bugün

çeyrek ve buçuklu saatleri hep tam saatlere tamamlama alışkanlığıdır. bu yüzden okul hayatım boyunca hep geç kalıyorum diye yataktan fırlamışımdır. hamilelik döneminde salgılanan bir hormondan olsa gerek bütün annelerde göze çarpan bir özelliktir.
onada annesinden geçmiş davranış modeli.
- nerdesin sen 1 saattir sesleniyorum!!!
+ tuvaletteydim anne 5 dakikada çıktım alla alla...
- sus bi de cevap veriyo tirbiyesiz!!!
+ anne saat kaç?
- 2 oğlum
+ allaaaah geç kaldım!

(saate bakılır, henüz 1.34 olduğu görülür)

+anne yaa!
*
tüm annelerin süper olduğunun kanıtı olan olay.

Tabii süper. Kadın kendisini, çevresini ve seni hayata en az yarım saat önceden hazırlıyor, daha ne? Yarım saatte neler olur haberin var mı?

"ay kız 5 dakika daha geç getirseydik ölmüştü bizim herif"
Aha işte bak 5 dakika içinde hayata dönen bi herif. kaldı ki bahsekonu en az yarım saat.
"YARIM SAAT ÖNCE Bindi otobüse ve gitti ağlayarak, bi daha dönmez çok zor unut o’nu"
Aha işte bu da yarım saatlik zaman diliminde bitmiş iki hayat...

Dikkat et, yeni evlenmiş çocuğu olmayan bir kadın evden takriben 2 saatte ancak çıkıyorsa anne olmuş olan kadın herkesten önce hazırlanıp kapıda bekler. Ve bu, hayata hep yarım saat önce başlamasından kaynaklanır.

Hiçbir anne de buçuklar, çeyrek geçeler, 10 kalalar, 5 geçeler yok abi tek ayağım çukurda yaşlarına geldim bunu anladım ben. Annelerin saati hep tam, Ne bi eksik ne de fazla, hep tam lan. Pazar sabahı otomatikleşen bünye yine işe gitme saatinde kalkıp "lan bu sabah Pazar be yat aşşaaa" deyip kendine telkin verip mutlulukla geri dönerken pire uçuşturmaya saat 10.30 civarı müdahale eden yine annem benim.

"Kalkkkkkk saat 12.00 oldu"
hayır ben de nasıl bi malsam hep inanırım o ayrı.
-ya saat oniki dedin onbuçuk daha ya..
+ birazdan 12 olmayacak mı? Kalkkk yatma su aygırı gibi.
- +&%/(??? Peki!!!

Dün bir kez daha anladım benim annem süper abi tüm anneler gibi. Ondan tam tamına 1 saat önce hazırlanmaya başladığımda balkondan sepeti uzatıp mahalle çocuklarına ekmek ısmarladı. "acıktım, hanımefendi yemek yapmamış... anne ben işten geldim haaa bayılırım açlıktan düğünde" diye tam ağzımın ortasına vurmalık kıvama geldiğimde 5 dakika kayboldu ortalıktan ve elinde tostla geldi, tüm evin camlarını kontrol etti, muslukları kapattı, evdeki tüm fertlere "hey maşallah" tadında laflar etti. babayla kravat konusunda tartışma yaşadı, giyindi süslendi camdan düğün ahalisinden birini görüp erkek tarafının kaçta geleceğini öğrendi, ve 20.00 de başlıcak düğün için 19.00 de baktığı saate bakıp ufak ufak kalp krizi geçirip "saattt sekiz olmuşşşş hadiiii" diye bağırdı.

Sonuç 45 dakika önceden bizi sokaklara dökerek etrafa mutlu mutlu gülümsedi... saati sordum "oooo baya olmuş ya geç kaldık" dedi.

seviyorum seni...
dün kendimi ''anne miyim acaba?'' diye sorgulamama neden olan alışkanlıklarıdır. anne falan değilim. saatimi de geç kalmamak için ileri alan tiplerdenim. gerçi zaten geç kalmayan bir insan olarak hep çok erken gidiyorum. neyse konuyu çok dağıtmayayım. olay şu; arkadaşımın evindeydim ve benim saatim 17:38 gibi bir saati gösteriyordu demek ki saat 17:30. (ön bilgiler bitti)

+gunese cikmaya cabalayan kiz saat kaçta gidiceksin, bi de saat kaç?
-aaa saat altı olmuş yaa, yani tam altı değil altıya geliyor. daha doğrusu beş buçuk. gördün mü nasıl yarım saat gerilettim. bu arada bu hareketimle de anne oldum galiba.

evet. saati yuvarlayan herkes anne değildir ama her anne saati yuvarlar. kamu spotu: annelere saygı duyun ve sevin.
güncel Önemli Başlıklar