bugün

Her zaman babamdan bir adim oncedir benim icin, canimdir.
on gün sonra yaptıracagi kolonoskopi ve endoskopi yüzünden şimdiden strese sokan dünyada eşi benzeri olmayan insan. Şimdiden değil ta randevuyu aldığı 2 ay öncesinden dua ettirir allahım ne olur temiz çıksın sonuçlar diye. çünkü ailede ölen insanların yüzde 99 u kanserden öldüğü için Uykumu kaçırdı resmen. Ki bilen bilir yeni doğan bir bebem var uyku diye ölüyorum.
Keşke analar ölümsüz olsa diye boşa demiyorlar. Kendi çocuklarıyla uğraştığı yetmiyormuş gibi bir de torunLa uğraşır canı gönülden. Doğumdan sonra "sesin uykusuz gelse soluğu sizde alıyorum ki biraz uyu da dinlen " diyecek kadar fedakardir. Hayır demiyor ki siz bu çocuğu bana güvenerek mi yaptiniz diye. der mi hiç demez. canım annem ölse yine demez.
Allahım sonuçlar temiz çıksın nolur. amin.
cennet ayakları altında , daha ne olsun ?
Bir erkegin , ugrunda gozyasi dokebilecegi tek kadindir.
Yanında değerli kelimesinin anlamını yitirdiği, her düştüğünüzde nasıl olduğunu anlamadığınız bir şekilde bir anda yanınızda biten ve sizi ayağa kaldırmak için elinden geleni ardına koymayandır.
Güdümlü terlikleriyle bazen bir asker, bir yerimi çizdirdiğimde oraya nefesiyle pansuman yapabilecek güzel hemşire, her gün parfümünü yemek kokusu yapan pekiyi aşçı, hayat bilgisi dersini zorunlu ders seçmemi kılan ve bunu bana öğreten bilge öğretmenim, çorap, yatak altı, yorgan arası gibi üst düzey güvenlikli bölgelerden para akışını sağlayan bankacım, babama birşey anlatmaya çalışırken söylediklerimi ona en iyi anlatan çevirmen, kardeşlerim arasında yaşadığım paylaşımsızlıklarımızda sanıklarına eşit muamele eden hakimim, hayatım gibi bozuk bir elbisemi her zaman ince dikiş ustalıklarıyla düzeltebilen terzim ve en önemlisi de bütün bu özellikleri kendinde toplayabilen kadına hakkını nasıl ödeyebileceğimi düşünen ben.
uğruna yaşamaya ve ölmeye değecek tek varlıktır.

üzmeyin, kırmayın, ağlatmayın. kaybetmeden pişman olmadan, kıymetini bilin.
Bu akşam az yiyeceğim diye düşüne düşüne gidilen evde beni kalori bombardımanına tutan ulvi insan. Ne güzel yemekler yapmışsın. Ellerine sağlık. Seni çok seviyorum.
hakkında entry girilecek okadar şey varki...
Arka sıradakilerde efsane olmuş bir şarkı.

Anne

Yoruldum hayat yollarında
Bu defa başka çöktü ağırlık, omuzlarıma
Çaresizliğim bu ilk aşk
Yokluğunla baş edemem

Bilmediğim kokunu ilk kez duydum ANNE
Bilmediğim kokunu duydum ANNE.
(bkz: ilk aşk)
Özlediğim meleğim herşeyim. Keşke yaşıyor olsaydı keşke düşüncesizliklerim duygusuzluklarım yüzünden para hırsım yüzümdem ölümüne sebep olmasaydım meleğimin. Beni koruyup kollayan karşılıksız seven tek insandı o. Kocaman sarılan tek insandı. Sayesinde kimsenin bana bisey yapamadığı. Tüm kötülüklerden beni ve kardeşimi koruyan.
Kalbi evlat sevgisiyle yanıp tutuşan eşsiz varlık..
Ruhuna feda olduğum canım, bitanem o benim..
Kadina saygi duymak için en önemli sebep,

Ne yaparsan, yap arkanda duran sarmalayan tek varlik.

Allah kimseye eksikliğini yasatmasin.
anne'den seni düşünmediği "an"ı çıkar, geriye "ne" kalır ki..

(beğenilen twitler)
dünyada insana verilmiş en güzel ve değerli nimetlerden birisidir hatta en güzeli ve en değerlisidir.
Anne dedim mi akan sular durur. Ahiretin tarifesiz güzelliği cennet bu yeryüzü meleklerinin ayaklarının altına verilmiştir. Annenin ahından korkun derler. Anne abi ya, platonik aşkın yaratıcısı, herşeyiyle, her zerresiyle seven. Düşünemediğin herşeyi düşünen, seni senden çok seven, çok düşünen şahane, mucizedir. Şu an yanımda yatıyor, "yat artık oğlum" diyor. Öyle bir diyor ki uykum geliyor. Annem 35 yıldır sağlıkçıdır,bana olan sevgisinden ilk sara krizimi gördüğünde ağlamaktan başka birşey yapamamış. Annemi bir kere ağlatanı gördüm, zaten çok geçmeden elini öpmek zorunda kaldı. Son sözümle entrymi bitirmek istiyorum.

Üzme anne'ni...Toprağını öpersin, zoruna gider.

(bkz: kanatsız melek)
annenin çok sevmesi, çok değer vermesi aslında ağır bir sorumluluk. böyle bir sevginin kıymetini bilmek istiyor insan. lütfen üzülmesin diyor çoğunlukla. bazen üzülmek istemiyor insan sırf annem de üzülecek diye. yutuyor hüzünlerini.
candır. Çok severim.
sizi bu hayatta karşılıksız sevebilecek tek kadındır.
Yine saçma sapan sebeplerden kırdım. Allah benim cezami vermesin ne zaman akıllanacağım.
tüm insanların istisnasız en değerlisi.. kaybedince anlıyorsun değerini.
Daha çok sigara kokuyor olsa da kokusunu özlediğim insan.
bu dünyada iyi geçinebildiğim tek kişidir. ne sevgili, ne kardeş ne de başka bir kişi. hayatta karşılık beklemeden seven tek kişidir. bir insanın karısı bile gömleğinizi ütüledikten sonra, sizden bir şey bekler ya da ben gömleğini ütüledim sen neden şunu yapmadın? gibi. bu bile sevginin işaretidir!
Muhteşem insan.