bugün

turgut özal'ın nasıl bi siyasetçi olduğunu bize açıklayan sözüdür. bi cumhurbaşkanı böyle bir sözü nasıl söyler hala anlamıyorum.

özal'ın bir diğer vukuatı için

(bkz: benim memurum işini bilir)

edit: özür diliyorum kendisi bu sözleri haşa söylememiş. kendisi ulu türk büyüklerinden biridir. yaptığı sadece bunları ima etmektir. o başka bi şey demiş sözlerinden bunlar anlaşılmış.

(bkz: ekşi sozlukten okuduğunu aynen burda yazmak)
turgut özal tarafından söylenmeyen, hikmet çetin adlı aciz siyasetçinin tmbb oturumunda kendisine "sizin sözleriniz anayasayı ihlal etmekle bir şey olmaz anlamına geliyor" sözü üzerine turgut özal'a atfedilen sözdür. yine kendisinin asla söylemediği bir şey de "benim memurum işini bilir" sözüdür.

(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
(bkz: her duyduğunu gerçek sanmak)
(bkz: kıraathane siyasatine inanmak)

zorunlu edit: kulaktan duyma sözlerle siyaset parçalayan yavrucakları ispata zorunlu tutacak yer haline gelmiştir bu başlık. tek bilgi kaynağı olarak ekşisözlüğü görebilen bu zihniyete cafede muhabbet esnasında öğrendiklerini değil, vukuatın gerçekleştiği tarihlerde tbmm'de bizzat görev yapan siyasetçilerin yada tbmm'ye yakın gazetecilerin kitaplarını okuyarak yorumda bulunmalarını öneriyorum.