bugün

Sözlüğün en adam gibi adam yazarlarından biridir. Okumaktan keyif alıyorum. Bazen yazdığı son entrylerin tamamını sonuna kadar okuyorum.
sneijder'in juve'ye koyup tur attığını, madrid'e koyduğunu, avrupa maçlarında melo ile birlikte ayakta kalan topçu olduğunu bilmeyenlerin eleştirdiği yazar.

ama ne koydu be wesly!
sneijder gs'nin avrupa maçlarında bir bok yapmıyor dediğimde grup maçlarında bala göte attığı bir golü örnek gösterip 'bahhh bahhh o gadar gol addı' diyen ergen sneijder sevici.
(#25079660) burda kendi sıfatlarından bahsetmiş, kısaca kendini anlatmış kimse.

bir insan bu kadar açık sözlü olamazdı bravo.
"başlık açmadığı için karması yüksek aslında" şeklinde götle gülünecek tarzda tespitlere konu olan yazar.

allah kimseyi savunduğu fikirlerin arkasında duramayacak kadar aciz etmesin.

müfteri konumunda olanları saymıyorum zaten.
hakaret içerikli entrysi bir yana ama kendisinin dolu dolu yazdıklarını ilgili başlıklarda yanıtlamaktan tırsanlar başlığına gelip "koyduk mu eki eki" diyebiliyor anca. avrupa'da final maçında galatasaray'a koyulanların hala "koyduk mu" diyebilmesi de ayrı bir zeka gerektiriyor tabi... *
algı yönetimi son dönemde ne kadar etkili olduğunu hepimiz biliyoruz.

hatırlarsınız, en son bu işid militanlarının yaptıkları bile rtük tarafından sansürlendi, yani haber yapılmıyor. misalen 17 aralık operasyonu, twitter yasağı gibi konular son dönemde bazı güç sahipleri (!) tarafından yasaklandı.

bunların haricinde güç sahipleri (!) kendi medyasını yarattı. bir taraftan kendi pisliğini göstermezken diğer taraftan da bir düşman yaratarak o düşmanın üzerine gitti. bunu yaparkende çeşitli gazete ve tv'ler kullandı ve yaptı. sonuç? 3 ay önce hepimiz gördük sonucunu...

tamamen psikolojik yani bazı şeyler.

insanlar kendilerine dayatılanı öğrenir ve görmek istediği kadarını görür. biri çıkıp "bakın kardeşim, şöyle şöyle şeyler olmuş ama medyada haberi yok" diyorsa ve o kişi eleştiriliyorsa toplum bok gibi olmuştur artık.

adalet herkese lazım olacak bir gün, akıl da, izan da...
(#24305451)

cas gerekçeli kararı hakkında fenerbahçe camiasına ''neden sessizsiniz'' demeye getiren yazar.
haklı olarak bunu soruyor.

camianın paralı köpekleri de cevap veremiyor yazdığına.

çünkü it gibi korkuyorlar o gerekçeli kararın içeriğinden.
biliyorlar ki cas, uefa'ya fenerbahçe'ye az ceza vermişsin dediğini.

o yüzden yazılmış olan böyle haklı entryler üzerinden ilgili yazarlar hakkında çeşitli yaftalara başvurmak paralı köpek olmanın gereğidir.
Cikciklerin nick altına dolustugu yazar

Yedirmeyiz ulan.
fenerbahçelileri komplekse sokan yazar.

lan adamların işi gücü fitne fesat amına koyim. lan bunlar herkesi kendileri gibi görüyorlar, fıtratına tükürdüklerimin.

herifler şike yaptı "hükümet" "cemaat" "mossad" cart curt dedi..

ben diyorum bu heriflerin akp'den farkı yok diye dinletemiyorumki ahaha

not : karmam konusunda modlar araştırma yapsınlar, hoş yaparlar da zaten, şimdiye kadar yapmışlardır enteresan bir şey varsa direkt silsinler. senelerdir ne fake hesabım oldu ne de silinip tekrar gelmek durumunda kaldım, neysem o'yum.
(#23224261)

manciniye vasat altı diyen yazar. ne komik arkadaş ya. 2 maç yense ustaydı. galatasaraylı böyle olunuyor demekki.
aslında entry şuydu : (bkz: gs 7 fb 0/#22948827)

biri çıkmış kendi takımının başarılarını koymuş, bende tuttum bizim resmi siteden g.saray'ın ilklerini kopyaladım.

şimdi diyorlar ki "vay efendim süper ligin ilk şampiyonu f.bahçe" diye.

bir şey buldular ya, saldırmaya çalışıyorlar... lan ben buraya onlarca entry giriyorum demekki tetikte bekliyorsunuz öyle mi yani? eee diğer yazdıklarım ne olacak?

senin adamın 4-5 madde koymuş, ben çarşaf gibi liste yayınladım amına koyim. varsın ilk şampiyon siz olun tamam amına koyim. bir de siz g.saray'ı 6-0 yenmiştiniz o'nuda koyun tarihinize, hoş her yıl 6 kasım gününü kutlayan bir kulüpsünüz işte, kafa o kadar.

bir de rahatsız olan varsa donuz monuz bir şeyler yapsın, uğraşamam öyle miniklerle.
türkiye süper liginin ilk şampiyonunun geyse olduğunu sanıyor. bak bakalım ilk şampiyon kimmiş;
http://tr.wikipedia.org/wiki/Süper_Lig

aklının ermediği işlere karışma abisi. *
(bkz: gs 7 fb 0/#22948863)

kopyala yapıştır yazarıdır. kopyalıyorsun yapıştırıyorsun bari oku değil mi? olur mu? olmaz. çünkü o kadar kör ki gözler o kadar fanatiklik var ki daha doğrusu holiganlık var ki okumadan kopyalar yapıştırır. türkiye'nin bir sezonda en çok maça çıkan takımı fenerbahçe'dir. 58 maç ile galatasarayken 2012-2013 sezonunda 61 maça çıkarak bir sezonda en çok maç yapan türk takımı olmuştur. yazısını okumadım gerek yok çünkü kopyala yapıştır sadece o kısmı dikkatimi çekti. daha okusam neler çıkar o da ayrı mesele. sallamakta üstlerine yok çünkü. kopyala yapıştır ile taraftar olunmuyor. hele büyük taraftar hiç olunmuyor. sadece sizden olacak iyi gün taraftarlığı. onu sizden iyi bilen başka taraftarda yoktur bu alemde. sesli güldürdüğü için teşekkür ederim.

http://www.fanatik.com.tr...e-_3_Detail_34_301660.htm

http://www.cevapbankasi.n...n-cok-mac-yapan-turk.html

bir bardak su iç kendine gel konuşuruz canım öptüm. *
Meloya dünyanın en iyi ön liberosu diyebilecek futbol bilgisine sahip kişi. Fazla yazmaya gerek yok 3 gündür gülüyorum.
(bkz: #22761542) entrysi ile vermiş veriştirmiş olan galatasaray'lı yazarımız..
Firsat buldukca acip okudugum, akli basinda bi yazar dostumuzdir.
manavda iyi armut seçen yazar.

elmayı çok seviyorum deyip, eve geldiğinde fileye elini atıp patlıcan tutanlara "lan olm akıllı olun" dediği halde yaklaşık 2,5 yıldır sözleri pek dinlenmeyen yazardır ayrıca.

sonra eve gelince "patlıcanı elimize verdiler amına koyim" diyorlar, derler tabi, daha neler diyecekler.. zira acur var daha acur, patlıcandan hallice... dur bakalım ehehe
(#22299720)

(bkz: salak yemin ederim geri zekalı bu çocuk ya)
eli arkasında "götüm de götüm" diye sızlananları çok afedersiniz siklememekte kararlı olan yazar.

hoş, eli arkasında olmasa da göt göttür yani, öyle ya da böyle farketmiyor nihayetinde.

not : 3,5 yıldır bu sözlükte yazıyorum, ara ara didiştiğim insanlar oldu elbette, sonrasında muhakkak tatlıya bağlanır bir şekilde, gönül alınır. kırgınlık olduysa af dilenir, nihayetinde "sanal" bir ortam olsa bile karşımızdaki bir insan, o gözle bakmak gerekiyor.

ancak, son zamanlarda tam da "ben diyorum istanbul boğazı, o diyor bilmem neremin ağzı" tabirine cuk oturan bir mevzuyla karşı karşıyayım. bugüne kadar (tartışılan her ortamda olduğu gibi) konu hep bir eksende olur ve taraflar konu ne olursa olsun o eksenden ayrılmadığı için bir şekilde sonuca bağlanırdı. bağlanır... ama görüyorum ki, mevzu lastik gibi açıldıkça açılıyor, saçılıyor... yani ne bileyim, benim cotodelas ile yaptığım konuşmalar bile konunun içine dahil oluyor anlamsız bir şekilde...

dolayısıyla geçtiğimiz günlerde söylediğim gibi "konu a iken, lafın içine b, c, d, e, f ve hatta g konularını da sıkıştıran" bir insana benim insan hayatına ya da tartışılan konuyla alakalı verebilecek bir şeyim yok, çünkü amaç belli... karşında egoist ve anladığım kadarıyla ruh hali pek de yerinde olmayan, sosyal ortamlarda kendini ifade etme yetisini kazanamayıp bunu tamamen sanal ortamlarda oluşturmaya çalışıp, pek de başarılı olamayan bir insan var.

o yüzden; başka kapıya...
sözde akıl oyunlarıyla eleştirilen yazar.

bir önceki entry'de; "götümüzü yırtıyoruz galatasaray doğru düzgün takım kuramadı, öğrencileri cephedeydi diye" yazdığım halde "al işte bak al işte g.saray 1921'de g.saray böyle böyle oynamış böyle böyle yapmış...

ulan koçum (!) istanbul 1918'de işgal edilmiştir, madem vikipedia kayıtları esas o zaman adamın götünden kan alacak yazıyı ben koyarım ;

--spoiler--
Birçok futbolcusu savaşa katılan Galatasaray takım kuramaz hale gelince, istanbul Limanı'nda bulunan bir Alman gemisinin mürettebatından bazılarına kurallara aykırı olarak kadrosunda yer verdi ve bunun sonucu 5 maçta hükmen yenik sayılarak sonunculuğa düşürüldü.

http://tr.wikipedia.org/wiki/1917-18_Cuma_Ligi
--spoiler--

yani koçum (!) bu işler öyle savaştan 4 yıl sonraki lig durumunu paylaşmakla olmuyormuş !

yani koçum (!) işgalin başladığı dönemlere bakmak ve benim günlerdir galatasaray doğru düzgün takım kuramadı dememi ciddiye almak gerekiyormuş!

yani koçum (!) demekki neymiş galatasaray gerçekten takım kuramamış.

yani koçum (!) demekki neymiş koskoca galatasaray lisesi bir tane takım kuramaz hale gelmiş

yani koçum (!) demekki neymiş "mezunlar değil, şehitler verdik!" sözü doğruymuş.

buradan bu başlığı takip edenlere ve malum şahsa not :

bu zat'ın genel mantığı şu : a konusunu bu şahısla tartışırken, kendisi tartışmaya b, c, d, e, f hatta g konularını da dahil edip "göt ettim" "koydum" "ayar verdim" tarzında cümleler yazarak ilginç bir psikolojik harekat sergiler, bu oyuna düşmeyin.

bir de, troll olmayı bile beceremeyen güruha şu saatten sonra girecek tek bir entry cevabım yoktur, zira dediğim gibi mantık belli... tartışmayı başka noktalara götürüp, sonrasında psikolojik alt etme cümleleri kurarak karşısındaki sindirmeye çalışır. ama yemezler.

çoluk çocukla uğraşacak, hele ki bir trolle uğraşacak kadar geniş vaktim yok.
isim isim, tarih tarih, savaş savaş şehit olmuş galatasaray lisesi öğrencilerinin listesini verdiği halde utanmaz arlanmazların eleştirdiği yazar.

ulan diyoruz ki, istanbul'un işgali sırasında galatasaray lisesi şehitler vermiştir, dolayısıyla bu yüzden takım kuramayıp birçok turnuvaya katılamadığı, son dönemlerde müttefik kuvvetlerle takım oluşturup, sonrasında kendi takımını kurduğunu istisnasız bütün tarih kitapları ve linklerdeki kaynaklarda mevcuttur diyoruz ama anlatamıyoruz...

okuduğunu anlamayan ya da anlamamakta ısrar eden ya da daha beteri bir noktada olan birine benim söyleyecek bir şeyim yok.

tekrarlıyorum;

konu galatasaray-fenerbahçe muhabbeti değildir, konu, galatasaray'ın şehit olan öğrencilerini inkar etmektir ve bu ahlaksızlığın dik alasıdır.

hoş, 3 gün ulusalcı, 2 gün akp'li takılan bir troll'den ne beklenirki...
kur'an üzerinden ayet paylaşıp "galatasaray şehit vermedi!" deme cürreti gösterenleri görüp, insanlığından utanan yazardır!

yalan günahtır! vatanı uğruna şehit düşenleri yok saymak allah katında büyük günahtır!

götümüzü yırtıyoruz galatasaray doğru düzgün takım kuramadı, öğrencileri cephedeydi diye "vay efendim alman futbolcular oynuyordu g.saray'da!" utanmazlığın dik alası!

utanmazsınız !

http://www.webhatti.com/s...akim-kac-sehit-verdi.html

http://www.turkcuturanci....sehit-futbolculari/?imode

http://www.galatasaray.or.../pages/tarih_sehitler.php

http://1.bp.blogspot.com/...226/sehitlerimiz-lise.jpg

http://www.duryolcu.com/d...i%20-%20Mehmet%20G%FCndem

allah sorsun size bunların hesabını, zira benim artık bu konuda bir troll'e söyleyecek tek bir kelimem yok, ziyan, israf...

ama son bir şey; adama sormazlar mı resmi web sayfanda kulüp başkanları arasında atatürk'e suikastten idam edilmiş doktor bile bulunuyorken, galip kulaksızoğlu neden yoktur diye...
yalnız olmayan yazardır. galatasaray' ı sahipsiz zannederek her gün saldıran fenerbahçeli fanatiklere karşı, kendisiyle birlikte, edeple yanıt verilecektir.
galatasaray lisesi'nin istanbul'un işgali sırasında mezunlar vermeyip şehitler verdiğini tüm tarih kitapları yazıyorken,

galatasaray'ın bu yüzden 1922'li yılların sonuna kadar top oynayacak takım kuramadığını da yine tüm tarih kitapları yazıyorken,

galatasaray lisesi'nin osmanlı yönetimi tarafından kurulduğunu, saraya yetişmiş personel yetiştirmek amacıyla "elit" olarak kurulduğunu ve bizzat fransızca okutulduğunu yine tüm tarih kitapları yazıyorken,

"amacı türk olmayan takımları yenmek" şiarıyla kurulmuşken,

galatasaray gibi 533 yıldır bu ülkede sporun, kültürün, ilimin ve irfanın yuvası bir kulübün şehitlerine, tarihine, emeğine dil uzatmak kimsenin haddine değildir, hele hele;

- istanbul işgal altındayken ingilizlerle futbol oynayıp, o turnuvalardan elde ettiği kupayla övünç duyanların (dikkatinizi çekerim g.saray takım çıkartamıyor o sırada),

- başkanı atatürk'e suikastten idam edilmiş,

bir kulübün taraftarının hiç haddine değildir...

hele hele o kulüp bizzat galatasaray lisesi öğrencileri tarafından kurulmuşsa...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar