bugün

cnn türk'ten beri takip ettiğim eğlenceli, bilgili, yemekler hakkında pratik bilgiler veren ve yaratıcı fikirler sunan güzel konuşan bir aşçıdır. severek izletir kendini.
https://www.instagram.com/p/WxDId8vky-/
galatasaraylıdır.
Bu adamın söyleşisine gitmiştim. Söyleşi homer Kitapevinde pişirmiyoruz konuşuyoruz adlı her hafta farklı birinin olduğu bir söyleşiydi. Muhabbeti güzel hayat tecrübeleri baya aşmış. 3 saat civarında konuştu. Bir o kadar daha konuşsa dinlenilirdi.
çok severek Vakit geçirdiğim yemek pişirme hobimi profesyonelliğe döküp, mesleki bir aktivite haline dönüştürme noktasında beni sürekli olarak dürten kişidir. Bu adamı izlerken kendimden geçiyorum adeta. Bıçağı kullanışı var ki, allah'ım ulubatlı hasan! Bu adamı izlerken her seferinde gaza geliyorum. iyi bir şef olamasak da elimiz bıçak tutar, Çorbamız içilir. Atayım kendimi yiyecek-içecek sektörüne diyorum...

Neyse ben biraz daha takip edeyim arda'nın mutfağını. Bu arada kol saati ve giyim-kuşam uyumu fevkalâde! Küçük bir dipnot: google'da "arda" yazınca futbolcu arda'dan daha önce çıkıyor belirtmiş olalım.
yapılabilir ve yenilebilir yemekler yaptığı için izletiyor kendini . yaptığım tarifleri vardır.
Tv'de en severek izlediğim aşçı. Esprili, sempatik, sıcak kanlı, hoş. Yemek pişirmenin sırlarını pek güzel anlatıyor. Pişirdiği arkadaşlarını yerim ben onun.

insta editi: bugün Instagram'da kadın figürlü bir önlük taktığı için resmen linç edildi. Yobazlık karakterimiz olmuş bu sayede bunu anladım. Tikibi bşrikiyirim irdi biy, hiç yikiştirimidim diyen yobişler doldurdu. Ama fotoyu kaldırmadı ya, takdir ettim.
Espri anlayışı çökmüş bu ülkede. Sorun fotoğraf değil sizin ona yüklediğiniz anlam. Yazık, ne hâle gelmiş ülke.
Bu Adam neden habire arkasından atlı kovalar gibi yemek yapıyor diye düşündürendir.

Sayesinde an itibariyle can bonomo başka bir tarafından soluyor.
Arda'nın mutfağına hoş geldiniz deyince o tiz sesi on numara. Bence bir dublaj sanatçısı da olsun "bu arkadaş".
instagram paylaşımlarından bisiklet tutkunu olduğunu öğrendiğim kişi. kanal d'de arda ile omuz omuza programını sunarak pazar günümü neşelendirir kendisi.
yiyecekleri arkadaşları kabul eden ahçıdır.
Yaptığı yemeklere "arkadaşım" diye hitap ediyor. Bu arkadaşın altını kısalım, bu arkadaşı biraz beklemeye alalım falan. Sempatik biri. He bir de şansa inanmıyor. Farmaton kullanıyor.
yoğun kibir ve egolu olan televizyon ünlüsü. hepsi bu! fazla itibar göstermeyiniz efenim.
fazla tatava yapıyor.
gelsin kendisine bi nohut pilav yapıyım aklını kaybetsin.
görsel
görsel
görsel
görsel
Aşçılığı hakkında değerlendirme yapabilecek bir değilim ancak yemek programı yapan birisi olarak gayet başarılı buluyorum. Ekrana kilitliyor insanı. Anlatımı sıkmıyor, ufak espriler ve kendine özgü laflarla anlatımı zenginleştiriyor.
Bence şu Masterchefte danilo apdisinin yerine arda olmalı diyeceğim ama arda böyle salak salak işlerle uğraşmaz...
Keşke masterchef jürisinde olsun dediğim kişi

Biri italyan pizzacı
Biri 2 Avrupa ülkesi gezmiş şişko
Diğeri 30 yıllık esnaf lokantasıcisi jüri ne anlar yemek işinden..

Oraya bir Arda Türkmen lazım...
Yanlış bilmiyorsam ilk sezonda jüride vardı zaten. Bir kadın ve şu sılayla evlenen Hazer amani midir nedir o herifle birlikte.

Sonra kadro tamamen değişti.
Şansa inanmayan adam.
Aşırı derecede kilo almış. En son gördüğümde fit bir çocuktu.
evlenmiş bu arkadaş.

https://www.posta.com.tr/...lbirliler-evlendi-2378327
Melodi Elbirliler ile evlendiler.

Güzelim karıyı kaldırmış valla.