bugün

direk caddeye baktigi icin, odtu'ye gore bahcesinde pek yiyisenin bulunmadigi fakulte.
askerden dönüş sebebiyle af dilekçemi geçde olsa teslim edip, devam etmeye karar verdiğim fakülte.

umarım herkes için en hayırlısı olur. uzun vadede önemli bir mevkiye gelme olasılığını düşününce uamrım bir gün bir hocamın "aman tanrım bir canavar yarattım" dememesi dileğiyle. *
Ünlü mezunları için ;

(bkz: adnan menderes)
(bkz: ahmet necdet sezer)
(bkz: ahmet deniz bölükbaşı)
(bkz: muammer güler)
üç sene öncesine kadar hayallerimi süsleyen fakülteydi. zamanla, gerçekleri anlamaya başladım tabi. bu bölüme girmenin ne kadar zor olduğunu, çok iyi bir şekilde çalışarak girileceğini ve girdikten sonra da işin daha da zorlaştığını...

tabi aradan birkaç yıl geçince hedefleri yavaş yavaş küçülttüm, kendisiyle ilgili hayallerim bitti. berbat okul puanı* bu vazgeçişi iyice perçinledi. önce istanbul hukuk'a sonra 9 eylül hukuka kadar düştüm. (tabi bunlarda muhteşem bölümler ama ankara üniversitesine girmenin bir hayli zor olduğu da su götürmez bir gerçek). daha sonra hukuktan bile vazgeçtim beni bir psikoloji hevesi aldı. hedefim istanbul posikolojiydi. daha sonra o hayalim bile bitti gelen puanla*
artık ya bir sene daha şansımı deneyeceğim ya da özel bir üniversitenin yarı burslu bölümünü seçeceğim.

aslında bahsettiğim çoğu kişinin başından geçen şeylerdir. bu fakülte için tek diyeceğim: 'öğrencileri, değerini bilsin buranın. çoğu kişinin hayal ettiği yerdesiniz çünkü'.
2009 yılı itibariyle kontenjanı 600'den 800'e çıkan devlet binası görünümlü köklü hukuk fakültesi.
Türkiye'nin tartışmasız en iyi hukuk fakültesidir. Ankara'da yaşayıp Cebeci semtinin önünden geçenler Ankara Hukuk'un o tarih kokan devasa taş sütunlarına bakınca "vay bee!" dediği fakültedir. Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk üniversitesi olan Ankara Üniversitesi'nin en iyi fakültesidir. Galatasaray Hukuk iyidir diyenlerin Ankara Hukuk'ta bir kez olsun o bilgi çınarı olmuş profların dersine girince "ulan bu hukuksa bizimki ne iş" dediği fakültedir.
yök'ün "herkeşler üniversiteli olsun" temalı dahiyane fikri sonunda kontenjanı 800 kişiye çıkmış; a ve b şubelerine bir de c şubesi eklenmiştir.
2004 yılının ocak ayında liseli olarak üniversiteleri tanıma amaçlı gezi gününde,bilkent ve odtü kampüslerini gezdikten sonra kısa süre uğradığımız ve 'burası ne lan böyle lise gibi' dediğim yer. 2004 yılının eylül ayında da öğrenim hayatıma başladığım okul.** *
1959 da deniz baykal'ın mezun olduğu üniversite.
ahmet necdet sezer
deniz baykal
adnan menderes
bülent arınç
tülay tuğcu
beşir atalay
doğu perinçek
mustafa bumin

gibi ünlü kişilerin mezun olduğu okul.
Son 2 senedir kontenjanların oldukça çok artması dolayısıyla tıpkı diğer hukuk fakültelerinde olduğu gibi eğitim kalitesi ister istemez düşen, ancak zirvedeki yerini koruyan Cumhuriyet müeyyidesi okul.
Atatürk'ün kendi elleriyle açtığı evimin hemen yanıbaşında olan ihtişam dolu ilim irfan yuvası. O fakülteden çıkan kişilerin bugün nerelerde olduğunu ne siz sorun, ne ben söyleyeyim. "Keşke zamanında ordaki öğrencilerden biriyle kanka olsaydım" diyesi geliyor insanın. Bugün Yargıtay ve Anayasa Mahkemesindeki her 10 üyeden 7'si, ayrıca bakanlar kurulundaki bakanların da 2/3'ü Ankara Hukuk mezunu. Bugün siyaset, yargı vs. alanda bir yerlere gelmek istiyorsanız en tepedekilerin gözdesi olacaksınız. Bu ülkenin cumhurbaşkanları (sonuncusu (11.) hariç) Ankara Hukuk mezunudur.
daha şimdiden ömrümü yemiş fakültedir. benimle birlikte pek çok kişinin "nerden geldik len buraya?" dediği fakülte olmuştur kendisi. levent gönenç de olmasa hiç çekilmeyecek okuldur.
lisede sevdiğim kişinin şuan okuduğu yer.hazırlık sınıfında deli gibi tayyip savunan kişi şuan orada en ala komünist olmuş.abdullah gülün yerini deniz gezmiş almış.
eğitim adına tek hayalim, idealim. orda okuyanlar değerini bilsin bulundukları yerin.
ismi söylendiğinde ilk akla gelen hocalarının çoğunun emeklilik nedeniyle kürsüden indiği fakültedir:
(bkz: lale sirmen)
(bkz: mualla öncel)
(bkz: metin günday)
(bkz: ahmet kumrulu)
(bkz: erdal onar)
(bkz: maksut mumcuoğlu)
(bkz: bilge öztan)
(bkz: fırat öztan)
(bkz: nevzat toroslu)
(bkz: zeki hafızoğulları)
(bkz: sabih arkan)
(bkz: tuncer karamustafaoğlu)
(bkz: adnan güriz)
(bkz: doğan soyaslan)
(bkz: nükhet turgut)
(bkz: özcan çelebican)
(bkz: gürgan çelebican)
eşit ağırlık öğrencilerinin her zaman hayallerini süsleyen girilmesi bir hayli zor ve herkese nasip olmayan fakülte.
bütünleme dönemleri ömür yiyen, herkes denizin kumun tadını çıkarırken kantininde hocalara en orjinal küfürleri duyabileceğiniz, aslında o kadar da hayal edilmemesi gereken okul.
an itibariyle 2010 yılı mezunları arasına katıldığım okul(um).

buruk... dönüp baktığımda sözcüklerimin boynu bükük... yaşanmışlığı kaybolmaya yüz tutmuş diğer anılardan ırak bir serüvendi; geldi, geçti usulca... toparlamakta güçlük çektiğim tüm harfleri siliyorum alfabemden; kalan sükunette beliren "tek" üç harf tebessüm ettiren...

(bkz: daha da oibs e girmem)
ömür törpüsü fakülte. girdiği ile aynı çıkan insanı tarih henüz kaydetmemiştir.
hukukların en iyisidir.
kazanıp da gitmediğim fakültedir. ankara.. soğuk.. artisliğimi siksinler emi..
bu fakülteyi kazanmak isteyip de kazanamayan bir kişi tarafından sitesi hacklenen fakültedir. siteye de şu sekilde not düşmüş:

'hayalim hep ankara hukuk fakultesine yerleşmekti ama olmadı başka bir yerin hukuk fakültesine yerleştim ama tatmin olamadım... ankara hukuk fakültesine sınavla girmek nasip olmadı bende güvenlik açığınızdan yararlanarak girdim demek ki böyle girmek nasipmiş'
kütüphanesinden sözlüğe girdiğim fakülte. oh mis. *
1. sınıftan 2. sınıfa geçen bayan öğrencilerinin büyük bir çoğunluğunun kendilerini bir sik zannederek sallana sallana, o çirkin taytlarıyla manken edasıyla dolaştıkları okul.**