bugün

--spoiler--
Ben bağcılarda ne bileyim bi esenyurtta bu kadar tedirgin olmadım hiç.
--spoiler--

Bağcılar... Ankara bağcılar'dan beter yani. Ne gördün ki bağcılar'dan daha kötü, şaşırdım.
Askerliğimi 2 ay önce bitirdiğim şehirdir. Oldukça sıkıcı avm den başka hiçbir tutar yanı olmayan şehirdir. Deniz var medeniyet var dedirten şehirdir.
Yine dönüp dolaşıp geldiğim ve muhtemelen hayatımı geçireceğim şehir , tabi bu gelişim çok daha anlamlı orası ayrı *
Binlerce yıldır önemli bir ticaret ve yönetim merkezi olan başkent. nedense turistik bir gezi için gelmez aklımıza ama. Oysa Cumhuriyet tarihinin önemli eserleri, camileri, kale içindeki tarihi evleri, eğlence için ünlü caddeleri, birbirinden popüler restoranları, parkları ve alışveriş merkezleriyle hiç de turistik açıdan hayal kırıklığı yaratacak bir şehir değil. Ayrıca çevresindeki ören yerleri Hattuşaş, Yazılıkaya, Alacahöyük ve Gordion'la da oldukça turist çekiyor. Şehre yaklaşık 100 kilometre mesafedeki Beypazarı ise son zamanlarda yaptığı atakla gezginlerin yeni duraklarından biri olmaya aday.
sırf atam'ın ebedi mabedini barındırdığı için bile, ülkenin hatta dünyanın diğer bütün kentlerinden başkadır.

bir de vega'nın hafif müzik albümündeki mükemmel bir şarkının ismidir.
en güzel kızların ankara da olması.
3 yil olmus ya,3 igrenc yil.bir kere de aglayarak donmeyeyim su sehre,bir kere de buhranlar basmasin.hani her sey guzel olacakti,neden bir karsilayanim bile yok, yapayalnizim bu lanet kentte.daha kac sene daha boyle olacagini bilmeden.
Soguk,kapkara,itici sehir.
Gri sehir. ilerde burada yasamak isterim
Duyduğuma göre geceleri yatarken soğuktan pencereleri kapatıyorlarmış başkentimin insanları. Biz de akdenizde klimayı açmadan uyuyamamaya devam edelim
izmir tutku, istanbul aşk, Ankara sevdadır.
sağ salim vardığın yurdundur kimi zaman ve kimi zaman terk edip gittiğin şehirdir. bayram döneminde vazgeçtiğin ama sonrası tutunduğun memleketindir.
(bkz: la bize her yer angara vs bize her yer trabzon)
yarın akşam kurtulacağım şehir merhaba yeniden Bandırma .
Bu gece, yine beraber sarhoş olacağımız şehir.
Bir kaderdir ankara, kalbin derinliklerinde hissettiğin ürpertidir. Aşkın da başkentidir, ayrılığında. Adam gibi sevmenin mekanıdır. Birini çok sevmek için olmazsa olmaz koşuldur. Ankara adı gibi kara olan gecelerine hayran bırakır. Ankarayı anlamak hissetmek içine çekmek zordur, bu zoru başaran bir daha vazgeçemez ankaradan.
(bkz: gri şehir)
overrated olmasından korktuğum şehir. değil dimi?
Ankara. Yaşayan adamı da kara gökyüzü de. Nefret ediyorum buradan.
Şu kısa hayatımın bir kısmına ev sahipliği yapmış güzel şehir.

En unutmadığım yeri ise ssk iş hanıdır. Baraka diye bir bar vardı bir zamanlar orda, neredeyse haftanın her akşama bir biram vardı orda. Yanlış hatırlamıyorsam şeytan tüyü diye bir grup çalıyordu o zamanlar, çok iyilerdi.

Şimdi ise ssk iş hanı kapanmış falan bu da taşınmış ve tesadüfe bak ki şu an orada çalan gruplardan birisi shuffle rock band ve liseden sınıf arkadaşım o grupta çalıyor.

Hayat işte. Nereden nereye.
tam bir memur seksi kenti.
bir metrodan diğer metroya koşan insanlar sayesinde hac'da olan hezimeti yaşayabileceğiniz şehir.
en popüler semti olan kızılay'ın, sizi kendine çeken ve özlettiren bir havası vardır. her gün oradayız. hala sıkılmadık.
Daha gitmeden özledim.
yeni ,yeni ilgimi çeken şehir.
k*rtler gelmesin lütfen şehri. zaten gelemiyorlar, sizin o palavralarınız burada tutmaz dayağı yersiniz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar