü barışamayan insanlar. Yaşadığı iyi kötü her olayda sadece bardağın boş tarafını gören, sürekli kendine kızan, herkese acırken kendine o şefkati asla sunmayan belki de sunamayan insanlar.

Aslında mutluluğu en çok onlar haketmesine rağmen bıçağı boynuna dayayanlar.
Başkalarının kötülüğünden mutluluk duyacak, Kalp kırmaktan keyif alan ruh hastalarıdır.
Yere,zamana ve kişiden kişiye değişen durum.iyilik yapan da kötülük yapan da kendi çapında ufak mutluluklar duyabilir.savaş durumunda,hastalık,yoksulluk ve zulüm altında ki insanlar mutsuzdurlar.
Her şeyden şikayet eden,uyum sağlamanın varlığından bihaber insanlar.
Sevdiği kadın uzaklara gitmiş, başkasıyla evlenmiş ve halen o kadının yerini dolduramamış yazarlar olabilir.

Ancak bence şükürsüzlük.
Epeydir edemiyorum. Etmiyorum değil bak edemiyorum ve darmadağın oldum.

Savaşta bombalanmış, yağmalanmış bir şehir gibiyim.

Edit: yalnız olayları nasıl dramatize ediyorum.
Evlenen tek eski sevgilim yok. *
1. Kendisiyle barışık olmayanlar,
2. mükemmeliyetçi olanlar,
3. Maddiyatçı olanlar.
Aklı sürekli geçmişinde kalan ve sürekli olumsuz düşünen insanlar.
Korkak tiplerdir.
Yalanlar yerine doğruları seçen, sorgulayan, düşünen insandır.

''Cehalet mutluluktur.''
Bu saatte yatanlar bence, gündüzü öldürüp geceyi yaşatanlar ama sabahın o ilk ışıklarına da bayılanlar.
Sinsi içten pazarlıklı niyeti kalbi kötü olan kıskanç insanlar asla mutlu o la maz.
etraflarındaki insanların mutsuzluklarından beslenen, ordan oraya laf taşıyan, yüzlerine güldüğü insanların arkasından başarısızlıklarından nemalanan kıkır kıkır gülen, mutlu ilişkisi olan arkadaşlarını sevgililerine karşı gazlayan insanlar.
sürekli kendi hayatı ve imkanlarıyla başkalarının elindeki imkan hayatı kıyaslayan insanlar.

sürekli geçmişe takılı kalan insanlar ve kısa yoldan zenginlik hayali kuranlar.
Affetmeyi başaramayanlar.
Hem kendini, hem başkalarını.
Kırılma sınırlarını çok dar belirleyen insanlar.

Biraz geniş olmak, bu çizgiyi belirlerken gerçekten önemli şeyleri ön planda tutmak, çoğu şeyi sktir etmek gerekir.