bugün

Ankara bugün hıçkırıklı ağladı..
Yer gök deliniyor yine. Felaket bir fırtına var.
türkiye'deki büyük şehirlerin en güzeli.
Evet belki deniz yok, evet belki beton yığını ama benimseyen için bambaşka atmosferi olan şehir. Sanki her caddesinin her sokağının ayrı bir geçmişi hikayesi var, hele bir de Ankara'da büyüdüyseniz.
ankaraya laf edenler ya istanbulludur ya çorumlu.
Güzel memleket vesselam.
Başkentimiz.

Gecenin bu saatinde iş kitleyen müdürüme otobüsten selamlar.
Bu arada sabah oradayım, öğlene işim biter, pazara kadar dul ablalarımız bana ulaşabilir. Şaka şaka, yarın akşam geri dönüş.
18 ülkenin başkentini görmeme rağmen ankara’ya hala gidememiş olmanın utancıyla yaşıyorum... elbet bi gün buluşacağız.
Üniversiteden mezun olduktan sonra okulun bitmesinden çok ankara'dan gideceğim için üzülmüştüm.
Yıllarca başka şehirlerde yaşayıp özlemini çektim.
Sonra geri geldim. Memleketimden daha çok severim.

Elbette değişim normal de sakarya genciydik o zamanlar. Sgk işhanından, üst kat barlarından ne istediniz?
genelde 00:00'da uplanıp gömülürdü. bu gece bir değişiklik yapılmak istenmiş galiba.

kısa bir süre için gelenler sevmez genelde fakat yaşadıkça alışılan, alışıldıkça sevilen bir şehir.
Virüs olsam kalmam burda eyy corona! Cahilleri al da git hadi.
yanmakta olan şehir.

sabahın 10'unda 30 derece olan insafsız, allahsız şehir.

gün içinde 36'ya yükselecek diyorlar. dikkat ediniz efendim. Bol su içiniz, öğlen vakti dışarı çıkacak olursanız başınıza şapka takmayı unutmaınız.
Gecesi pek bir sessiz...

Sanki ruhum kapana kısılmış gibi havasında,
Umutlarım saçılmış karanlığına...

Yaşadığım şehir her anımda...
bol bol sözlük dayısı var, lazımsa...
Yıllardır yaşıyorum bir hayrını göremedim ama çıkınca özlüyorum şehri.
istanbul aynı bir filmde söylendiği gibi benim için misafir çocuğu gibi. Seversin ama ağlayınca kaçıp gitmek istersin. Ankara ise kendi çocuğum gibi. Ne olursa olsun seviyoruz işte.
ankaralı bir arkadaşım var,sürekli evlilik baskısı yapıldığından bahsediyor. evlenenler de kocalarıyla çok kıskançlık kavgası ediyormuş, çalışmalarını istemiyorlarmış , ailelerine bile göndermiyorlarmış vs diye anlattığı için ankara denilince aklıma bunlar geliyor.
oyun havalarını çok sevdiğim 06 plaka kodlu ilimiz.
bulutlarla beraber bir yağmur kokusu bastırdı, geliyor ufak ufak sanırım.
Çorum Çankırı Yozgat ve kirsehirden bir miktar adam getirilip şehir oluşturulan yer.
allahın yağmurla lanet ettiği şehir.
Soğuğunda kalplerin titreştiği şehirdir.
Benim üvey memleketim. Öz memleketime iki gün gidince hasretinden yanıp tutuştuğum şehir. Herşeyine hastayım.
Travmalar şehri. Deniz bile yok.
Nihayetinde chp'ye yüzünü dönmüş memleketim.
Virüs olsam yaşamam burada, insan olarak zaten durulmuyor. Beynim kavurma oldu resmen tövbeler tövbesi.