bugün

ankara; hüzündür, umuttur, beklenen bir haberdir, sevilmektir, kendini kaybetmektir...
bambaşkasındır ankara da sen.
atatürk kalkta şehrin olan ankayara bak ! ulan atatürk koca savaş yönetirken ankara'da 95 kişi ölmemişti be... bir tek karışıklık olmamıştı ali şükrü olayı dışında...
batıkent metrosu'ndaki bomba ihbarı sebebiyle yolcuların rayların kenarında yürüdüğü şehir. ibretlik fotoğraf ya. ülkenin haline bak.

görsel
Anlaşılan oldukça fazla karışmış başkentimiz. insanlar çok tedirgin, çok korkuyor zira böyle bir olaydan sonra korkmakta da haklılar. Neyse inşallah 1 Kasım seçimlerinde tekrar gideceğim ve seçimin nabzını ülkenin başkentinde her şeyin döndüğü yerde yaşayacağım ki bütün bu olayların topluma gerçek yansıması ve böyle acı olayların olmasına vesile olan 1 Kasım genel seçimlerinin sonuçlarının bu ülkede yaşayan halka, insanlara ne kazandıracağını veya insanlardan neler alacağını yerinde görmüş olacağız.
memleketlerin hasıdır. adam üreten bir ortamdır. küfredersen angaraya yada angaralıya şahinin egsozu girer kıçına
Behzat Ç.
çaylakken yazacağım ilk entry ankara olmasını istedim. çünkü memleketimi anlatmak beni çok mutlu kılar. evet türkiye'nin en kanlı terör eylemi ankara'da gerçekleşti ve birçok mazlum insan şehit oldu.

aslında ankara 1950 ve öncesi anadoluluk karakteristiinden çok uzaklardadır. gerek başkent oluşu gereksede sanayi açısından geşilmiş olması gereğinden fazla göç almasına sebp olmuş ve bunun neticesinde semt semt marjinalleşmiştir.

mesela tuzluçayır semti alevilerin çankaya zenginlerin yada cebeci öğrencilerin mekanı olması gibi.

ama bunca olumsuzluğa rağmen ankara bir başka güzeldir. deniz olmaması bence ankara için büyük bir avantajdır.
yalnız kalmış bir coğrafya. tarihtede pek bilinen bir yer değil. cumhuriyette kazandığı söhreti pek kaldıramadı. sanki gözü o eski sakin zamanlarında. bünyesinde dönen kirli siyaset içini kararttı ankara'mın.
tüm idari resmi dini zart zurt bayramlarında tatil yapan, tüm gün çay kahve içip lak lak yapan, alışveriş merkezi gezmekten hoşlanan memurların ve memur ailelerinin yaşadığı şehir.

ama orada doğup büyüdüysen güzeldir tabi, ben severim mesela. *
Hava mis. Çıkıp uzanın çimlere bunlar son.
Otel odalarından kurtarıp yerleşik hayata geçiren şehir. Artik kalıcı adresim var. ilk defa Üzerime su aboneliğim var. Kendime ait yatağım var. Simdilik sipariş versem de mutfağım var. 3 odam 1 salonum 1 de yalnızlığım var.
daha önce istanbulda öğrencilik yaşamadıysanız güzel şehir. ama tabi ki diğer her şehir gibi buradan da zevk almanın asıl yolu doğru insanları tanımış olmak.
insandan çok travesti kartviziti olan şehir.
Uçan cisimler varmış. Hâlâ gözüküyormuş. ilginç.
akşam saatlerinde kızılay civarlarında bulunmamanızı tavsiye ettiğim şehir.
ha bir de arabanız yok ise yirmi dakikada gideceğiniz yere bir buçuk saatten aşağı gidemiyorsunuz.
ankarada herkes arkadaşınızın arkadaşı. yaşıtlarınız için geçerli tabii. mesela ankarada yaşıyorsanız ve de yaşıt isek mutlaka ortak arkadaşımız vardır.
son olarak "ankarada ya okunur, ya aşık olunur" öyle bir şeydi.
4 sene okul okudum. insanlar orda nasıl yaşıyor anlamadım. bir nevi açık hava hapisanesi.
Pop dinleyenide rock dinleyenide oyun havasıyla bir araya getiren şehir.
Güzel şehir.
Yasanilacak en guzel sehir.
çok küçükken gittiğim, deli gibi özleyip sevdiğim, seneye umarım ki nüfusuna beni de katacak olan şehir. gridir ciddidir kendince ama güzelliği vardır. sevenleri diğer şehirleri sevdiği gibi sevmez, ayazınla da severim , denizin olmasa da severim seni ankara derler.
bu insan daha napsın?

Not :angara da diyebilirler emin olamadım bak
Adalet Akademisi'nde bulunan varsa mesaj atsın. Bir şey soracam.
Bozkır üstündeki betonlar bütünü.
Daha göt dondurucu soğuğu görmediniz. Bu şehrimin sıcak havası. Sadece ocak ayını bekleyiniz itina ile götünüzü donduracaktır.

Sevdiğim şehrim.
bugün 5 yıl aradan sonra bir sonbahar günü gördüğüm şehir. genelde yazdan kışa atlardı çok ilginç.
Türkiyenin merkezidir, başkentimizdir.
şu an yağmur yağan şehir.