bugün

(bkz: kenafir gözlü)
yaptığı showlarla herkesi şaşırtan biri, tabiki hilelerini ortaya çıkartmaları ayrı mizah konusu
iranlı böyleyse

(bkz: türkiye iran olur mu)
(bkz: acilin ben maxfaktor uzmaniyim)
internetten seyrettim. tabiki bir numarası vardır. fakat vem yılmaz'ın dediği gibi ; kesin ip var mına koyayım. ulan adam uçsa zaten peygamberliğini ilan ederdi. (bkz: david copperfield)
zevk almaya bakmak lazım. son şovu tam şovdu.
kafayı kızlarla bozmuş kişidir. "şimdi 2 kız ve 2 bayan alıyoruz sahneye"
bu arkadasın bu ülkede hicbir basarının cezasız kalmayacagını bilmesi gerekiyordu.simdi milletce ırzına geciyorken cıkıpta noluyo demesin.
youtube'da yarışma harici bir çok videosu bulunan ilizyonist.
(bkz: kesin ip var amk)

--spoiler--
bu bkz'ı vermeyeni sikiyorlarmış...
--spoiler--
Master Prediction adlı cihaz sayesinde fiziksel bir temas olmaksızın istenen kelimeleri kayıt edilip rulo kağıda aktarmasıyla jürinin ayakta alkışladığı yeteneksiz(!)siniz türkiyenin yarışmacısı.

http://video.mynet.com/ha...sirri-cozuldu/1117794.swf
cem yılmaz 2008 de bütün sihirbazlık alemi ile ilgili gereken ayarı verdiğinden hakkında bu kadar çok entry girilince öldü sandım. fakat sonra anladım ki bizim milletimiz kandırılmayı pek sever. cem yılmaz'ı da sadece bir komedyen olarak görür.
izleyince ağzıları açık bırakan fakat gugıla arefin numaraları, sırları vs yazılınca illüzyon olduğu anlaşılıp sahtekar diye karalanan kişi.
adam ilizyonist. şu tahmin etme gösterisi dışında kendisiyle ilgili bir bilgim yok.

ilizyon bir takım hileleri kullanarak normal insanın yapamayacağını düşündüğümüz şeyleri yapmaktır yahut yapıyor görünmektir.
ne bileyim elleri kelepçelendikten sonra baş aşağı olarak su dolu cam kafese koyulduktan sonra kafesin içinden çıkmak, bildiğin fili yahut tankı yoketmek ile şapkadan tavşan çıkartmaya kadar pek çok ilizyon numarası el çabukluğu, hile ve yanıltma ile yapılır. şimdi bu aref isimli arkadaş ta anlaşılan ilizyonla ilgilenmekte ve yetenek sizsiniz türkiye isimli programa çıkarak bir iki numara yapmak istemiş ve başarılı bir şekilde performans sergilemiş. sahnede başarılı buldum açıkcası. ancak bazıları da çıkmış büyük marifetmiş gibi "aref'in hilelerini buldum" diye videolar bile yapmış "bakın burada bu hile var." diyor. sanki bilmiyorduk biz orada hile olduğunu.

ya arkadaş "magic's biggest secrets" isimli programı bulup izlerseniz en büyük ve en tehlikelisinden en basitine kadar pek çok ilizyon numarasının nasıl yapıldığını öğreneilirsiniz. aref büyücü değildir. sadece ilizyon yapmaktadır. onun hilelerini buldum diye ortaya çıkan kimselere şunu söylemek lazımdır: "madem bu adamın numaraları bu kadar kolay, "yetenek sizsiniz türkiye" programına çıkıp sen yapsaydın." oraya çıkıp bu numaraları yapmak da cesaret işidir bence.
beyin okumak vs gibi üstün güçleri varken yeteneksizsiniz türkiye gibi abuk bir yarışmaya katılacağı sanılan kişi. arkadaşlar, öyle bir yeteneği olan adam o yarışmanın sponsoru olur.
önemli olan bunu gerçek zanneden kaç kişi var .....
aslında bir anket yapılması gerekiyor ....

Anket

aref ghofouri ' nin gösterisini nasıl buluyorsunuz...

-aaaaaaaa dilim ..tüme kaçtı nasıl yetenekli bir çoçuk..
-bu çoçuğu seçimlerde sandıklara yaklaştırmamak lazım.
-haskktrsn ordan acunun dümeni buda yenmez (yok anasının örekesi).
-popi güzel bişey herkezin bir popisi olması lazım.
-vatandaş uyuma...
-ayyyyy çok yakışıklııııııı.. P

gibi cevaplar olacaktır..
Yetenek sizsiniz Türkiye yarışmacısı. illüzyonist.
Her zaman olduğu gibi ilgi çeken herşeye ve herkesin bir açığını bulma harekatinin son kurbanı.
Ya ne diye bukadar kasarsınızki. Hayır yani sen Arefin o numaraları nasıl yaptığını açıkladın diye madalyamı takacaklar.
(bkz: kömür ile uyutulan halkın aref e kin tutması)
izlemeyim izlemeyim deyipte baskılara dayanamayıp izlediğim adamdır. yanılmayacağımı elbette biliyordum. işin içinde 'vayy be' denilecek bir durum olamazdı elbet. ve yanılmadım! adam hep jüri ile oynuyor. ilginç hiçbir tarafı yok gösterinin. ya ben başka alemde yaşıyorum şaşırmıyorum ya da tam bir aptalım.

edit: bu yetenekleri olan bir adamın böyle bir yarışmada işi nedir onu da sorgulamak gerekir! *
fazla yüklenilen yetenek.

adamın zaten öyle bir yeteneği olsa ne işi olur yetenek sizsiniz yarışmasında. ama zaman kazanma, el çabukluğu ve karşıdakini uyuşturma işlerini güzel yapıyor. yoksa ufacık bir hatada rezil rüsva olur.
eleştirilmesi çok doğal olan çakma zihinbaz. o kader sözcüğünün hikayesi çok çabuk göörülebilirdi, kız o kadar gazete yırttı sonra adam geldi torbaya bir kağıt koydu kendisi. poşet iki bölmeliydi kız da sadece o kağıdı aldı. diğer gösterilerinde olma ihtimali illizyon dalavere olmadan imkansız. tamam, o an şaşırdık diyelim, kutluyoruz kendisini. ama zihinbazım düşünce okuyorum dersen iki güne kalmaz üstünde kalırsın. zihin okuma denen bir şey varsa bile şu an onu yapan birini tanımıyorum. hadi arefçiler (bkz: yol alın)
son günlerde her yerde kendisinden bahsedilen yetenek sizsiniz yarışmacısı.
kendi adıma yaptığı işin 'sırrı'nın çözülmesinde bir zarar görmüyorum.vay anasını adam bunu nasıl yaptı arkadaş diye meraklanmaktansa işin gerçeğini öğrenip aferin iyi sunmuş olayı adam diye düşünmek daha mantıklı zira gerçekten adam izlerken herkesi etkilemeyi başarıyor öyle veya böyle.
yarışmanın finalinde de izlerken herkesi aynı duruma düşürmesi kuvvetle muhtemel, tabi bir iki saat sonrasında tekrar şu büyük sırlar çözülecek ama büyük bir olasılıkla aref o saatlerde ödülü çoktan kazanmış olacak. o yüzden fazla takmamak izleyip eğlenmek yeterli.
adamın hala nasıl yaptığını tartışıyorlar..yok işte havada oturur gibi duramazmış bilmemne.. zamanında cem yılmaz bir gösterisinde şöyle demişti 'adam uçsa peygamberliğini ilan eder hem uçuyor hem de biletle gösteri yapıyo olabilir mi'. bu güzel ülkenin insanları ne zaman sorgulamadan keyif almayı öğrenecek acaba? hayır bu sorgulama dürtüsü hep boş şeylerde kullanılıyor başka şeyleri de sorgulayabilseler ya birazda. ben neden kafamı yorim nasıl yaptı diye oturur izler oha derim tekrar izlerim keyif alırım. öğrensem elime ne geçecek? eğlencemden olacam sadece. yazık adama bırakın keyif alalım şaşırtsın bizi.
hayri pıtır gibi lan bu!
izlediğim anda hayretler içinde kaldığımı itiraf ettikten sonra tüm yaptıkları basit basit hilelermiş. araştırdık öğrendik. rulo halindeki kağıt o anda yazılıyor. ve sandığın içinden değil sahneye sonradan gelen masanın üst kısmında. sandıkta ve masada açılır bölümler var. gazete kağıdı numarası zaten cok basit iki bölmeli boşet.
birşeyi de abartmayın be kardeşim.kendi halinde bir ilizyonist işte...