bugün

Steve jobs ın küçük , dev , muhteşem şirketi. Adam paraya para demedi ama (bkz: Dünya malı dünyada kalır)
Piyasadaki baskin irunlerinin hepsini kullandim. i phone i pad i pod ve dizustu... Hepsine de verdigim parayi haketti. i phone 4S i dort gozle bekliyorum. Saygiyi hakeden firma. Reklam yapmadan en cok satan firma. (bkz: serefsizim benim aklima gelmisti)
3d harita hizmeti verecek dev şirket.
neredeyse apple ve diğerleri şeklinde ayrıma sebep verecek marka.
faresinde sağ tuşu bile olmayan abartılmış teknoloji markası.
bilgisayar konusunda taşşak geçilebilecek firmadır. (fanatikler gaza gelecek hemen) http://store.apple.com/us...e/shop_mac/family/mac_pro şu külüstür bilgisayarı yurtdışı fiyatı 2.500 dolardan satabilecek ve üzerine de çok innovatif bu firma yeaaa o yüzden para veriyoruz diyenleri üretebilecek firmadır. yurtdışı fiyatı 2.500 dolarsa türkiye'de en az 3000 dolara satılır ki ben o 3000 dolara nasıl bir bilgisayar yaparım...

keza bir de Yeaavvvv macler ısınmıyor falan filan zırvası yok mu? Imac'i ele alalım. monitöre bilgisayar parçaları monte edip çok büyük bir atılım yaptığını düşünen insanlar var. Oğlum o bilgisayarları tam kapasite çalıştırsan hiçbir soğutucu aksamı olmasa zaten ısınmaz. Çünkü donanımları düşük. basit bir soğutucu sistem bilgisayarı stabil halde çalıştırmak için yeterli. masaüstünde bilmem kaç cm kalınlığında kocaman bir monitörün varlığı da cabası. keza koca bilgisayara ısınmayacak diye Mobil ekran kartı takmak ve bunu kakalamak da ayrı bir eğlence ürünü olsa gerek.

şimdi hal böyleyken sikindirik bir kasaya veya esasında mobil ürünlerle üretilmiş masaüstü bir bilgisayara bu kadar para vermek ne için olsa gerek? bence masaüstümde beyaz hoş duran bir monitör veya kasa var demek için olsa gerek. Yoksa başka bir açıklaması yok.
simgesi olan ısırılmış elma insanlığı simgeler. *
soyguncu marka, microsoft'a tekel diye bok atan ama tekelin allahını yapan firma. bir cihaz üretiyor milyon tane şey, yok kilidi, yok uygulaması yok şusu yok busu, yok onda çalışmaz bunda bilmem ne account ister yok itunes ister vs vs vs vs...
--spoiler--
sen programların orjinallerini satın almassan, herşeyin kolpasını, ucuzunu, çakmasını tercih edersen, aman cebimden para çıkmasın sikeyim milletin emeğini dersen adamlar acountuda yapar ituneside yapar anasının amınıda yapar.

her ne kadar onların yaptıklarıda korsana düşsede bu yolda verdikleri mücadeleyi taktir ettiğim firma.
--spoiler--

amerika dan faturalı telefon aldım kardeşim kilit kodunu yanlış girdi disabled oldu telefon, hiç bir modda restore yapamıyorsun hiç bir telefoncu da yapamadı. getireyim sana yapar mısın madem ?

sikerim disabledini ulan alt tarafı telefon ! nasa nın sistemi sanki...
fiyatlarını yarıya çekse bu kadar ürün satar mı merak ettiğim firma.
amerika kökenli dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi.

teknolojide estetik dediğin zaman akla gelen ilk marka, iphone'u bizlere sunan dev.

yeni üretecekleri dokunmatik televizyon, aynı zamanda ev telefonu görevini de görecek. nintendo wii'deki gibi uzaktan gerçekleştirilen hareketleri algılama sistemine sahip olacak olan televizyon&telefon, günümüzün teknolojisini evlere taşır.

türkiye'de ürünleri çok uçuk fiyatlara saip olmasına rağmen, bir çok kişinin kullanıyor olması şaşırtıcıdır.

2011 yılında, ceo'su olan steve jobs'u kaybetmişlerdir.
HDTV üretmeye hazırlanan firma. bu seferler fiziksel olarak bir panel üretme niyetindeler, hayırlısı bakalım.
ürünlerini kullanmaktan mutluluk duyduğum firma. herşeyi mi güzel olur bunların..
steve jobs'un da dediği gibi, sanatla teknolojinin kesiştiği yerde duran şirket. gerçi steve, bunu kendisi için söylemişti, yeni gay ceo ne yapar bilemiyorum.
tüm hollywood filmlerinde reklamı yapılan bilgisayar markası.
steve jobs dan sonra'ki hali şudur:

http://galeri.uludagsozlu...ve-jobs-dan-sonra-209651/
iPod Touch ile hayatıma giriş yapmış teknoloji markasıdır, candır.
Daha öncesinde iPod'lara bakaraktan bu cihazlar bu kadar etmez, tonlarca alternatifi var diyordum. iPod Touch çok ilginç geldiği için ne yapıp edim bizimkilere aldırdıktan sonra anladım ki apple verilen paraları hak ediyormuş.

(bkz: hizmet vermeyi kazıklamak sanmak)

Evet kabul ediyorum, fiyatlar biraz tuzlu ancak bu Apple'ın suçu değil bizim devletimizin saçma vergilendirmesinin suçu. Devlet baba bize "iPhone size lükstür arkadaş, madem kullanacak kadar zenginsin o zaman bizle de paylaş" diyor. Tabi tek vergi değil birden çok vergi söz konusu, bir de distribütör ekliyor falan. Demeye çalıştığım şey ise aslında Apple'ın dünya genelinde cihaz fiyatlarının cihazların yeteneklerine göre çok da fahiş olmadığı.

Tek sevmediğim yanı çok güvenlikli olması. Yani apple cihazlarını kuralına uygun kullanırsanız yırtınsanız da cihaza zarar veremezsiniz. Sizi kendinizden dahi korumaya çalışıyor maşallah.
klavyede de harikalar yaratan şirket. tuşların aralıklarından dolayı elin alışması biraz zaman alacak tabi ki ama verilen parayı hak ediyor. tıkır tıkır değil pıt pıt yazıyorsunuz bir kere. güzel bir şey olmuş lan bu. ufacık bir şey, laptopa bağladım bunu, hakaret gibi. *

edit: ces 2012'de ürün tanıtmayan apple taa 1970'lerde jobs'un xerox'u ve rakip şirketleri gezdiği gibi 250 kişiyle ces 2012'yi dolanmış. bu adamlar işini biliyor lan.
samsung'la bu kadar uğraşmasının altında yatan sebep, benim fikrime göre tabi, smartphone olayından samsung'dan korkması olabilir.
yaptığı en iyi iş, samsung'u taklit nedeni ile dava etmesi olan teknoloji markası.
yine rekor bir çeyreği geride bırakan firma. güzel ürünler yapıyorlar, eyvallah da fiyatları biraz daha kırsalar da biz de alsak bir şeyler dimi? ayrıca dünyanın en büyük yarıiletken metaryel alıcısı ünvanının da sahibi.
http://www.teknohaberim.c...yuek-yariletken-alcs.html
ipad& iphone en çok satan iki ürünüdür elinde ipad le starbucks a girenin havası kimsede yoktur.
piyasa değeri yaklaşık 420 milyar dolar olan şirket.
şu anda kullandığımız bilgisayarların teneke ve kaba taslak olmamasına olanak sağlamış aşmış teknoloji şirketidir. Apple olmasaydı telefonlarımız alolaşmak ve mesajlaşmaktan öteye de geçemeyecekti.
sanırım ilk defa bir patent davasında kaybeden taraf olmuştur.