bugün

bir milletvekilinin, bir yıllık kirasını geçmeyen külfettir.
kaçak elektriğin parasını alamayan, ne idüğü belirsiz şeyhleri bilmemneleri zengin edenlere dert olmustur.
bu başlıgı açan ve bunun maddi külfet olduğunu düşünen kişilerin babalarına bütçeden condom payı ayırsalardı ortadaki sorun çözülürdü ayrıca ortada bir sorun yok ama ortada olup tarafını belli etmeyen insan kırmaları var sizin anneniz belli babanız anonim hepsinden önce bu sorunun cevabını bularak kaybolan şerefinize ulaşırsınız umarım bunca ugrasa ragmen hala bir cevap bulamiyorsaniz ugrasmayin bazıları dogustan şerefsiz doğar bazıları sonradan olur.
cumhuriyeti kurarak sermayesini kurtarmistir. külfet olan meclisteki yatarak para alan ve pkk li vekillerdir.
anası bir babasının sayısı belli olmayan şahısların serefsizliklerini dışa vurdukları önermedir.
cemaatlerin yıllık bütçelerinin yanında gazoz parası gibi kalan maliyettir.
şakirtlere verdiği manevi külfetin yanında lafı bile olmayandır.
hakan şükür'den hallice.
Sahibi olan Halk bedelini yıllar önce ödenmiştir. Sormak da kimsenin haddi değildir.
sağcı-solcu geyiğine bağlayan ergenlerin aksine gerçekler:
düşmana karşı ölümle yan yana nöbet tutmamış birisinin vatan için nelerin feda edilebileceğini anlaması imkansız olduğu gibi, bu yolda büyük fedakarlıklar yapanlara gösterilen vefa durumunu da algılamasını beklemiyorum.
işinize gelirse...
(bkz: vatan hainleri nin atatürk ü sevmediği gerçeği)
içinde yatanın hiç olmadığı durumu düşünüyorum da. maddi külfeten kurtulurduk. he bi de babamızın adı spanolis felan olurdu heralde.
Bazı şeylere paha biÇilemez. Anıtkabir de bunlardan biridir. Ayrıca 150 milyon dolara alınan bir makam uÇağı kadar da değildir muhtemelen.
maneviyatının yanında bir hiçtir.
kasma sen kardesim. o kulfetin altina biz gireriz. hadi sen fotosentezine devam et.
bunu iddia edeni tutup kulağından babasının önüne koyacaksın. diyeceksin senin oğlan böyle böyle diyo. sonra oturup izleyeceksin arkadaş.
türk milleti olarak seve seve karşılanan külfettir. kimse üstüne alınmasın biz karşılarız.
hiçbir padişahın mezarı, bu kadar külfet getirmemiştir.
şu an başımızdakilerin yanında bir hiçtir, maddi demiyorum bak.
küçücük bir beynin kocaman bir kafada bulunmasından daha külfetli bir durum değildir.

düşünün ki; kocaman bir kafanın içinde küçücük bir beyincik boşlukta dengesizce duruyor, sağlam ve sıkı değil.

düşünün ki; bir devri bitirip bir devri başlatan gazi mustafa kemal'in naaş'ı anıtkabirde yatıyor ve tüm türkiye ve birçok dünya ülkesi vatanadaşı bile sadece orada görünen taş duvarlara bile büyük bir saygıyla dokunuyor.

iki durumun arasındaki fark bu kadar net. biri yaşıyor, boşa oksijen tüketiyor, diğeri yaşamıyor ama fikileri hâlâ yaşayanlara yol gösteriyor.

külfetli olan hangisi?
ortalama ömründe soluduğun oksijenin, doğaya külfetinden daha azdır.
insanın neden troll olduğunu gösteren mal beyanatı. Atatürk'ün yaptıklarını eleştirebilirsiniz, bunu anlarımda adamın anıtından ne istersiniz bunu anlamak mümkün değil. ne isterdin? terk edilip çürümesini mi, yıkılıp yerine cami ya da avm yapılmasını mı? gücü elinize aldınız diye insanların sınırlarını daha fazla zorlamamak lazım bence, sonra çok fena götünüzde patlayabilir.
Maddiyi bilmemde maneviyatinin cok kulfetli geldigi bir gercek. Bunu da her turk vatandasi kaldirabilir olmali ama maalesef her kimliginde t.c. yazana nasip olmuyor. Bazen iyiki varsiniz diyorum, bu sayede bu yuce insanin degerini daha iyi anliyorum.
Savasmasakta bu zihniyetin cok eskilerden geldigini biliyorum. O yuzden klasik sozum; zihniyetinizi sikeyim diyecegim ama demiyorum cunku siktikce cogalma riskiniz var.
içinde yatanın milletine canıyla beraber vatanını kazandırmasına baktıldığı zaman ,görülemeyecek kadar ufak bir toz bulutudur.
adam dünyaları verdide yaranamadı lan bu cahillere.
Sakirtlere dert olmus hadisedir.

Ataturk olmasaydi anan kim idi biliyordun amma baban kimdi onu bilemezdin.