bugün

ilker başbuğ'un ağlama duvarı önünde sırıta sırıta fotoğraf çektirebildiği bir ülkede normaldir.
görsel
görsel

edit: işinize gelmedi tabi eksileyin.
edirne keşan tank taburunda askerlik yaptım. 24 saat açık mescit var. devamlı sıcak suyu olan hamamı var.
hayatımda yemediğim kadar güzel yemekleri var. bir şey yazarken düşünerek yazılmalı. yalan bunlar.
islami bir unsur olan şehitliği tepe tepe kullanıp, cenazesine türbanlı annesini almamakla eşdeğerdir.
(bkz: yok öyle bişey)*
deniz feneri'nin dürüst ve kurumsal bir kurum olduğu savı kadar doğrudur.
eski zamanlarda kalmış bir yasaktır. yoktur şimdi böyle birşey. ama halk arasında bir efsane olarak varlığını sürdürür
bütün kışlalarda tam teşkilatlı, imam dahil bir mescit vardır.
kışlamnın büyüklüğüne göre cami vardır.
isteyen herkes kılar namazını kimsede karışmaz.
çamur atmadan önce iki kere düşünülmesi gereken durumdur.
kabeleri deniz feneri olanlar icin yasaktır efenim.
temiz alın, temiz secde ordunun sağladığı bu.
hayde başka camiye...
Kağıt üzerinde böyle bir şey yoktur.
Bazılarının keyfine kalmış bir konudur.

(bkz: ateş olmayan yerden duman çıkmaz)
böyle bir yasak yoktur boş ve dinlenme vakitleriniz denk gelmesi durumunda namaz kılınabilir zira namaz vakitleri genellikle görev vakitlerine denk geldigi için kılması zor olabilir çünkü namaz kılan insanlar için herhangi bir ayrıcalık saglanmaz.
kimi yerde yasaktır kimi yerde serbesttir.
yalandır.yalan olmasa bile genelleme yapmak yanlış. gerçi başlığı giren kişi doldurmuşta gelmiş içini.

(bkz: tsk düşmanlığı)

zamanın ötesinden gelen edit: ne biçim bir entry bu be
Allah çarpar adamı bre kafir... * * *
siktir oradan.

gayette rahat kıldı bazı devrelerim.
o zaman koli farklı bir ülkenin silahlı kuvvetlerinde görev yapmış demektir.
Genelleme yapılmamlımı bilemem ama cok yakınımdan duydum bunun yalan oldugunu.
namaz kılmanın serbest olduğu yerlerde tıklım tıklım dolu halde namaz kılan bir toplumuz da askeriyesi mi kalmış işin, benim acemi ve usta birliğimde de 24 saat kapısı açık mescitler mevcuttu, herkesin inancı kendine.
eskiden de yasak değildi, şimdi de yasak değildir.bir çok yerde mescit sıcak su imkanı bulunmaktadır. bazı yerlerde olmayabilir tabi.
depremzede arkdaşlar vardır hatırlatmak istemiyorum ama,
gölcük donanma komutanlığı yıkıldığında güya kurtarma çalışmaları yapılırken
insan süretli hayvanlar, eli ayağı var kafası domuza benzeyen insanlar çıkmış enkazdan diye söylentiler yalanlar ortaya atılmıştı.ve askeriye kimseyi sokmamış da haketmişlerde toprak da kabul etmemiş de gibisinden yüzlerce iftira atıldı.
bilmem anladınız mı?
içerik bulunamadı.
kesinlikle yalan olan önermedir. askerliğimi babaeskide yaptım, bir cuma namazında sivilde imam olan bir arkadaşımız mescitte namaz kıldırdı.(bu arada her taburda mescit olduğunu belirteyim). aramızda tabur komutanı kurmay yarbay da vardı. o da o arkadaşımızın arkasında, bizim aramızda namaz kıldı.

inanmayın, öyle bir yasak yok, ne namaz kılacağım diyene, ne de oruç tutacağım diyene yasak falan yok. hatta ramazanda sahurda kahvaltı bile veriliyor.
entry yalandır ve yalanında bi dozu olmalıdır. bende askerlik yaptım ne namaz yasaktı ne de dinle ilgili başka bişey.
tsk' ya çamur atmak modasına sizde mi uydunuz diye düşünüdüren başlık.
çamur atanlar ve başlık açanlar unutmayın bu ordu hepimizin ve hepimize lazım.
orduna sahip çıkamıyorsan memleketine hiç çıkamazsın diye artık isyan edilesi durumlar.
allah sonumuzu hayır etsin duasından başka yapılacak bişey olmaması da ayrıca üzücüdür.
yalan önermedir. ne acemi birliğimde, ne de usta birliğimde böyle bir olay ne gördüm, ne duydum. Kılmak isteyen mescite gidip kılıyordu hatta bizim kısa dönemlerden de bir imam tayin edilmişti.
(bkz: buda gelir buda gecer bu sarki devam eder)
''sen de kılma o zaman'' derler adama.