bugün

ankaralı olarak acı bir tespitimdir. sözlük ne demek bilmeyen adamlar var. zor yaşıyoruz.
şizofren birinin tespitidir. gayet modernler, çok iyi yaşıyoruz.
(bkz: keko ile eşeko)
sincan,etimesgut,keçiören gibi mekanları görenlerin tespitidir. Canım benim oralar Ankara değil denesi kişiliklerdir.
tüm genellemeler yanlış olsa da, çinçin'de yaşayan bazı ''çinçin bebeleri''nde görülen durumdur.
ankarada ankarali olmamasindan kaynaklanir.
yilda bir kez ugradigim ankarada, kizilay meydaninda gormekten sıkıldigim insanlar.
aslında çankırılı, kırıkkaleli, kırşehirli, çorumlu vb kişilere yapılan bir serzeniştir. ha bir de neden taksiciler bu kadar öküz? çünkü ilçelerde çalışan taksiler belediyenin bir kararı ile merkezde de çalışabilmekteler.
(bkz: entry nick uyumu)
söz konusu olamaz. Ancak yardımsever olmamızdan dolayı bazılarının bizlere "enayi" gözüyle baktığı doğrudur.
sürekli gardasim gardasim, bebe bebe diye gezip kekomsu olmalaridir. kekolar sizi.
çankayada belli kurtarılmış bölgeler vardır fakat seyahat özgürlüğü sebebiyle bu kekolar buralara da günübirlik gezilerde bulunabilir. gezilerinde genelde o külüstür arabalarıyla saçma sapan şeyler yaparlar. bu arabalar kuşlar sınıfında olup aralarında yer yer 'piç kasa' olarak dillerde yer etmiş bmwler de vardır. bu bmwleri bavyera fabrikasındaki yetkililer bile tanımlayamaz. bu kekoların geldiği yerler ankaralılarca malum olup bu platformda kimseyi rencide etmemek adına tarafımca belirtilmeyecektir. ayrıca bu kekolar yan basar, nokta yerine 'la' kullanır, kaldırımda yürümeyi bilmez, bol bol omuz atarlar. çoğu lise öğrenimlerini tamamlamamış olup, üniversiteye gidenleri de çevre illerdeki ya iki yıllık ya da dört yıllık 'üniversite' diye tabir ettikleri yerlere giderler fakat ne yazık ki gördükleri eğitim bunların cahilliklerini bir nebze azaltsa da kekolukları baki kalır. gerçek ankaralılar olarak bizler de hoşnut değiliz efendim.
bunlar genelde ankara değil angara gardaş diyen tiplerdir.
bi nevi türk helenizminin ortaya çıktığı yerdir. Kürtler ile türklerin yek vücud olduğu yerdir. Ama kürt kanı ve kültürü baskın gelmiş. Ortaya keko diye kültürel yozlaşmanın ürünü olan ırksal bir bozukluk oluşmuştur. Sadece bu sene 2 tane keko ya gelin verdik.
Not. Ankarayı çok seviyoruz.
çankırı, yozgat, çorum göçünün etkisidir.