bugün

kişiyi sorgulama sürecine götürendir.yalnız kalmanıza sebebiyet verendir.birşeyler paylaşmak isteyip paylaşmamaya götürendir.
Muhabbetlerin artik sikici gelmesi,kisinin en ufak davranislarinin bile batmasi,erkek yada kiz arkadasindan bile nefret etmeniz sogumaniza neden olur.
'hep banacı', bencillikte kariyer yapmış, kendi parmağına kıymık batsa her koşulda kapına dayanan ama senin derdinde "bana bunları anlatma, ben bunları dinlemek istemiyorum!" sallamazlığına sahip arkadaş görünümlü kişilerden uzak durmaktır.
arkadaşınızdan ummadığınız bir hareket gördükten sonra muhtemel yaşanacak durum.
aslında nasıl olduğunuzun kimsenin umurunda olmadığını anladığınızda başlar. kimseye bir şey anlatmak gereği de duymazsınız artık. nasıl olsa esasen kimse dinlemeyecektir.
Alayının mınakoyim bana bir şey olmasın dedirtir.
Farklı ortamlardaki üç arkadaş grubunun üçünden aynı anda soğudum. Sorun sanırım bende. Yeni yeni farkındalık kazanıyorum.
oda güzelmiş hen azından benım okul ortamımda bulundugum sahıslardan birisi yol ortası " osurugum geldı kacın" dıye bagırıyor ddiğeri kız yoldan gecen erkeklere laf aatıyor diğeri hep
depresif su amatör arabesk sarkıları dınlıyor diğeri zengin erkek meraklısı beni okuldan alıcak arabası olucak soyle böyle diğeri evlenmek için can atıyor kafa dengı bulamıyor sureklı yıne bır erkek arayıs ıcerısınde ıste böyle zavallı ınsancıklar
çok iyi gördüğünüz kişinin size iğrenç hareketler yapması sonucunda sizin o kişinin davranışını silip atmak istemeniz. Ancak bunu yapamayıp o arkadaştan uzak durmaya başlamanızdır.
insan sürekli bi yenilik pesindedir. Hem ruhen hem bedenen farkli şeyleri tatmak ona iyi gelir. Ayni insanlardan alinacak tat bi süre sonra sıkacağı için bu soğuma olayı gayet normaldir.

Fakat konuşacak bir şey kalmadı artık onlarla iliskimi kesmeliyim gibi bir sonuçta cıkarmamalıyız. Sadece biraz farklılıga ihtiyacimiz var daha sonra otomatik olarak alışkın olduğumuz doslarimiza ve ortamimıza dönmek isteriz.
insanların işine yaradığın kadar iyisindir derler ya bu hayatta, onlar için iyi bir şeyler yapamadığımda hoşnut olmayıp bana kötü davranmaları, ben onlara şakasına bile kötü şey söyleyemezken onların umarsızca hareket etmeleri beni yalnız kalmaya itiyor bir nevi arkadaşlarımdan soğuyorum.
Bakın çok ilginçtir. Bir insan arkadaşım diyerek vakit geçirdiği bir başka insandan sıkılıyorsa ve artık ondan hazzetmemeğe başlıyorsa burda bi sorun vardır. Bu sorun iki türlü olabilir. Birincisi arkadaşınızın da sizden sıkılmış olması belki de sizi kendisinden soğutmaya çalışması sonucu böyle hissedebilirsiniz. ikincisi ise arkadaşım diye nitelendirdiğiniz kişi aslında yedi kat yabancınız olabilir. Bunu bi düşünün derim ben.
ara ara olandır.
(bkz: yokki)
durum öyle bi hal aldı ki soğumadığım arkadaş sayısı 5 i geçmez heralde.

yeni ve düzgün arkadaşlara ihtiyacım var.
benim de sıkça yaşadığım olay. özellikle kızlar arasında çok olur bu. çünkü kızlar hep aynı konular hakkında konuşurlar. sevgili, aşk meşk, eğlence ayy yarın şurda buluşalımm tarzı şeyler. bu da sıkıyor insanı biraz düşününce ne kadar boş şeylerle zaman harcadığını fark ediyorsun.
başıma gelen durumdur.
her konuda kendisi yaşamadan bu durumun zor olup olmadığını anlamayarak eleştiren sonra kendi başına geldiğinde ''çok zor ya.'' diyen arkadaşlarımdan soğudum.

buluştuğumuzda ''ya ben zaten gelmek istemiyordum da sırf sizin için geldim.'' diyen arkadaşlarımdan soğudum.

gel-me-yin. bu lafı diyeceğine gelme yani bu kadar basit. arkadaşlık beraber hoşça vakit geçirmektir, sen benimle güzel vakit geçirmiyorsan memnun değilsen gelmene gerek yok. benden memnun olmak ya da beni sevmek zorunda değilsin ama benim için gelme. senin gelmemen benim için sorun teşkil etmez çünkü.
zaman zaman insan psikolojisine bağlı yaşanan durumdur.
arkadaşımızın iç dünyamızdaki öneme göre soğuma derecesi değişir ve süreyi de bu önem belirler.
güncel Önemli Başlıklar