bugün

sokakları siyaset kokan betonlardan örülme başkent.
Ya arkadas su lanet nisan ayi bitse de rahat etsek. Ne giyecegimi sasiriyorum lan.
Bi kar yagiyo bi hava yaniyo. Manyak manyak isler.
Ne saçma ay bu be.
Sayısız güzel anılarımın olduğu, sayısız sevdiğim insanların içinde bulunduğu ve nihayet kendisine olan hasretimin yakın zamanda ayaklarımı topraklarına basmamla sona ereceği güzel ülkemin güzel şehridir.

bekle beni ankaram, geliyorum!
Havasiyla beni korkutan başkent. 1 saat sonra sendeyim çayı koy.
yakında gitmedik istediğim yer. yakın dediğim baya haftaya haftasonu. Ama otele para vermek istemiyorum. Var mı bir gece couchluk yapabilecek?

Not: Böbrekler sağlamdır heralde. bir köşede kıvrılırım.
her gördügümde tekrar tekrar sevdigimdir.
vega şarkısı. solda ne zaman görsem şehir, başkent falan kavramlarından önce birden " ah yağmur dönerken kara, şarkılar var falımda, hepsi sana, bu gece ankara" çalmaya başlıyor.
Donuyoruz efendim.
Bu şehirde ki çayların tadi bile bir başka.
Mayıs başında bir haftalığına geleceğim eteği eksik şehir.
Ha ri ka anılarım olan şehir. Geçirdiğim en güzel zamanlar oradaydı. Kendi başına güzel değil pek ama.
bana trip atan sehir.
23 nisanda kar yağan şehir.

soğuğuna sokayım, hasta ettin.
iş sebebiyle mayıstan itibaren konaklamaya başlayacağım şehirdir kendisi.
cumhuriyet ankara'sı ve iMelih(aymelih diye okunur) ankara'sı olarak ikiye ayırabiliriz. cumhuriyet ankara'sını bahçelievler, tandoğan, aü cebeci kampüsü, necatibey caddesi gibi görece yeşil yerler temsil eder. iMelih ankara'sını ise keçiören'in tamamı, aşağı eğlence, etimesgut gibi üstüste, karmaşık ve görece beton yerler temsil eder. bu da benim bakış açım.
Modernlikle geleneğin,yeniyle eskinin,sağla solun,sıcakla soğuğun,doğuyla batının buluştuğu şehir.
hayatımın geri kalan zamanını geçirmek istediğim kısacası hayallerimin şehridir kendileri.
genelde 23:00'da ulaşım biten şehir. 21:30 seansına girdiğim film 2 saat sürünce az kalsın son otobüse yetişemeyip sokakta kalıyordum. hatta yetişemezsem kızılay'dan anıtkabir'e yürür orada çanakkale nöbeti bekleyip zaman geçirmeyi düşündüm ama 23:55'te otobüs geldi ve eve gelebildim. 23:20 otobüsü 35 dakika rötar yapmış.
garip bir şehir, henüz çözemedim. pek bi cazibesi yok gibi ama hic yasanilmayacak gibi de değil. şehir, hem de büyükşehir fakat tam şehirleşmememiş te.. köyden bozma; düz ovaya beton dökmüşler, al sana şehir..insanları bir yere toplamislar, her bi tarafına avm koymuşlar, hadi tuketin mutlu olun der gibi. ama tuketecek bir şey yok. konya da bir koyde, cayir cimenlikler içinde yasamayi yeglerim.
ilk kez geliyorum, bu ilk günüm. 3 günden fazla durulmaz herhal. belki de istanbul'a alismanin verdiği bir bakis bu. tahmin edileceği üzre. neyse bok atilcak başka tarafları da var ama simdilik yeter. Heuhhehheh.
uzağım ya buradan,kırım kırım kırılıyor içim.Yalnızlığın sesi insandır, kalabalığın sesi çığlıktır. içinden doğanların şehridir.Kar kıştır insanları,yaz çamurdur mutlulukları.içmenin başka bir şehre yakışmadığı, ve en çokta ölmenin en özgür olduğu,sorgulanmayacağı tek yerdir.
Türkiye'nin hem kalbi hem de beyni.
Yerleşirken çok rahat olacağımı düşündüğüm ve hatta gerçekten rahat ettiğim ama zaman geçtikçe oldukça sıkıldığım şehir. Taş yerinde ağırdır diye boşuna söylememişler. Memleketimi özlediğimi hissettiren şehir.
bok gibi kokusu var. melih agbi biraz daha calismali.
güneşli bir cumartesi sabahında, ankarayı birde yukarıdan göreyim,elime poğaçaları börekleri alayım, takayım kulağıma kulaklığı, biraz kafamı dinleyim ooyyhşşş diyenlerin 50. yıl parkına gitmesi gerekmektedir.

ne onunla, ne onsuz denilen şehirlerdendir.
Ankara, Türkiye'nin bir ili, başkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2014 itibarıyla 5.150.072 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye'nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesi'nde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü iç Anadolu Bölgesi'nde yer alır. Yüzölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.
güncel Önemli Başlıklar