bugün

Tüm ülke sıcaktan bunalırken yağmuruyla serinleten şehirdir Ankara. Yapar öyle arada sürprizler.
insanın içini sıkan kasvetli havasıyla insanın ruhunu mengene gibi sıkıştıran vasat şehirdir şüphesiz..
Ankara'da doğup büyüyen için candır. Bi kere düzenlidir, memur şehridir. Pek çok ile ulaşım kolaydır. Çoğu şehre göre yeşildir.
En azından istanbul kadar, Trafik sorunu olmayan, yaşadığım ve sevdiğim şehrimdir.
sözlüktede amma ankaralı yada ankara hayranı varmış be şüphesiz.. bi ben mi sevmiyorum şu şehri..
Tokatçı dolu şehirdir.
Çocukluğum. Memleket.
behzat amirden sonra daha bir sempatik gelen sehir.
insanı cezbeden hiç bi yanı yoktur aslında şehir olarak ama yaşanır,sevilir.
Adı yeter. Canım Ankara’m. Bayramda boşalacaktır ama ben de gidenlerden olduğum için avmlerden eksik kalacağım üzgünüm. Ha bi de Ankara’yı başlı başına da seversin ama içindeki yaşanmışlıklarla tanıdıklarınla seversin yoksa her yere aynı.
istanbul'da "yalnız kurt" luk yapmak ankara'ya göre daha kolaydır, çünkü ankara'da kurtlar "sürü olarak" dolaşır. bu nedenle, ankara'da siz de bir "sürü" seçmelisiniz.
gerçekten seven biri için bağımlılık yapan bir şehir.
amına kodumun yeri.
Amına kodumun şehri 2 günlüğüne ayrıldık nasılda özletti kendini eve gidince karam çikolatamı yiyip hasret gidericem.
ankaranın dikeni bidaha gidersem sikbeni.
salı günü gitmeyi düşündüğüm bir şehir. trenle gitmeyi düşünüyorum.
iyi yolculuklar dostum. benim yerime de gez. benim de çok sevdiğim bir şehir.
Bugün tren bileti sorduğumda bilet kalmadığı için sonbaharda gitmeme karar verdik.
Otobüs uzun sürüyor diye otobüsle gitmemeyi düşündük. Günü birlik gideceğim için zaman yetmez.
Güzel mi güzel şehrim.
3 kez gittiğim hiç sevmediğim şehir.
insanın içini ve ruhunu adı gibi karartan bürokrasi şehri kesinlikle şüphesiz.. yapılabilecek aktiviteler sınırlı..

Edit: neden eksiliyorsunuz ki öyle ama.. yapılabilecek ne var ki Anıtkabire müzelere yada Kızılay avmye gitmekten başka şüphesiz..
bizim çöl sallanmıyor çok şükür..
2022'de 2021'e göre nüfusu artmış.
Bina .. bina ..
Gene bina...
Bittiği yerde
O yanın bozkır, bu yanın kurak
Bir şey yook!

Yazarken daral geldi aq! işte bu yüzden sevmem ankarayı! Çocukluğum kimi üniversite hayatım orda geçmiş olsada.