bugün

askerliğin ilk zamanlarında inanır gibi oldum bu efsaneye, sonra anladım ki tamamen psikolojikmiş.*
çıkan yemeklerden üst rütbeliler de yediği için hep efsane olarak kalacaktır.
(bkz: atmayalım da bizi mi siksinler)
"komutanım yemeklere şap atılıyormuş doğru mu?" sorusuna, "ulan bu yemeklerden biz de yiyoruz, o zaman bizim karıları kim sikiyor?" şeklinde verilen soru cevapla çürütülen efsane.

Aynı vatandaşın daha önce de "komutanım bize burada ne öğreteceksiniz?" sorusuna, "bi göte iki yarak nasıl girer onu öğretecez" cevabını alması, arkadaşın askerliğinin bayağı uzun süreceğinin sinyalleri olsa gerek.
o şimdi asker filminde geçen sahnede geçenler doğru ise eyvah.
yalandır. çatır çatır osbir çekiliyor askerde.
yalandır. çatır çatır sikişiliyor askerde.
heee o zaman bizim devreyi kim düdükledi amk.

gece 2-4 nöbeti teskereci dede bizim devreyi düdüklerken nöbetçi çavuşa yakalanıyorlar.

nöbetçi çavuş kazması da koğuşa gelip alarm butonuna basıp 'lan 9 a 2 ler kalkın laaannn, devrenizi düdüklüyorlar siz burda fosur fosur yatıyorsunuz' diyor.

lan bize ne, alan memnuuun veren memnuuun.
askerde sürekli olarak anlatılan efsanelerden birisidir. özellikla acemi birliğinde, yorgunluktan ve stresten kuş kalkmaz.

diğer bir asker efsanesi için (bkz: ikinci dünya savaşından kalma etleri yediriyorlar).
Muhtemelen iktidarsız erlerin ortaya çıkardığı efsanedir.
efsane olmamasını ümit ettiğimiz durumdur. yoksa başka bir çare bulunmalı.
efsane değil gerçektir. ama sanal bir gerçektir. bu askerler üstünde psikolojik bir etki yaratmak için uydurulmuş basit bir akıl oyunudur. yemeklere şap atmasalar da bir süre kalkmıyor çünkü zihin şap atıldığına inandırıyor kendisini.
askerlerin birbirleriyle cinsi münasebette bulunmaması için yapılan efsane uygulamadır.
Olm çalışsa nolacak sanki acemi birliğinde sıçmaya vaktin yok çıkarıp birde çavuşu mu tokatlıyacan...
yemekhanede görevli olmayan hiç kimsenin tam olarak bilemediği söylentidir.

yalnız ilk günlerden itibaren devre arkadaşlarına samimi olduktan sonra

aranızda geçen ilk diyologlardan birisi.

- ya necati yemeklere bişey atıyorlarmıdır acaba ?

+ ne bilim olm ben farklı bir tat hissetmedim yemeklerde

- ya faliyet durumun ?

+ ohaa lan

- çok korkuyorum olmmm

+ olm dün gördün mü bilmiyorum koca alayda sadece 1 tane kadın memur var
onun da yüzüne bi kere bakabiliyorsun

- hadi yaaaa tühhh

+ rahat ollll
yatılı okul yurdunda attıklarına göre askerde de atılması muhtemel olay.
Bazı duyguları bastırmak için doğru olması gereken efsane. O kadar erkek başka türlü zapt edilemez sanırsam, kıyamam.*
yıllardır ne doğruluğu nede yalan olduğunun ispatı yapılamamış bir efsanedir. ama gerçek olan birşey vardır ki, ortalama ilk 30 gün boyunca, sabahları dimdik bir şekilde uyandığınız o alet artık yoktur. ölmüştür.
askerde düz duvara tırmanan ve bazı akşamlar çok zorluk çeken, geldikten sonra da 1 hafta bir otelde geçiren biri olarak, katılmadığım efsanedir. aga neler çektik ne şapı? keşke atsalardı amk...