bugün

azdılar heralde. antalya insanı da pasif değildir.
he amk, ırkçı saldırı he...

ne beyinsiz insanlar var yahu?

adamlar allah'ın siktirettiği, lanetlediği coğrafyadan gelsin, memleketin en güzel yerlerine çöreklenmeye çalışsın, sonra istenmediklerinde "ırkçı saldırı auuuv". hasiktirin gebeşler.
Sanki bu araziler kalu beladan beri onlarınmış gibi zırlayanlara sadece ağzım ile gülmüyorum.
Gerekirse o araziler ileride suriyelilerin olacak. Tarih böyle örnekler ile doludur.
Herkesin her yerde yaşamaya hakkı vardır.
Saldırı ırkçı bir saldırıdır.
O zihnigeri ırkçıların Azalarak tükenmeleri dileğiyle.
amerika'ya, AB'ye vizesiz giremeyen bağzıları "herkesi her yerde yaşamaya hakkı var" demiş.
Bonzai etkisi bu işte!

tanım: gariban suriyelilerdir. tiz zamanda memleketlerine barış gelmesini ve dolayısıyla memleketlerine dönmesini istediğim insan topluluğudur.
bugün dünya nüfusu 7 milyarı aşmış durumda.

çok değil, bundan yaklaşık 200 sene evvel dünya nüfusu ise sadece 1 milyar idi...

filhakika bugün türkiye'nin nüfusu da 80 milyon.
çok değil bundan 100 sene evvel nüfusumuz sadece 13 milyondu...

şimdi dünya genelinde ve türkiye'de yaşanan bu nüfus patlaması ile kaynaklar hızla tükeniyor, dünyanın nimetlerinden kişi başına daha az pay düşüyor.

haliyle antalyalı insan da, başka yerdeki başka insan da, zaten sınırlı hale gelmiş kaynaklarını kimse ile paylaşmak istemiyor.

düşününüz ki 80 milyonluk bir ülkede sgk'lı ve bağkur'lu sayısı sadece ve sadece 20 milyon. yani nüfusun zaten 3/+'ünün ekonomiye bir katkısı yok, hazır yiyici statüsündeler.
bir de üstüne üstlük çıktı bu suriyeliler.

antalya haklı.

biz zengin değiliz...
kimse zengin değil...
yıllar geçtikçe kaynaklar azalıyor, ama kaynaklardan faydalanan ortak sayısı artıyor.

ya ne olacaktı?
antalyalılar zaten kıt olan kaynaklarına suriyeli iti kopuğu ortak mı edecekti?

darısı diğer illerimizin başına.
manavgatlı olmaktan gurur duyduğum olaydır.
yoksul hayatı sürmeyi göze alıp Türkiye ye gelen suriyelilere bu yapılan ayıptır diyenleredir sözüm.

siz Türkiye'ye gelen zengin suriyeli gördünüz mü hiç?

adam savaştan kaçıp gelmiş eyvallah. tamam parası da yok.

bu durum onun gelipte benim yaşadığım yerin içine sıçması gerektiği anlamına gelmez. benim huzurumu bozan, karıma kızıma göz diken, malıma göz diken alır boyunun ölçüsünü.

onları buraya getiriyorsan, gereken maddi yardımı yapacaksın.

Onları sınırdan içeri aldık hayatlarını kurtardıkla bitmez bu iş.

7 8 fabrika açıp bu insanlara iş vereceksin.

Saldım çayıra mevlam kayıra olmaz.

olursa da böyle olur işte.

bunu yapan insanlara tüh kaka bok diye bakıyoruz evet. çünkü bunu yapanlarda kendi geçimlerini sağlamaya çalışan tc vatandaşı insanlar. onlar da ev geçindirmeye çalışıyor. onlar da hayat mücadelesinde. devletin yaptığı saldım çayıra suriyelileri politikası, tc vatandaşını sıkıntıya sokuyor.

daha kendi vatandaşının refah düzeyini yükseltemeyen bir devlet. bu vatandaşlarının yanına başkasını yerleştiriyor.

kusura bakmayın da zenginler bu işten zarar görmüyor türkiyede. saraylarda villalarda oturanlar zarar görmüyor.

asgari ücretle geçinen halk zarar görüyor.
(bkz: on beş kişiye saldırdım)
şaşırtmayandır.

(bkz: su testisi su yolunda kırılır)
suriyelileri multeci kamplarında, bm'den gelen yardimla beslemek yerine şehirlere başıboş olarak salan hükümetin yüzündendir.
onlarca kamp bom boş dururken bu insanların şehirlerde sokaklarda ne işi var?
ülke çapına yayılması gereken eylem.

vur vatan hainlerine vur ki anlasın götlekler.
bir de "kişi" demişler,, bildiğin sürü bunlar..
EYVALLAH ANTALYA iNŞALLAH ÜLKE ÇAPINA YAYILIR.
şanslı antalyalılardır. aralarında olmak isterdim. bu amına koduklarıma iyi dayak atmak lazım. iatanbul da attığım dayaklar az geliyor. doymuyorum.

not: şimdiye kadar 3 diş kırdım, 6 kol ve bacak çalıştım. toplamda 9 suriyeliyi hastanelik ettik arkadaşlarla sağolsunlar. devam ediyoruz. grubumuz küçük ama istikrarlı.
güncel Önemli Başlıklar