bugün

bu şeriatçıların bi huyu vardır. alkolden nefret ederler ama "ottur gunahı yoktur" diyerek kafayı otla bulurlar.
sokakta içki içerken gördüğüm insanlar benim için bir huzursuzluk sebebi değil; eli bıçaklı, beli silahlı gezen insanlar, sokakta kahkaha attı diye kadın linç eden, hamilenin yaptığı yürüyüşten tahrik olan, gece geç saatte sokakta olduğu için kadın öldürmeyi hak gören, tecavüz eden, şort/etek giymeseymiş diyen insanlar benim için huzursuzluk sebebi olabilir ancak. keşke sokakta içki içmeye yasak getirene kadar bunlara bir yasak getirebilsek, önünü kesebilsek. alkol veya feminizm duyarı yapmıyorum ama bu ülke sarhoş olmadığı halde taciz, tecavüz, cinayetten yargılanan birçok "insan" gördü bu güne kadar. bir de; etrafına rahatsızlık vermediği sürece kimin nerede ne içtiğinin devlet eliyle kontrol altında tutulması, antalya gibi turizmin kalesi bir ilimizde nasıl sonuçlar doğurur artık izleyip göreceğiz.
Bu ülkede umuma açık yerlerde içki içmek yasaktır.
Antalya başka bir ülkenin toprağı mı ki tepki gösteriliyor yasağa?
icme arkadaşım. sokakta, çocukların görebileceği yerlerde içki içme, kötü örnek olma. sen kendi çocuğunu düşünmüyorsun ki.
Ayrıca, içki içmekle çağdaş olunmuyor. kulturlu hic olunmuyor. bilin yani.
Antalya'da sokakta içki içmenin yasaklanması neden burada yaşayan bizleri değilde yaşamayan kesimi rahatsız ediyor anlamadım. Araçta içki içmek çağdaşlık mı? Yahut çocuk parklarında içki içmek modernlik mi? Sokakta sallana sallana elinde içki şişesi ile nara atıp etrafa rahatsızlık vermek adrenalin mi? Yahut elinde içki şişesi ile potansiyel rahatsızlık oluşturup etraftaki kadın o ve çocuğun korku ve stress sahibi olmasına neden olmak aydınlık emaresimi? Nedir derdiniz? Hollywood gençlik filmlerini fazla izliyorsunuz. Bence reel hayata bir bakın fikriniz olsun. içkiyi hala ağzı ile içemeyenler var turisti dahil. Bence yerinde bir karar içmek isteyen mekana veya evine gider içer.
anlayamiyorum. acik havada icki icmek hangi mantikla yasaklanir?? bi insani icki icerken gormek kimi nasil rahatsiz edebilir? ve neden antalya?
meyve suyu alırsın. Kutusunu boşaltırsan artık ne içiyorsan onu katarsın. Ne içtiğine göre meyve suyunu ona göre seç. Ona da karışacak değiller.
Bana kalırsa bu yasak ilk olarak izmir'de başlatılacaktı. Peki izmir belediyesi buna göz yumar mı ? Yummaz. Ama benim canım memleketim yapabileceği en büyük hatayı yapıp belediyesini ak partiye teslim ederek, bu yasağın burda başlanmasına sebep oldu. Çünkü Antalya izmir'in mezhep olarak kardeşi sayılabilecek bir
Şehirdir. Yakında tüm ülkeye ülkeye sindire sindire yayarlar. En cenabet(!) yerlerden başlayalım demişler.
iç ama cok goze batma yasagi.
Yetmez ama evet.
Bencr evlerde de icilmesi yasak olmali.

%99.9999999999999u musluman bir ulkedeyiz.

Neyse ki ben; %0.0000000000001 lik kisimdayim.
içip içip rahatsız ediyorlar savıyla getirilen yasaklardır. Siz zannediyor musunuz ki bu içip de başkalarını rahatsız edenler içmese başkalarını rahatsız etmeyecek. Yine edecek. Üstelik yüzde 80i de referandumda evet verdi.

Bu yasak polise zırt pırt kimlik sorma, sorguya çekme, halkı varlığıyla rahatsız etme hakkı vermiştir. Halka da bir kesimi sürekli baskılama, rahatsız etme hakkı vermiştir. Sahilde sevgilinizle oturup sohbet ederken bir anda polis gelip üzerinizi aramak isteyebilir. Alkol alıyomuşsunuz hakkınızda ihbar var diyebilir.
lafa gelince bunlar farklı yaşam tarzlarına saygılıdırlar. izmir'e geldiklerinde öyle diyorlar en azından.

tabii ciğerleri bilindiği için izmir'de zar zor %30 alabiliyorlar. yazık antalya'ya üzüldüm.
turizm'i baltalıyorlar diyenlere sadece gülüyorum, turizm dediğiniz şey türkiyede 2014'de tamamen bitti, parasız rus ve ukraynalılar geliyor tek tük artık..
Sokakta parkta elinde şişe içki içecek turist kardeşim s.ktrsn gitsin yunanistanda içsin.

Tc vatandaşı ise gördüğünüzü şikayet edin. Demokrasi uygulansın aga
Yobaz değilim ama geç bile kalındı bu konuda. Arkadaşlar parklarda bahçelerde atmlerde araç içlerinde içki içmek yasak diyorlar, bir kesim sırf AKP karşıtlığı yüzünden ne kadar salakça olsada ben bunları yaparım diyor. Sen alkol alıp araba kullandığın zaman yayaları ve trafikteki insanların canını hiçe sayıyorsun ve buna hakkın yok. Şundan vazgeçin artık içki içmek modernlik yada gelişmişlik değildir, lisede okumuyorsunuz hepiniz yetişkin insanlarsınız. Ben kendim içen birisi olarak bile gece parkta alkol alan 2 3 kişiyi görünce yolumu uzatıyorum tedirgin oluyorum. Çünkü karşımdaki insan sarhoş olabilir, kavga gürültü çıkabilir. Yada çarşının ortasında içki içip kendini dağıtan adamlar var, yat limanına gelmişler çimenlerde içki içip sarhoş olup bağıra çağıra konuşuyorlar, ben bu durumdan bu kadar rahatsız oluyorum turist adam kimbilir nasıl rahatsız oluyor. Sonrada oturur ağlarsınız turist gelmiyor diye. Gelmez tabii sen adamın güvenliğini sağlayamıyorsun daha niye gelecek adam? Çocuk değilsiniz hayatınızın merkezine akpyi yada başka bir partiyi alıp onun inadına hayatı yaşamayın, sorgulayın düşünün.
Turizm nedir ve anası nasıl sikilir ?!
belki araplar gelir diye ummaktır.

yahu adamların ülkesi zaten terör cenneti. neden türkiye'ye gelsinler? hiç akıl yok şu çomarlarda.
zaten turistler gelmesin diye o kadar uğraştılar bu da yağı tuzu oldu.
icki kisitlamasi icin pilot bolge olarak secmislerse sikinti buyuk. Adamlarin ona ihtiyaci yok ki sehir ot zati.
görsel
katar emiri mi rahatsız oldu acaba, böyle bir uygulama getirildi. malum son zamanlarda ülkeyi parça parça katarlilara satıyorlar. Antalya ya da göz dikmiş olabilir.
Antalya halki aslinda cok muhafazakar, ama bir o kadarda alkole duskun. Antalya isiklar caddesi ve kaleicinden ibaret degil. Korkutelinden kumlucaya, aksekiden dosemealtina gercekten toplumun ezici bir cogunlugu alkol iciyor. Akpnin yogunlulta oldugu kepezde bile adim basi tekel bayi bulabilirsiniz. Bunlarin derdi mekanlari zengin etmek baska birsey degil. Yoksa kaleicinde yivli minareye yarin saat 8de gidin bakalim neler olacak.
Hayır anlamadığım antalya ne alaka? Bir olay sonrasında mı gerceklestı acaba? Bilen söylesin.
neymiş kudursunlarmış, neymiş içip içip sağda solda sevisiyorlarmis. aga siz degil miydiniz daha geçen aylarda turist gelmedi diye ağlayan. yerli turistte gelsin diyen. siz degil miydiniz özgürlük diye bağıran. noldu özgürlüklere?
sen git turizm bölgesinde alkolu yasakla sonra para akışı bekle. mevlana türbesinde mi içecek bu adamlar. ayrıca içmiş içmemiş sanane ya. sen içmeden, 8 yaşındaki erkek çocuğa tecavüz eden 70 yaşındaki zihniyeti durdurabildin mi ya da tecavüze uğrayan tecavuzcusuyle evlenebilir zihniyetini ortadan kaldirabildin mi de gelip insanların tercihlerine dil uzatıyorsun. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama.
Sanırım alkollü içecekler yasaklanacak ve bunun denemesi yapılıyor. Çok tepki gelmezse yavaş yavaş tüm yurda yayılır.

Turizm falan diyen olmuş. Bu şekilde düşünmek için makul bir yönetim anlayışına sahip olmak lazım.

Bugün gelinen noktada makul olmaya gerek yok zira artık radikal kararlar almadan kendi tabanını konsolide edemeyecek bir yönetim var.

Ekonomik yaptırımlar gelirse halk şunu diyecek bir nevi yol yaptılar ama sloganı gibi. Adam alkolü yasakladı dinimiz kurtuldu.
turist bırakmadılar memlekette amk.