bugün

allah korusun, allah düşmanıma vermesin. ara sıra gelir gider.
bende olan bozukluktur belirtileri nefes almada zorluk ,çarpıntı, uyuşukluk, yerinde duramamadır. on gündür norodol diye bir ilaç kullanıyorum nefes almada zorluğum gitti bakalım ne zaman tam anlamıyla eski halime döneceğim.
Buna sahip biriyle yaşamak, hasta olmaktan daha zordur.
Ulan herkes anksiyeteden yakınıyor ama çevremde veya dışarda gördüğüm hiç kimse anksiyetesi varmış gibi gözükmüyor. Bende var ve her şeyimi etkiliyor. Dışarıdan da belli oluyordur bariz.
Türkçesi kaygı bozukluğu olan ve elbette tüm diğer kaygı bozuklukları gibi tedavisi olan bir hastalıktır.

https://panikataksite.wor...09/korku-ve-kaygilarimiz/
Çok fazla kişi de olan durumdur.
Hatta bir psikolog toplumda herkeste var demişti.
Hepimiz anksiyete olabiliriz.
bende kişiliğim ile ilgili olan kafamın içinde bulutların gezdiği kötü bir hastalıktır.
insan kaygılanan bir varlıktır. bunun ebilir i bile yok.

ne zaman ki bu kaygı bozukluğu yaşam kalitesini engeller düzeye gelir o zaman hastalık olarak bakılmaya başlanır duruma ve tedavi yolları aranır.

yani bunu demek için psikolog olmaya da luzüm yok, şahsen ben öyle düşünüyorum.

her insan da bütün ruhsal inişler çıkışlar olur, burda hastalık olması için tek kural hayatı kendisi ve çevresi için çekilmez hale getirip getirmediğidir.
Teşhis edilmiş anksiyete bozukluğu olan bircok kisinin yaptığı gibi bilumum keyif verici madde ile aşılmaya çalışılırsa beyin error verir ve kişi ansiyete bozukluğu yanında birçok fizyolojik problemle de boğuşmak durumunda kalır.
Hayat kalitesini arttırmaya çalışarak üstesinden gelinebilir. Sağlıklı uyku, iyi beslenme ve spor ile minimuma indirilebilir.
Grip gibi psikolojik olarak bagisikligim dustugu anda anksiyete krizim tutuyo cok yoruldum artik bundan.

Bir de arizali asansore benzetiyorum fazla yuk binerse kaldiramiyo ya da nerde ne zaman kat arasinda kalacagi belli olmuyor sonra al basina bela.
uykusuzluğun temel nedeni.
paxera iç.
zeki insanlarda görülür. sürekli düşünüp ince hesap yapmaktan kafa yanar. o niye öyle dedi, neden böyle oldu, şöyle olsa nasıl olurdu takıntı takıntı bir süre sonra panikatak ile hayatına devam eder.
Bu hastaliktan muzdarip olan arkadaslar ile bilgi ve cozum paylasimlari yapilan whatsapp grubu kurduk uludag sozluk olarak dm den iletisim bilgilerinizi gondererek davet linki alabilirsiniz.
özellikle şu dönemde allah yardım etsin müzdarip kardeşlerime. sabah akşam ateş kontrolü yapıp, kolanyayla geziyoruz aq.
Bu çok beter bir şey.
insan durduk yere nefes alamadığını hisseder. Derin derin nefes almaya çalışır ama yeterince soluk alamaz. Çok korkunçtur yani. Kötü olaylar bu bozukluğu tetikler.
salgınla birlikte nükseden. zaten artmaması beklenemezdi. böyle stresli zamanlarda mahvediyor.
psikolojik çok tuhaf bir rahatsızlıktır. ne zaman geleceği belli olmaz bazen depresyona sokar.
Bu aralar yine geliyor alttan alttan.
Zengin hastalığı.
bir aralar kendimi her şeyden soyutlamama neden olmuş rahatsızlık.
Sadece panik ataktan ibaret değildir. Panik atak geçirmeden de anksiyete sahibi olunabilir. Kisinin kontrol edemediği her şeyle ilgili abartılı biçimde endiselenmesi, korkması durumudur. Hasta olduğunuzun farkındasınızdır. Kişilik özellikleri ve genetik faktörler yatkınlık sebebidir. Ssri tedavisi en az 6 ayda iyileştirir. Ancak yenileyebilir ve ne hikmettir ki genelde de sürekli yeniler. Kaygının ana konusu değişir sadece belirtiler aynıdır.
korkunun üstüne gitmedikçe o haplar sadece kafanızı sikiyor.
Her şey kafada bitiyor klişesi değil ama bu dediğim. Yani sürekli bunu bastırmak ya da nasıl denir, yatak altına itelemek onun kaybolduğu anlamına gelmiyor. Bir gün çıkmak için orada pusuda bekliyor o düşünceler, yani ya arkadaşlık kurup yaşamayı öğrenin, ya da süpürüp atın.
Ben paxera hapının da yardımıyla az çok üstesinden geldim diyebilirim. 7 ay kadar kullandım ve bırakma konusunda da sıkıntı yaşamadım garip bir şekilde. Direkt kestim hatta bir yan etki olmadı bende.
Yani bu süreçte şeyi fark ediyorsunuz, evet böyle bir durumum var ve artık bu durumla karşılaşmaktan gına geldi. Ne yapayım, göz ardı etsem yine olmadık yerde çıkıp gelir, üstüne gidecek cesaretim yok.
Neyim var peki, kendi açımdan söylersem ben şey diye düşündüm hep, bununla uğraşmayacak kadar yorgunum. Abi cidden öyle bezdim ki artık, ya sikerim şimdi seni de diyip yoluma baktım. Yani bu yorgunluk konusu aslında pek iyi değil, genel bir yorgunluk var üstümde, her şeye karşı böyle hissetmeye başladım, kötü bir şey oluyor uğraşamam diyorum, uğraşmam gereken şeyler oluyor ses etmiyorum gibi gibi. Neyse, demek istediğim gerçekten de size ne çektirdiğini bir düşünün, yani yorulmadınız mı siz de bu durumdan. Ben çok yoruldum ve sıkıldım yani baya baya sıkıldım. Yine mi .mina koyim oldum bi yerden sonra. Öyle işte, varsa sormak istediğiniz buralardayız.
Beni siz delirttiniz hastalığı.

Yeni nesil için ‘ay bu yeni nesil de böyle’ denmesinin sebebi.
(bkz: #8334318)

geçmiyor, bitmiyor. bittiğini sandığınız anda yine önünüze çıkıyor. yeşeren umutlarınızı baltalarken, sizi de kendinizden nefret ettiriyor. "ben neden böyleyim? neden bu kadar zayıfım? neden herkes gibi yaşayamıyorum? basit bir hayat çok mu zor? " sorularını sordurup duruyor.

yemek yedirmiyor, nefes aldırmıyor, yataktan çıkarmıyor, aynaya baktırmıyor. saçma sapan milyonlarca düşünceyle beyninize, benliğinize hücum ediyor.

en kötüsü de öldürmüyor, keşke öldürse dedirtiyor.