çıkıyorum evin balkonuna, ankara ayaklarımın altında. anıtkabir, atakule, kocatepe, renk karmaşası, 5 dakika da bir geçen metro ve ışıkları. yakıyorum sigaramı sadece onları izliyorum.
melih gökçek'e sövüyordur.
sheraton'ın arkasından, ağaçlarla süslü yemyeşil sokaklardan yürüyerek seğmenler parkına gidip orada oturulur.
lisedeyken gaziosmanpaşa'dan kızılaya arkadaşımla yürüyerek inerdik. sıkılıyorduk napalım. vitrinlere baka baka, konuşarak yürürdük. keşke fırsatım olsda yine yürüsem o yolları.
istanbul'da izmir'de Trabzon'da morali bozulan insanlarla aynı şeyi yapmaz yapamaz. bi kere burada ne istanbul'un denizi vardır ne de Trabzon'un yeşili. kaçıp kafa dinleyebileceğin doğal bi ortam yoktur Ankara'da. en azından ben bulamadım varsa söyleyin bana da. ya kendini caddelere vurursun yürür durursun bu memur kentinden ya da eve kapatırsın kendini ev de bozarsın moralini. sevmiyom lan bu şehri ben.
hayvanat bahçesine veya baraja gider. mobilyalar çarşısı gibi bir yer vardı, orada gezinir. veya koşar. *
evde babayla beraber beyaz şarap tokuşturulur.*
Denize bakip triplere giremiyor onu söyleyim de.
çok komik.

sanki denizle bulusan adamın morali yerine geliyor.
harikalar diyarı'nda yapay göle taş sektirmeye gider zannımca. deniz meniz yok ne de olsa.
deniz olmayan yerde moral düzeltmenin bir yolu yoktur kanımca.
façalı şahinleri yarıştırıyorlar.
konurda içer.
sakaryada içer.
nasıl gittiğini anlamadan selanikte içer.
kocatepe merdivenlerde içer.
parası bittiği an kaldırıma oturup, telefon rehberinden durumu iyi olan arkadaşını seçer, ona gider içer.
içmek için en güzel şehir olduğunu anlayana kadar, içer.
deniz olmadan yaşayamam yaaaee diyen ergenlere bir küfür sallayıp sokağa atıyorlar kendilerini. hele izmirliler hiç konuşmasın büyük bir köy izmir ankara medeniyet sizin için bok kokan denizinizle hava yapmayın lan. *
50.yıl parkina gidip öylece ankarayı izlemek.
kendi kendimizi yeyip erken ölüyoruz.
seğmenler parkına gidip içiyor.
jolly joker de konser dinlemek. sonra kokoreç yiyip leş gibi eve gitmek.
hüseyin kağıt ve türevlerini dinliyorlar napacaklar başka. hayatı tesbih yapıp sallıyorlar sonra da. lafta tabi.
ankarayakufurediyoruz.net
denize gidiyor lakin yolun yarısında deniz olmadığını hatırlayıp daha da morali bozularak artan sorunsal.
göç ediyor.
bir izmirli olarak diyorum ki, bence sex abi, her yerde iyi geliyor.
melih gökçek'in açtığı çukurlara atlayarak intihar ediyor.
melih gökçek in yaptığı kaldırımları seyrediyor. gençlik parkına gidiyor.

yok aga yok ankara da yaşanmaz...