bugün

bu senenin de sonunun geldiğinin habercisidir.
adı bile meymenetsiz olan bir ay. kim nerden çıkartıp da yılın 12. ayına böyle bir ismi layık görmüş, anlamak mümkün değil. ne demek aralık? kişiliksiz, kimliksiz, zalim gibi bir şey.
Türkiye'nin en doğu ucudur.
müzikte iki ses arası uzaklıktır.
Öylece dururken ben; bir başıma, hani sen de öylece çıkmıştın karşıma, aylardan Aralıktı...
(bkz: december)
giresun'un eynesil ilçesine bağlı bir köy.

· eynesil nerede?

kaynak:

· tarimziraat.com/giresun

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: eynesil/#13030320)
"yürümek hiçbir şeyi çözmüyordu bazı aralık akşamlarında".
dünyaya teşrif ettiğim ay.
gereksiz bir aydır.
bu yıl atlasak, gözümü kapasam açsam ocak olsa olmaz mı?
Aylardan patlangoç isimli engin ardıç yazısında isminin kararsızlıklar sonucu arada kalmış manasında olduğu iddia edilen 12.ayın ismidir.
http://www.sabah.com.tr/Y.../12/09/aylardan-patlangoc
antalya kaleiçi'nde bir güzel sokaktır. Antalya'nın her kesiminden insanını; gencini, yaşlısını, alkoliğini, bağımlısını, çay muhabbeti adamını burada bulursunuz. Uzun ince dar bir sokaktır. Sokakların kenarlarında pansiyonlar vardır. Artık o pansiyonlardaki insanlar rahatsız(!) olmasın diye sesten, sokağın oturulacak yerlerine japon yapıştırıcısı yapıştırmışlar. Kim ne yapıyor bakalım diye de kamera taktırmışlar. Ayıp ulan. antalya'da kime sorsanız bilirdi aralık'ı. Bırakmadılar aralık kültürünü de, yazık oldu. Muhabbet gırlaydı, sigaralar, biralar ortak. Yazık.
daha dün yazken gelip çatmış ay.
Mayaların inancına göre 2012 yılında kıyameti de beraberinde getirecek olan aydır. Bu sav NASA yetkililerince doğrulanmamıştır.
2012'de yoğun bir soğuk ve yağışlı hava dalgası ile başlayarak artık kışın geldiğini akla dank ettirmiş olan ay.
yılın son ayı. ayrıca en sevdiğim ay. 1979 yılında bu bahsi geçen ayın 5 ini 6 sına bağlayan sabah kar yağarken doğmuşum. nasıl sevmem lan.
Tam kapalı olmayan kapı, pencereye vs denilir.
karı çağrıştırması ve birkaç özel sebeplerden dolayı içimi en çok huzur dolduran beni en çok mutlu eden aydı... sanırım bu yıl bu ayda da mutlu olamayacağım. nasıl bir kara büyüsün sen 2013 hemen defolup git.
aralamak: bulmacalarda çok çıkar.
Bu ay içerisinde neler yaşadım bi bilsen sözlük... Dünya'dan soğumak için bir sürü nedenim oldu fakat bir şey var ki tek tesellim o da giderse ne yaparım bilmiyorum. Bir çok yakın arkadaşımın gerçek yüzünü gördüm ve de bir sürü yeni insanla tanıştım. Ayrıca şu ay neden karanlık ay bea? Keşke sonbahar soğuk fakat gündüz geçse diyorum.
ilk gününe giriş yaptığımız yılın son ayı.

vay be 2016 da bitti.
Açıklık. Genelde iki nesne arasındaki boşluk için kullanılır.
Giderek üzdün bizi zaman..

11 ay daha bizi folloş edip gitti.

Kaldı the last one. Sonra 1 yıl daha devir. Öyle devam.

T: yılın 12. Ayı olarak tabir ettiğimiz bir ay. Adı aralık'tır.
Aralıkta diğer aylardan daha fazla gebe kalınıyor.
kış ayıdır ancak ne hikmetse istanbul ilinde kar ocak ayından evvel yağmaz, veya aralığın son günü yağar. aralık doğumlu biri olarak bu ayda kar görmek istiyorum inşallah.